Győztek és továbbjutottak a BL-ben a Fradi kézisei

2017. november 4., szombat 17:15

A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Ferencváros csapata háromgólos győzelemet aratott a Thüringer HC ellen, és a csoportkörben elért harmadik sikerével máris továbbjutott négyeséből, adta hírül az MTI.

A tavalyi idényben a Bajnokok Ligájának negyeddöntőjébe jutó csapat Dabason fogadta a németeket, akik ellen kéthete vendégként négy góllal győzött.

A mérkőzés első félidejében sokáig fej-fej mellett gyűjtötték a gólokat a csapatok, majd a vendégek 3 góllal elléptek, de a Fradi még a szünet előtt egyetlen gólra csökkentette hátrányát (13-14).

A második félidő közepéig nagyon jól tartotta magát a Thüringer HC, ekkor azonban Kovacsics Anikó zsinórban szerzett két góljával ellépett a Fradi, és a szűk előnyt már megtartotta a meccs végéig, sőt végül 3 góllal, 28-25-re nyert.

Női Bajnokok Ligája, 4. forduló,

C csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Thüringer HC (német) 28-25 (13-14)

A Ferencváros gólszerzői: Pena 6, Lukács 5, Jovanovic 4, Kovacsics 3, Van der Heijden 3, Schatzl 1, Szucsánszki 1, Mészáros 1, Márton 1, Snelder 1, Háfra 1, Faluvégi 1