
Zűrállomás
Budapest alulnézetből. Molnár Zoltán fotói a Nagyképben.
Budapest alulnézetből. Molnár Zoltán fotói a Nagyképben.
Hamarosan a világ legnagyobb hatalmú embere, az Egyesült Államok elnöke lesz. De ki is ő? Portrénk – portrékkal.
Tajvan példásan kezelte a világjárványt. A magyar fotós az ázsiai ország rendhagyó évét örökítette meg.
Gyászos, drámai, kiábrándító. Csak néhány jelző, amit a fotók előhívnak belőlünk.
Ők az Index fotósai és fotórovatának válogatott felvételei 2020 szeptemberétől.
Most látványos, jövő ilyenkor már hangos is lesz a Magyar Zene Háza.
Az eltűnő idők nyomában: páratlan szépségű és hangulatú fotósorozat egy Grúzia délnyugati részén fekvő falu életéből.
Maszkos advent. Nem pont az, amire vágytunk.
Bezárt, mielőtt még igazán megnyithatott volna. Pedig van itt látnivaló bőven.
Fotósorozat a karanténról és a túlélési stratégiákról. Aktuálisabb, mint valaha.
Íme, a pap, aki szabadidejében kutyaszánt hajt.
A természet csodás. Fotográfusaink észre is vették. Ők 2020 legjobb hazai természetfotósai.
Leckék madárfotózásból
A Don-kanyarban harcoló katonák filmtekercsei még napjainkban is szolgálnak érdekes adalékokkal
Ma még létezik, 5 év múlva már így biztosan nem láthatjuk.
Egy streetfotós kameráján keresztül most rácsodálkozhat a szürreális Budapestre.
Hiába várják a vásárlókat a menyasszonyi ruhák tucatjai, a járvány miatt Szucsou ötemeletes esküvőplázájába még nem igazán tértek vissza az érdeklődők.
Amit a Google utcai látképet rögzítő kilenckamerás kocsija, a Nine Eyes nem látott, az tulajdonképpen nem is létezik.
A lengyel Karolina Gembara fotói egy nagyvárossal való szakításról mesélnek.
Gyilkosok szuronyok között: kriminális képek a Rendőrmúzeum archívumából.
John Davies brit fotós a 80-as évek óta dokumentálja, hogyan alakítja az ember a környezetét, legyen szó az építettről, vagy a természetes tájról. Közel négy évtized után visszament korábbi helyszíneire, hogy megmutassa a változás politikai és gazdasági dimenzióit.
Alig maradtak gésák Japánban, a járványhelyzet pedig az utánpótlásról való gondoskodást is veszélybe sodorta.
A Norma utcai fotós kollektíva tagjai görbe tükörben mutatják meg a kelet-közép-európai társadalom néha abszurd hétköznapjait: a keresztjét cipelő vagy a saját táskájába fejjel belebújó embert.
És Mexikó megmutatta a másik arcát. Az ország sztereotípiákkal terhelt, de három brit fotós arra vállalkozott, hogy megmutassa egy olyan oldalát, amit nem mindenki ismer.
120 éve született a Queen Mum, Erzsébet királynő édesanyja, aki a brit kitartás szimbóluma lett a háború alatt, és végigélte az egész évszázadot.
Szemétből mentett Kodachrome diapozitívokon egy kaliforniai család élete, ahogy a fotográfus apa látta. Angelica Escoto mexikói fotográfus csodás lelete új életre keltette a kaliforniai '50-es, '70-es évek szaturált világát.
A Fair-sziget Nagy-Britannia egyik félreeső zuga, ahol már csak 55-en élnek, a nem túl barátságos környezettel a lehető legnagyobb harmóniában. A menekülésre és a maradásra is számtalan érv van.
Shiqi Chen 12 éves volt, amikor az Egyesült Államokba költözött az anyjához. Azóta Julie-nak hívják, de még mindig nem érzi az otthonának Amerikát. Viszont már Kínát sem.
Asztalon illegető kislány várja az ajánlatokat, vak fiú furulyázik a Napnak, esszük a havat: fekete-fehér szociofotók a világjáró lengyeltől. A valóság mágiája a szavak hazugsága nélkül.
Sivák Zsófia a megyéje összes falusi kocsmáját végigfotózza, hogy megörökítsen egy eltűnőben lévő világot, ahol már nyoma sincs a falusi rock’n’rollnak.
A 2000-es években jelent meg Oroszországban a gyógyszerekből kotyvasztott, krokodil nevű drog, ami az általa okozott borzalmas sérülések miatt lett hírhedt. Emanuele Satolli fotós közvetlen közelről dokumentálhatta a függők életét. Alanyai közül csupán hárman élték túl a szegények heroinjaként emlegetett szer fogyasztását.
Szárítóra akasztott gumikesztyűk, bújócska és kiüresedett utcák. Instagram-fotókból nyílik kiállítás a Capa Központban.
Egy német fotós bejárta a világ hatodik legnagyobb sós vizű tavát, ami 10 év alatt elveszítette vízfelülete 80 százalékát, környéke sósivataggá változott, falvai elnéptelenednek. Nagykép az Urmia-tóról.
Az endometriózis felzabálja a nők fiatalságát. Neonfényű kórházi szobák, bénító fájdalom, kilátástalanság, fenyegető vagy biztos meddőség: ez a betegség valósága a saját pokoljárását is dokumentáló fotós, Georgie Wileman képein.
Egy amerikai fotós, akinek képei ítélkezés és brutalitás nélkül feszegetik azt, hogy hogy hol a határ emberi és állati között.
„Nem mondom, hogy ez volt életem legboldogabb időszaka, de éjszakai sétáim a karanténmagányba zárt Budapesten már most hiányoznak.” Fotósunk, aki nem bírta a bezártságot, megmutatja a kiürült város apró titkait.
A koronavírus mellett újrainduló hétköznapokban egy ideig még a távolságtartás parancsához kénytelen alkalmazkodni a világ, legyen szó munkáról, szórakozásról, tanulásról vagy imádságról. Így oldják meg különböző helyeken.
Vadregényes? Fenséges? Érintetlen? Egy skót fotósnak elege lett abból, hogy nem ismer rá a hazájára a romantikus Skócia-imázsban.
A tökéletes emberek erőt sugároznak, legyőzhetetlennek tűnnek, főleg, ha még egy kis militarista jelleget is kap a testedzés.
A kontinens kétharmadát foglalja el, de a népesség alig öt százaléka lakja. Ez az Outback, amit élhetetlenné tesz az éghajlatváltozás, és ahonnan aki tud, menekül.
Mi történik, ha egy férfi zakóban, fényképezőgéppel a kezében lemegy egy helyi punkklubba, ahol mindent feketére festettek? Ezt mutatja be Chris Killip 30 évre feledésbe merült fotósorozata.
30 éve volt a rendszerváltás. Szigeti Tamás, a Magyar Hírlap egykori fotóriportere felhúzta a redőnyös szekrényét, hogy belenézzen a múltba. Nagykép.
Három város egyesüléséből jött létre, de volt már "Kína Chicagója" és "száz tó városa" is. A kínaiaknak egy népszerű reggeli étel meg egy nacionalista tábornok juthat eszébe róla. Nagykép.
"Nem túlzás azt mondani, hogy rajongtak érte a beosztottai. Ez is gyanús: rajonganak egy főnökért. Ott valami nem stimmel." A Capa Központ Fotóriporteri Életműdíját 2020-ban Rédei Ferenc képszerkesztő, fotográfus kapta.
Képek az örmény atomvárosról, ahol vagy 50 éve megállt az idő. Mintha a Szovjetunió ma is létezne.
Egyedül vagyunk a világegyetemben, vagy sem? Ez az egyik legizgalmasabb kérdés, és Katinka Schuett azt fényképezi, milyen válaszokat keresünk rá az űrkutatástól az UFO-észlelésig.
Kihirdették az idei World Press Photo díjait, a versenyen idén magyar győzelem is született.
Anthony Paul Marchetti addig kereste a nagyapját, amíg rá nem jött: egyszerűbb, ha ő maga alkotja meg Pault. Egy hiányos családtörténet, ami Magyarországtól Amerikáig vezet, majd vissza.
Elizabeth Waterman az évek során fotózott excentrikus művészeket és drag queeneket, ezután jutott el a sztriptíztáncosok világába. Szerinte a lányok korántsem olyanok, ahogy a mainstream médiában bemutatják őket.
Milyen az élet két tinédzserrel karanténban? Eszter Angliában él a gyerekeivel, képein a bezártság pillanatait örökítette meg.
A frontvonalban küzdő egészségügyi dolgozók mellett most azokon is óriási a teher, akiknek köszönhetően még nem állt meg teljesen az élet Magyarországon. Gyógyszerésszel, szemétszállítókkal, szociális munkással, pizzafutárral és orvossal is beszéltünk határaik feszegetéséről.
Zeneszöveg.hu-ról olvasott saját szövegek, kanapé a színpadon: a 31 éves Prosectura megmutatta, mit csinál egy punk, amikor punk. Meg amikor nem az.
Jásper Éva egyedülálló, 43 éves nőként döntött az örökbefogadás mellett, és a Down-szindrómás Tamás édesanyja lett. Négy éve követem az életüket fotósként. Március 21. a Down-szindróma világnapja.
Az első iPhone-ok megjelenésével fura képek kezdtek keringeni egy budapesti társaság hírfolyamában. Aki tudta, mi és hol történt, még krémest is kapott.
Teli kempingek, laktanyák, szállodák: a szegény, magyarországnyi ország nem csak a gyarmatait vesztette el pár hónap alatt, Európa egyik legnagyobb menekültválságát is meg kellett oldania. Visszatérők, nagykép.