Index Vakbarát Hírportál

Az Európa-bajnokság döntőjének sípmestere vezeti a Real Madrid–Arsenal BL-negyeddöntőt

2025. április 14., hétfő 11:30

Francois Letexier sípjelére kezdődik majd szerda este a Real Madrid–Arsenal labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntőjének visszavágója a Santiago Bernabéu Stadionban.

Az európai szövetség közlése értelmében a 35 éves kora ellenére kifejezetten rutinosnak számító sípmester, Francois Letexier vezeti a legjobban várt negyeddöntő visszavágóját a Bajnokok Ligájában. Az első meccsen az Arsenal 3–0-ra legyőzte a Real Madridot, de a párharc természetesen még nem dőlt el végérvényesen, főleg, ha a címvédő spanyol csapatról és a Santiago Bernabéu Stadionról van szó.

Letexier 2017 óta tartozik a FIFA játékvezetői stábjába, és tavaly nyáron ő lett a legfiatalabb sípmester, aki Európa-bajnokság döntőjében bíráskodott. Azon a meccsen „bejött” a spanyolok számára Letexier, mivel a spanyol válogatott 2–1-re győzte le Angliát a berlini fináléban. 

A Real Madridnak a jelenlegi szezonban eddig egy alkalommal fújt a francia játékvezető, a Liverpool elleni alapszakaszmeccsen, amelyet az angol csapat nyert 2–0-ra. Összességében a BL-ben rekordgyőztes Real Madrid mérlege Letexier bíráskodása alatt két győzelem, egy döntetlen és egy vereség. 

Letexier segítői a két partvonalon Cyril Mugnier és Mehdi Rahmouni lesznek, míg negyedik játékvezetőként Stéphanie Frapart fog bíráskodni szerda este a Santiago Bernabéuban.

Rovatok