A Rajk-ügyből indult ki a kommunista rendszer tömegterrorja
Ma 75 éve, 1949. október 15-én végezték ki Rajk László kommunista politikust.
Ma 75 éve, 1949. október 15-én végezték ki Rajk László kommunista politikust.
Európa második legnagyobb alapterületű pályaudvara egy pireneusi falu mellett van.
Az idilli környezetben Rajk Lászlót kínozták, Kádár János jelenlétében.
Személyesen Sztálin hagyta jóvá a koholmányokkal teli vádiratot.
Ahogy telnek az évek, már nem tudjuk megmondani, hogy egy bakancsot az őr vagy a fogoly viselt-e. Kovalovszky Dániel a Nagyképen.
Vannak a legendák, és van a valóság.
Dokumentumfilm, dráma, vígjáték, musical, kémfilm és hollywoodi mozi is készült 1956-ról. Meg operettfilm Honthy Hannával és hawaii krimi.
A kritikusok Tóth Barnabás filmjét ítélték a legjobbnak, de a zsűri díjazta a látványvilágot, Rajk László egyik utolsó munkáját is.
A kurzusrágalmakkal szemben Rajk László valójában elsőként tanította ebben az országban, hogy a múlt bűneivel a családi örökség dacára is szembe kell nézni. Haraszti Miklós írása.
Schmidt Mária írása Rajkról undorító, de felvet egy fontos kérdést. Ha nincs nemzeti konszenzus, hogy ki hős, bűnös vagy áldozat és miért, áldozatot sincs értelme hozni egymásért. Braun Róbert írása.
Rajk Judit, a tavaly elhunyt építész özvegye közzétette a Terror Háza igazgatójának őszi levelét.
A Terror Háza Múzeum igazgatója recenzióban esett neki ifjabb Rajk Lászlónak.
Szerinte Rajk özvegye feláldozza férje emlékét egy aktuálpolitikai akcióban.
Rajk Judit több pontban sorolta fel, milyen álságos, hogy Schmidt Máriáék néhai férje arcképével adnak ki bélyegsorozatot.
Temetése zárt körű lesz, de a sírjánál később megemlékezést tartanak.
Rév István nekrológja, Jávor István képeivel és képaláírásaival. Rajk Lászlóra emlékezünk.
Sokkal fontosabb építész volt, mint politikus, de nagyon kevés megbízást kapott. A neve mégis egyet jelentett a magyar posztmodernnel.
Az építész, látványtervező és volt SZDSZ-es politikus 70 éves volt.
Rajk László az Oscar-díjas Saul fia után a Napszálltában is együtt dolgozott Nemes Jeles Lászlóval. Ő volt a Diák-Oscart nyert Ostrom látványtervezője és dolgozott a Mentőexpedícióban Ridley Scott mellett. Arról is beszélt, hogy miért érzi úgy, hogy a Kádár-rendszer után másodszor is marginalizálódott építészként. Szóba került apja, az 1949-ben kivégzett Rajk László is.
Először vetítették le a magyar közönség előtt a Saul fia rendezőjének új filmjét, akkora teltház volt, hogy az érdeklődők fele be se jutott. Nemes Jeles László szerint a két film mintha két bolygón játszódna.
Nem kell nekünk állami iskola! - kiáltotta a falu, majd eldördült egy lövés. Pócspetrit tönkretette a megtorlás; a koncepciós per évfordulóján állambiztonsági aktákból rekonstruáljuk a történteket.
Egy nem létező ellenségtől megvédik az országot. A volt köztársasági elnök a Rajk László Szakkollégiumban beszélt.
Óriási szerencse, hogy 70 éve nem volt Facebook, de még internet sem. Ha azt gondolta, régen minden jobb volt, tévedett.
„Szűnjön meg minden áskálódás, bomlasztó kritika”. Nem, ez nem új találmány. Gyilkossági vádak, ellenzékieskedés, politikai búvóhelyek: a demokráciával visszaélő népellenes civileket 1946-ban takarították el a kommunisták erre hivatkozva, példamutató hatékonysággal.
60 éve a mostanihoz hasonló pocsék időben volt a magyar történelem legfontosabb újratemetése, ami aztán megalapozta a forradalmat: Rajk és '56.
A mentőexpedíció magyar díszlettervezője is meglepődött, amikor megérkezett a csomag.