Öldöklő csatában vágott vissza a Rosztovnak a Győr

2017. november 6., hétfő 20:56

25-23-as sikerrel vágott vissza a Győri ETO hétfői meccsén az orosz Rosztov Donnak, mely bő két hete 23-22-re tudott nyerni az oroszországi mérkőzésen. Azt a meccset a Győr meg is óvta, de végül az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) elutasította a magyar csapat beadványát.

A Győr több kulcsjátékos sérülése ellenére tudott nyerni, sőt, az első félidő közepén már három (7-4), a 22. percben pedig hat (11-5) góllal vezettek. A szünetre négygólos győri vezetéssel mentek a csapatok, majd a második félidő első 20 percében is tudták tartani a 2-3 gólos előnyt, ám az oroszok a hajrában fel tudtak jönni egy gólra is, egyenlíteni viszont nem tudtak.

A Győr szombaton a hozzá hasonlóan hatpontos dán Midtjylland vendégeként lép pályára Ikastban.

Eredmény, Női Bajnokok Ligája, 4. forduló, B csoport

Győri Audi ETO KC - Rosztov-Don (orosz) 25-23 (13-9)

a Győr gólszerzői: Görbicz, Amorim 5-5, Mörk, Oftedal 4-4, Puhalák, Bognár-Bódi 3-3, Althaus 1

A csoport állása: 1. Győr 6 pont (100-85), 2. Midtjylland (dán) 6 (90-93), 3. Rosztov 4, 4. Brest Bretagne (francia) 0