10 másodperc, ami sokkolta Németh Krisztiánékat

2019. április 21., vasárnap 08:27

A San Jose Earthquakes 4-1-re verte az amerikai futballbajnokság, az MLS legmagyarabb csapatát, a Sporting Kansas Cityt a vasárnap hajnalban rendezett meccsen. A San Jose 2-0-ra vezetett, amikor Németh Krisztián, a magyar válogatott csatára a 26. percben tizenegyest rontott. Nagyon csúnyán fölé rúgta.

Az első félidőben a 6., majd a 12. percben kapott gólt a Sporting KC, majd a második félidő is úgy kezdődött a Némethéknek, mint egy rémálom. Csak 10 másodperc telt el és jött az újabb hazai gól. Salinas parádés emelésével lett 3-0.

A vendégek még egy büntetőt kaptak, Németh harcolta ki, de ezt a 66. percben chilei Gutiérrez már berúgta. Ezzel alakította ki a 4-1-es végeredményt.

A Sportingban Németh mellett Baráth Botond is kezdő volt, mind a ketten végig játszották a meccset. Sallói Dániel az 57. percben állt be. A Sporting hét meccs után 9 ponttal, a nyugati konferencia 8. helyén áll.