Kohl: Dopping nélkül nem lehet Tourt nyerni

2010. október 6., 08:24 Módosítva: 2015.05.18 04:19

A 2008-as pozitív tesztje után visszavonult Bernard Kohl szerint nem lehet doppingszerek nélkül megnyerni a Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

Tovább

Ötállomásos SuperCross-sorozat indul októberben

2010. október 5., 16:52 Módosítva: 2015.05.18 04:19

Öt hazai verseny sorozatba tömörült, Kazincbarcika, Ózd, Kerekegyháza, Balassagyarmat és Salgótarján várja a 2010/2011-es szezonban az I. SuperCross ciklo-krossz kerékpárverseny-sorozat versenyzőit.

A sorozat minden helyszínén parkolási- , wc-, zuhanyzási-, öltözési- és kerékpármosási lehetőséggel várják a nevezőket. A futamokat egységes szabályrendszer, időrend és szolgáltatás jellemzi majd.

Tovább

Contador újabb doppingteszten bukott el

2010. október 5., 12:53 Módosítva: 2015.05.18 04:20
55

Az idei Tour-győztes mintáiban ismét doppingszert mutattak ki. Egy, az idén először használt doppingteszttel vértranszfúziónál használt anyagokra bukkantak.

Tovább

Hushovd nyert a kerékpáros-vb-n

2010. október 3., 09:52 Módosítva: 2015.05.18 04:21

Thor Hushovd végzett az élen a férfiak vasárnapi mezőnyversenyében az ausztráliai országúti kerékpár-világbajnokságon.

Tovább

Contador tagadja a vértranszfúziós vádakat

2010. október 2., 13:02 Módosítva: 2015.05.18 04:22

Nem romlott hús, hanem vértranszfúzió miatt kerülhetett a klenbuterol a Tour-győztes szervezetébe. A spanyol tagadja ezeket a vádakat, és új doppingszabályozást sürget.

Tovább

Újabb spanyol kerekes doppingolt

2010. október 2., 11:09 Módosítva: 2015.05.18 04:22

Három napon belül a negyedik spanyol kerékpárosról derült ki, hogy fennakadt egy doppingvizsgálaton.

Tovább

Olasz arany a kerékpár-vb női mezőnyversenyében

2010. október 2., 10:19 Módosítva: 2015.05.18 04:22

Az olasz Giorgia Bronzini nyerte meg a nők szombati mezőnyversenyét az ausztráliai országúti kerékpár-világbajnokságon. A 127,2 km-es viadalon a hajrá döntött, melyben Bronzini maga mögé tudta utasítani a 2006-os vb-győztes holland Marianne Vost, illetve a svéd Emma Johanssont is. Vasárnap a férfiak mezőnyversenyét rendezik.

Nők, mezőnyverseny (127,2 km), világbajnok: Giorgia Bronzini (Olaszország) 3:32:01, 2. Marianne Vos (Hollandia) azonos idővel, 3. Emma Johansson (Svédország) a i.

Ricco megint doppingolt?

2010. október 1., 15:22 Módosítva: 2015.05.18 04:22

Körülbelül ötven darab, kétes eredetű tablettát találtak Riccardo Ricco olasz kerékpáros lakásában a szeptember 21-i rendőri rajtaütés során.

Tovább

Andy Schleck: Remélem, Contador ártatlan

2010. október 1., 09:15 Módosítva: 2015.05.18 04:22

A Tour de France országúti kerékpáros körversenyen Alberto Contador mögött második luxemburgi Andy Schleck reméli, riválisa ártatlan a csütörtökön kirobbant doppingbotrányban. "Remélem, hogy ártatlan. Meg kell adni neki a jogot, hogy megvédje magát" - írta egy közösségi portálon a fiatalabbik Schleck-fivér, aki 39 másodperccel kapott ki a spanyoltól a Touron.

Tovább

Sült hús miatt bukott meg Contador

2010. szeptember 30., 14:34 Módosítva: 2015.05.18 04:23
26

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) azonnal felfüggesztette a háromszoros Tour de France győztes Contador versenyzői engedélyét, miután tiltott szert találtak a vizeletében. A spanyol versenyző sajtótájékoztatót tartott, biztos benne, hogy fertőzött, szennyezett étellel került szervezetébe a tiltott szer.

Tovább

Cancellara megvédte címét az egyéni időfutamban

2010. szeptember 30., 11:22 Módosítva: 2015.05.18 04:23

A svájci Fabian Cancellara megvédte címét az egyéni időfutamban az ausztráliai országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Tovább

Doppinggal bukott a Tour-nyertes Contador

2010. szeptember 30., 08:19 Módosítva: 2015.05.18 04:23
146

Tiltott szert találtak a háromszoros Tour de France-győztes Alberto Contador kerékpáros szervezetében, a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) azonnal felfüggesztette a spanyol sztár versenyzői engedélyét.

Tovább

Kerékpár-vb - Nem értik a rádióhasználat tiltását

2010. szeptember 29., 12:21 Módosítva: 2015.05.18 04:23

Cadel Evans, a mezőnyverseny, illetve Fabian Cancellara, az egyéni időfutam címvédője is komoly kritikát fogalmazott meg a rádió használatának tiltásával kapcsolatban az országúti kerékpáros-világbajnokságon.

Tovább

Brit és amerikai győzelem a kerékpár-vb nyitónapján

2010. szeptember 29., 11:40 Módosítva: 2015.05.18 04:23

Brit és amerikai győzelem született egyéni időfutamban az ausztráliai országúti kerékpáros világbajnokság első, szerdai versenynapján.

Tovább

Hegyikerékpár: sikeres volt törökországi olimpiai pontgyűjtés

2010. szeptember 27., 13:30 Módosítva: 2015.05.18 04:24

A magyar hegyikerékpáros olimpiai krossz válogatott folytatta sikeres szereplését Törökországban. A kerekesek az egy héttel ezelőtti dobogós eredményeket hozták, a Kocaeli UCI C2-es kategóriájú viadalon Parti András és Dósa Eszter első, Buruczki Szilárd második helyezést szerzett; a válogatott újabb világranglista-pontokkal járult hozzá a nemzet olimpiai kvalifikációjához.

Tovább

Cancellara újra világbajnok akar lenni

2010. szeptember 22., 12:41 Módosítva: 2015.05.18 04:26

Az elmúlt napok viharai után Fabian Cancellara svájci kerékpáros úgy döntött, hogy elindul a jövő heti ausztráliai országúti világbajnokságon, és megpróbálja megvédeni címét legerősebb számában, az egyéni időfutamban.

Tovább

Cancellara a Schleck-testvérekkel tart

2010. szeptember 21., 16:13 Módosítva: 2015.05.18 04:27

A svájci időfutam olimpiai- és világbajnok a Saxo-Bankból a Schleck testvérek csapatába igazol egy luxemburgi lap értesülései szerint.

Tovább

A doppingoló olasz kerékpáros sógorát is őrizetbe vették

2010. szeptember 21., 15:49 Módosítva: 2015.05.18 04:27

Médiaértesülések szerint egy doppingrazzia során őrizetbe vették a profi kerékpáros Enrico Rossit, a 2008-as Tour de France-on botrányba keveredett Ricardo Ricco sógorát.

Tovább

Négy hegyikerékpáros-érem Törökországban

2010. szeptember 20., 15:49 Módosítva: 2015.05.18 04:27

Két-két arany- és ezüstérmet nyertek a magyar hegyikerékpáros krossz válogatott tagjai a törökországi Manisában rendezett C1-es kategóriájú nemzetközi viadalon.

Tovább

Nibali nyerte a Vueltát

2010. szeptember 19., 18:00 Módosítva: 2015.05.18 04:28

Az olasz Vincenzo Nibali nyerte meg vasárnap a 65. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyt, melynek zárószakaszán az amerikai Tyler Farrar ért elsőként a célba.

Tovább

Euro-One Cube nyerte a rövidített 24 órás hegyikerékpár Ek-t

2010. szeptember 19., 12:18 Módosítva: 2015.05.18 04:28

Az este kezdődő, éjszakába nyúló esőnek köszönhetően hajnali ötkor leállították a Sportaktívos szervezők a jubileumi, 24 órás mountain bike váltóversenyt, így a szombaton délben rajtoló, tizedik alkalommal kiírt viadalon a 17 órás állásnak megfelelően hirdettek vasárnap délelőtt eredményt. Az Európa-kupán leggyorsabban – a mintegy négy és fél kilométeres körökből 69-et – az Euro-One Cube teljesített.

Tovább

Cancellara távozik a Saxo Bank csapattól

2010. szeptember 19., 11:28 Módosítva: 2015.05.18 04:28

A svájci Fabian Cancellara az idény végén távozik a Saxo Bank kerékpároscsapattól - közölte az istállót vezető Bjarne Riis. A bejelentés egy nappal azután hangzott el, hogy az olimpiai és világbajnok kerekes feladta a Vuelta a Espana körverseny pénteki szakaszát, majd - mindenféle egyeztetés és engedély nélkül - a repülőtérre ment és hazautazott.

Tovább

Mosquera szakaszt nyert, Nibali vezet a Vueltán

2010. szeptember 18., 18:30 Módosítva: 2015.05.18 04:28

A spanyol Ezequiel Mosquera nyerte a szombati, 20. szakaszt a 65. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, összetettben azonban az utolsó etap előtt megőrizte első helyét az olasz Vincenzo Nibali, aki ezzel nagy lépést tett a végső győzelem felé.

Tovább

Cserbenhagyta csapatát az olimpiai bajnok

2010. szeptember 18., 12:13 Módosítva: 2015.05.18 04:28

A Saxo Bank kerékpároscsapat mélységesen felháborodott, hogy az egyik legsikeresebb versenyzője, a svájci Fabian Cancellara a Vuelta a Espana pénteki szakaszát feladta, majd a repülőtérre ment és hazautazott.

Tovább

Gilbert nyert, Nibali növelte előnyét a Vueltán

2010. szeptember 17., 19:01 Módosítva: 2015.05.18 04:29

A belga Philippe Gilbert nyerte a 65. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny pénteki, 19. szakaszát.

Tovább

Vuelta: Cavendish szakaszt nyert, Nibali vezet

2010. szeptember 16., 19:15 Módosítva: 2015.05.18 04:30

A brit sprinter, Mark Cavendish harmadik részsikerét könyvelhette el csütörtökön a 65. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen.

Tovább

Oscar Sevilla vérdoppinggal bukott

2010. szeptember 16., 17:36 Módosítva: 2015.05.18 04:30

A sportág nemzetközi szövetsége (UCI) vérdopping miatt eltiltotta Oscar Sevilla spanyol országúti kerékpárost.

Tovább

Nibali visszavette a piros trikót Rodrigueztől

2010. szeptember 15., 20:01 Módosítva: 2015.05.18 04:30

A szerdai egyéni időfutama után az olasz Vincenzo Nibali visszavette a spanyol Joaquin Rodrigueztől az élen állónak járó piros trikót a 65. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen.

Tovább

Rodriguez vezet összetettben a Vueltán

2010. szeptember 13., 19:23 Módosítva: 2015.05.18 04:31

A spanyol Mikel Nieve nyerte Vuelta 15. szakaszát, de a nap igazi győztese honfitársa, a negyedikként célba érkező Joaquin Rodriguez, aki visszavette az összetettben elsőnek járó piros trikót az olasz Vincenzo Nibalitól.

Tovább

Szalontai új magyar csúcsot tekert az Eb-n

2010. szeptember 13., 15:58 Módosítva: 2015.05.18 04:31

Szalontai Sándor új abszolút felnőtt magyar csúcsot ért el a szentpétervári pályakerékpáros Európa-bajnokság 200 méteres sprintszámában.