3-3-as londoni őrület, Piqué a BL hülyéje

2017. október 18., szerda 23:18

A Bajnokok Ligája 3. körének 2. napja sem okozott csalódást. Volt izgalom, dráma, viccgól és egy olyan piros lap, aminél kevés butábbat látott a futball.

Az Atletico már magyar idő szerint 6 órakor kezdett Bakuban, és csak 0-0-ra ment a Qarabaggal. Pedig negyedórát a végén emberelőnyben is játszhatott egy nagyon szigorú, "műesés" miatti második sárga miatt. Ami inkább volt büntető a hazaiaknak.

20:45-től jöttek az esti meccsek, és már a 3. percben elkezdtek potyogni a gólok. Nézzük a simákat.

Anderlecht-PSG 0-4

A párizsi gyorsvonat átrobogott Brüsszelen is, Mbappé, Cavani, Neymar, betalált a támadóhármas, a brazil szabadja nagyon okos volt.

Bayern-Celtic 3-0

Jupp Heynckes: két meccs, 8-0-ás gólkülönbség. Müller gólja könnyű volt, Kimmich fejese a nap egyik találata. A Bayern kezd helyrejönni. (Ha volt egyáltalán valami baja.)

Bonyolultabb volt a Barcelona, a Juventus és a Manchester United győzelme.

Barcelona-Olimpiakosz 3-1

Messiék 5. szezonbeli öngóljukkal szereztek vezetést, de a szünet előtt tízen találták magukat, mert a már sárgás Piqué - az elsőt mezhúzásért kapta - úgy gondolta, jó ötlet két méterről kézzel gólt ütni. A bírók kiszúrták, az újabb sárgával ment a zuhany alá.

A görögök felbátorodtak, kinyíltak, de a Barca csak egy Messi-szabadrúgásból tudta berúgni a másodikat. A harmadik, Digne-é már szépen ki volt játszva, persze az argentin csinálta meg ezt is. A végén az öngólos görög védő szépített.

Juventus-Sporting 2-1

Öngól nyitott Torinóban is, a juvés Alex Sandro vétette, és szabadrúgásra volt szükség itt is, csak az egyenlítéshez, Pjanicstól. A hajrában Mandzukics kiküzdötte a győzelmet egy csukafejessel.

Benfica-Manchester United 0-1

Nem, ilyen gól nincs, de hogy meccset lehessen nyerni vele, olyan végképp nincs. És mégis. Rashford rúgta el a szabadrúgást, a gólkamera jelezte a találatot. A BL-történet legfiatalabb kapusa - Iker Casillas csúcsát döntötte meg ma -, a 18 éves belga, Mile Svilar egyszerűen begyalogolt a labdával a kapuba.

CSZKA Moszkva-Basel 0-2

A svájciak szép lövéssel kerültek előnybe, és végül biztosan hozták a három pontot Oberlin góljával, aki az előző körben is hős volt.

És akkor az őrület, a

Chelsea-Roma 3-3

Az angolok korán elmentek 2-0-ra, David Luiz gólja parádé volt, Hazard-é kissé szerencsés, ahogy a szépítés is Kolarovtól, bár előtte a megkerülős már gólt ért. 2-1 volt a szünet, de a Roma komolyan gondolta, Dzeko óriási kapásgóllal egyenlített, pazar fejessel fordított. Az olasz öröm nem lett teljes, Hazard - szintén fejjel - megmentett egy pontot.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Benfica (portugál)-Manchester United (angol) 0-1 (0-0)
gól: Rashford (65.)
kiállítva: Luisao (Benfica, 90.)

CSZKA Moszkva (orosz)-FC Basel (svájci) 0-2 (0-1)
gól: Xhaka (29.) Oberlin (90.)
    A csoport állása: 1. Manchester United 9 pont, 2. FC Basel 6, 3. CSZKA Moszkva 3, 4. Benfica 0

B csoport:
Bayern München (német)-Celtic Glasgow (skót) 3-0 (2-0)
gól: Müller (17.), Kimmich (29.), Hummels (51.)

Anderlecht (belga)-Paris Saint-Germain (francia) 0-4 (0-2)
gól: Mbappé (3.), Cavani (44.), Neymar (66.), Di María (88.)
    A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 9 pont, 2. Bayern München 6, 3. Celtic Glasgow 3, 4. Anderlecht 0

C csoport:
Chelsea (angol)-AS Roma (olasz) 3-3 (2-1)
gól: David Luiz (11.), Hazaard (37., 75.), illetve Kolarov (40.), Dzeko (64., 70.)

Qarabag (azeri)-Atlético Madrid (spanyol) 0-0
kiállítva: Ndlovu (Qarabag, 75.)
    A csoport állása: 1. Chelsea 7 pont, 2. AS Roma 5, 3. Atlético Madrid 2, 4. Qarabag 1