Mellbe rúgta a partjelzőt, lapot se kapott

2012. április 21., szombat 17:54 | aznap frissítve

Kiesett az NB I.-ből a nyeretlenül utolsó Zalaegerszeg, mivel a 25. forduló szombati játéknapján otthon kapott ki 2-0-ra a címvédő Videotontól.

Prukner László csapatából az első félidő végén Jahic kapust és Bogunovicsot is kiállították, mert megtámadták a bírót. Öt perccel korábban Ganougrava kézzel ért a labdába, amiért Oláh játékvezető tizenegyest adott (amit Nikolics be is lőtt). A felháborodott zalaegerszegiek közül Panikvar még az asszisztenst is célbe vette labdával, mellbe is találta, érdekesség, hogy nem állították ki ezért, sőt, lapot sem kapott.  A második félidőben a fehérvári Vaskó viszont pirosat kapott átlagos szabálytalanságért.

OTP Bank Liga, 25. forduló

ZTE FC-Videoton FC 0-2 (0-1)
Zalaegerszeg, 1500 néző, v: Oláh
gólszerzők: Nikolics (40., 11-esből), Gosztonyi (73.)
kiállítva: Jahic (39., ZTE), Bogunovic (39., ZTE), illetve Vaskó (68.)
sárga lap: Balázs Zs. (71.) Szalai (87.), illetve Vinicius (49.), Szolnoki (76.)

Ferencváros-Kecskeméti TE 2-1 (2-0)
Albert Stadion, 5000 néző, V: Solymosi
gólszerzők: Simic (1.), Grúz (32.), illetve Litsingi (47.)
kiállítva: Sváb (80.), illetve Pekár (70.)
sárga lap: Sváb (66., 80.), illetve Mohl (32.), Bertus (60.), Cukic (86.)

PMFC-Matias - MVM Paks 1-2 (0-0)
Pécs, 2000 néző, V: Bognár
gólszerzők: Bajzát (68.), illetve Hrepka (52., 70.)
sárga lap: Causic (54.), Paracki (63.), Todorovic (81.), illetve Bartha (40.), Vayer (56.), Fiola (86.)

Haladás Sopron Bank-Újpest FC 1-1 (1-0)
Szombathely, 6000 néző, V: Szilasi
gólszerzők: Kenesei (13.), illetve Balogh B. (80.)
kiállítva: Rajczi (92.)
sárga lap: Nagy D. (53.), illetve Rajczi (15., 92.), Kiss Z. (54.), Eninful (61.)

Vasas SC-Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-1)
Illovszky Stadion, 2500 néző, v: Kassai
gólszerzők: Görgényi (22.), illetve Farkas A. (29., 11-esből)
sárga lap: Ilizi (28.), Görgényi (78.), illetve Rodenbücher (23.), Nagy S. (25.), Gyömbér (92.)

A ZTE 1994 óta megszakítás nélkül szerepelt az első osztályban, a 2001/02-es szezonban bajnoki címet nyert, és a Bajnokok Ligája következő kiírásában, a selejtezőben, emlékezetes meccsen 1-0-ra verte a Manchester Unitedet az akkori Népstadionban.

A Zalaegerszeg a mostani idényben 25 forduló alatt egyszer sem nyert, nyolc döntetlen mellett 17 veresége van. A zalaiaknak öt fordulóval a zárás előtt 15 pont a lemaradásuk a még bennmaradást érő 14. helyen álló Pápával szemben, de azonos pontszámnál is kiesnek. Ilyen esetben ugyanis a több győzelem rangsorol, ez alapján már nem hozhatják be a Pápát.

Klublegendák hajtják a Vasast

A kiesőhelyen álló, de anyagilag állítólag most rendben lévő klub futballistáit a bajnoki mérkőzés előtt korábbi legendák próbálták felpörgetni. A meccs előtt a Vasas öltözőjében járt Ihász Kálmán, Mészöly Kálmán, dr. Puskás Lajos és Raduly József. A legendás labdarúgókat Markovits László a Vasas SC elnöke kísérte el. A klub aranykorának kiválóságai a kései utódok figyelmét elsősorban a felelősségvállalásra és az odaadásra hívták fel. A Vasas ugyan vezetett a Pápa ellen a 22. percben, de büntetővel 1-1 lett a végeredmény.