Nullás verések estéje a BL-ben

2017. szeptember 27., szerda 23:33

A Bajnokok Ligája 2. fordulójának 2. napját játszották szerdán. Sztármeccsek voltak, nem is okoztak csalódást.

PSG-Bayern 3-0

A nap legsztárabb meccse a PSG első nehéz mérkőzése is volt a szezonban, de rém könnyen megugrották a feladatot Neymarék. Támadásban mondhatni cicáztak a müncheni védőkkel, Neymar óriási gólpasszal nyitott már a 2. percben, Mbappé letett labdáját Cavani vágta be piszkosul még a szünet előtt. Persze lehet, hogy ezt Neuer védi, ha nem ül otthon törött lábbal.

Kontrából Alves-Mbappé volt a harmadik útja, a 18 éves olyan cselt csinált a végén, amit csak a legnagyobbak tudnak. A kipattanót aztán Neymar rúgta be. A Bayernnek volt egy fejese, amit a vonalról stukkolt ki Thiago Silva és volt még egy nagy helyzetük, de összességében össze kell kapnia Carlo Ancelottinak a csapatát, mert ez lehet, hogy még a bajnoksághoz sem lesz elég. Azt, hogy Robben miért csak 20 percet kapott, Ribery és Hummels pedig egyet sem, majd biztosan megmagyarázza az edző.

Atletico-Chelsea 1-2

Griezmann büntetőjéig minden oké volt, de Morata Hazard íveléséből remekül csúsztatott gólt, a 94.-ben meg jött Batshuayi és a hideg zuhany, 1-2. Annyira volt hideg, hogy a bíró csak 3 perc hosszabbítást mutatott. Simeone csapata így már a harmadik meccsét és az első BL-meccsét elvesztette a két és fél hete felavatott új stadionjában. A Chelsea a meccs nagy részében jobban játszott.

Sporting-Barca 0-1

A portugáloknak egy helyzetük volt, már 0-1-nél, az viszont tényleg óriási, de sikerült eltalálniuk Ter Stegen kapust. Coates öngóljával nyert a Barca, ez volt Messiék negyedik szerzett öngólja a szezonban, utóbbi négy találatukból a harmadik. Elöl nagyon pontatlan volt a Barcelona, hátul sokkal figyelmesebb.

Juventus-Olympiacos 2-0

Nehéz volt begyűrni a görögöket, Higuainnak a saját kipattanóját sikerült berúgnia, Mandzukicnak a védő tisztázását befejelnie már a legvégén.

CSZKA Moszkva-Manchester United 1-4

Már a félidő 3-0 volt, két Lukaku-gól között Martial lőtt be egy büntetőt, és a két gólpasszt is a francia adta a belgának. Mhitarjané lett a negyedik, az oroszok a 90.-ben szépítettek. Lukakunak 9 meccsen 10 gólja van a Unitedben, Pogba nem igazán hiányzik.

Basel-Benfica 5-0

Ez azért nem egy szokványos eredmény, ráadásul a nap legnagyobb győzelme. Méghozzá csodás gólokkal. Oberlin, ezt a nevet jegyezzük meg. A portugálok már az 1. fordulóban is kikaptak, otthon a CSZKA-tól.

Anderlecht-Celtic 0-3

A skótok kaptak egy ötös otthon a PSG-től az első körben, de ez a brüsszeli győzelem nagyon impresszív. Lehet, hogy Brendan Rodgersszel a padon újra számolni kell egy skót csapattal Európában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Manchester United (angol) 1-4 (0-3)
gólszerzők: Kucsajev (90.), illetve Lukaku (4., 27.), Martial (18., tizenegyesből), Mhitarjan (58.)

FC Basel (svájci)-Benfica (portugál) 5-0 (2-0)
g.: Lang (2.), Oberlin (20., 69.), Van Wolfswinkel (60., tizenegyesből), Riveros (77.)
kiállítva: A. Almeida (63. - Benfica)
    Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. FC Basel 3 (5-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Benfica 0

B csoport:
RSC Anderlecht (belga)-Celtic Glasgow (skót) 0-3 (0-1)
g.: Griffiths (38.), Kara (50. - öngól), Sinclair (92.)

Paris Saint-Germain (francia)-Bayern München (német) 3-0 (2-0)
g.: Dani Alves (2.), Cavani (31.), Neymar (63.)
    Az állás: 1. Paris Saint-Germain 6, 2. Bayern München 3 (3-3), 3. Celtic Glasgow 3 (3-5), 4. RSC Anderlecht 0

C csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Chelsea (angol) 1-2 (1-0)
g.: Griezmann (40., tizenegyesből), illetve Morata (60.), Batshuayi (94.)

Qarabag (azeri)-AS Roma (olasz) 1-2 (1-2)
g.: Henrique (28.), illetve Manolasz (7.), Dzeko (15.)
    Az állás: 1. Chelsea 6, 2. AS Roma 4, 3. Atlético Madrid 1, 4. Qarabag 0

D csoport:
Juventus (olasz)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 2-0 (0-0)
g.: Higuaín (69.), Mandzukic (80.)

Sporting CP (portugál)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-0)
g.: Coates (49. - öngól)
    Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. Sporting CP 3 (3-3), 3. Juventus 3 (2-3), 4. Olimpiakosz Pireusz 0