Komárom-Esztergom megyében az eddigi negyven helyett tizenöt fős lesz a megyei közgyűlés. A 86,17 százalékos feldolgozottság állása szerint a Fidesz kilenc, az MSZP négy, a Jobbik két mandátumot szerez. Korábban is a Fideszé volt a megye, de nem volt ekkora az előnye az MSZP-hez képest: 2006 és 2010 között 21 mandátum volt a Fideszé és 15 az MSZP-é.
Semjén Zsolt, a KDNP elnöke szerint nyilvánvaló, hogy az MSZP-nek maradt egy tábora, akik ma elmentek és leszavaztak, de a pártból kiábrándultak egy része otthon maradt (ebből lehet levezetni azt, hogy ilyen gyenge a részvételi arány), egy másik részük pedig a Fideszre szavazott. Semjén úgy véli, hogy a fideszes szavazók elmentek választani, mert elégedettek a kormány munkájával, ez látszik a választási eredményekből is.
Veszprémben magabiztosan vezet Porga Gyula, a Fidesz–KDNP jelöltje. A szavazatok 63,93 százalékát viszi, az MSZP-s Hartmann Ferenc csak 28,64 százalékot, a Lokálpatrióták VP által jelölt Molnár Ernő 7,43 százalékot kapott. Mivel a szavazatok feldolgozottsága már 92,86 százalékos, a sorrend gyakorlatilag eldőlt.
A szocialista Trippon Norbert vezet 46,73 százalékkal a IV. kerületben a szavazatok 13,95 százalékának feldolgozásánál. Wintermantel Zsolt, a Fidesz jelöltje szorosan mögötte, 44,96 százalékkal. A jobbikos Pajor Tibor harmadik 8,3 százalékkal.
Igaz, eddig a szavazatok csupán 25,64 százalékát dolgozták föl. A kormánypártok jelöltje Kovács Róbert eddig a szavazatok 51 százalékát kapta meg, a szocialista jelölt Élő Norbert 28 százalékkal áll a második helyen. A jelenlegi szocialista polgármester Verba Lajos most függetlenként indult, a szavazók ezt nem igazán értékelték, csupán 11,41 százalékos a támogatottsága. A negyedik polgármesterjelölt, Tokody Marcell Gergely jobbikos politikus, ő Verbai mögött a negyedik 9,14 százalékkal.
Csak minimálisan változhat a szavazás állása Békéscsabán, ahol 98,53 százalékos feldolgozottság mellett Vantara Gyula, a jelenlegi polgármester 61,7 százalékot kapott. Az MSZP-s Miklós Attila 25,9 százaléknál tart, Kis László, a Jobbik jelöltje 12,4 százalékos eredményt ért el.
84,21 százalékos feldolgozottságnál Molnár Attila, a Fidesz–KDNP jelöltje viszi a szavazatok 72,6 százalékát. Kihívójának, a független Márkos Attilának már nincs esélye (27,4 százalék). A várost 2002 óta irányító MSZP-s Zatykó János most nem indult el, mert a párt Márkost támogatta – ez a helyi szocialisták között nagy vitákhoz vezetett.
Érden 87,50 százalékos feldolgozottság mellett T. Mészáros András, a Fidesz jelöltje vezet 54,45 százalékkal. Az MSZP-s Döcsakovszky Béla 24,51 százalékával aligha fordíthat az eredményen. A független Horváth András 10, 94 százalékkal a harmadik.
Az eddigi adatok alapján nem történt olyan incidens, amely megkérdőjelezte volna a választások jogszerűségét - jelentette ki Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter az Országos Választási Központban vasárnap este. (MTI)
Gyorsan dolgoztak a szavazatszámlálók, 96,97 százalékos feldolgozottságnál biztosra vehető a jobboldali győzelem. Dr. Kovács Ferenc, a Fidesz–KDNP jelöltje a szavazatok 49,99 százalékát szerezte meg, az MSZP-s Nagy László 34,24 százalékot kapott, a jobbikos Dr. Gyüre Csaba 15,78 százalékot. Az önkormányzat összetételéről még nincsenek adatok.
29,63 százalékos feldolgozottságnál Tétényi Éva független jelölt 63,86 százalékkal vezet a fideszes Meggyes Tamás előtt, aki 36,14 százalékon áll. Meggyes az elmúlt időszakban több botránnyal szerepelt a hírekben, a városi ellenzék diktatórikusnak vélt eszközei miatt is támadta. Az ellenérzés olyan heves volt vele szemben, hogy Tétényit támogatta az MSZP, a Jobbik, az LMP, az MDF és a volt fideszesekből álló Polgári Esztergomért Egyesület is.
Jász-Nagykun-Szolnok megyeszékhelyén 98,57 százaléknál tart a szavazás feldolgozottsága. A Fidesz jelöltje, Szalay Ferenc 60,58 százalékot kapott, 25,68 százalékkal Iváncsik Imre követi az MSZP színeiben. A Jobbikos Nagy Gyula 13,74 százalékon áll.
Alig több mint tízszázalékos feldolgozottságnál biztosat nem mondhatunk a főpolgármesteri posztról, de Tarlós István jelenleg magabiztosan vezet. A Fidesz jelöltje a szavazatok 53,73 százalékát vitte, míg fő riálisa, az MSZP-s Horváth Csaba csupán 28,63 százalékon áll. Ebből még bármi lehet.
A szavazatok 85 százalékos feldolgozottságánál Schmidt Csaba, a Fidesz jelöltje vezet 56,27 százalékkal. Az MSZP-s Lukács Zoltán aligha fogja már behozni, bár a szavazók több mint egyharmada rá szavazott (36,94 százalék). A Társasházi Tulajdonosok és Bérlők Egyesülete által indított Lengyel Péter 6,79 százalékkal harmadik. Schmidt 2002 óta városi képviselő, az elmúlt négy évben alpolgármester volt.
Szanyi Tibor szerint az számítana teljes sikernek, ha az MSZP eddigi pozícióit meg tudná haladni. Úgy vélte, hogy az előzetes adatokból nem mer következtetéseket levonni, „de azt látom, hogy a várakozásaink nem voltak alaptalanok, Budapesten az MSZP megkerülhetetlen tényező lesz”. Szanyi szerint nagy kérdés, hogy lesz-e valakinek többsége a fővárosi közgyűlésben. (m1)
95,12 százalékos a feldolgozottság Salgótarjánban. Eszerint a Fidesz jelöltje a biztos befutó, Székelyné Dr. Sztrémi Melinda a szavazatok 51,31 százalékát kapta, míg az MSZP-s Dóra Ottó 44,06 százalékot. A dobogó harmadik helyén 4,63 százalékkal Bocsó Imre a Munkáspárt jelöltje áll.
Huszonkét százalékos feldolgozottságnál az MSZP jelöltje vezet a polgármesterek versenyében a főváros XX. kerületében. Szabados Ákos 191 szavazattal a Fidesz–KDNP jelölt jelölt Földesi Gyula előtt. A Jobbik jelöltje gyakorlatilag búcsúzott a versenytől, Harsányi László eddig a szavazatok tizenkét százalékát kapta meg.
Sopronban 40,82 százalékos feldolgozottságnál ugyan az előző polgármester, a fideszes Fodor Tamás vezet 51,01 százalékkal, de a független Walter Dezső 40,3 százalékkal nincs lemaradva tőle. A jobbikos Gőbl Gábor és a Városvédők színeiben induló Nagy Tamás 5,79, illetve 2,9 százalékos eredményével nem számíthat győzelemre, de Walter és Fodor között még nem dőlt el a verseny. Walter egyébként már 2002 és 2006 között vezette a várost.
Alig három százalék a két első helyezett közti különbség. A szavazatok 15,09 százalékának feldoglozásánál a fideszes Bácskai János vezet 45,77 százalékkal. A Ferencvárosi Lokálpatrióta Egyesület színeiben induló Gegessy Ferenc (aki már húsz éve vezeti a városrészt polgármesterként) 41,43 százalékon áll.
Murányi Levente, a Jobbik alelnöke bízik benne, hogy pártja az önkormányzati választáson az MSZP előtt végez, ennél is fontosabbnak tartja, hogy a kormány várható népszerűségvesztésekor az emberek a Jobbik felé forduljanak. Ma még Fidesz-időket élünk, de ez meg fog változni, „kifizetetlen sárga csekkekkel nehéz szárnyalni (...) ezt be fogják látni a választók.” Murányi szerint legalább másfél millió olyan kormánypárti szimpatizáns van, akinek megszólítására a Jobbik képes lehet, amint a kabinet „keményebb intézkedésekre” kényszerül. Így szerinte legkésőbb másfél-két év múlva „eljön a Jobbik ideje”. (MTI)
A szavazatok 77,08 százalékos feldolgozottsága után főlényesen vezet Dr. Zombor Gábor, a Fidesz polgármesterjelöltje, aki a szavazatok 79,61 százalékát kapta. Mögötte 20,39 százalékkal az MSZP-s Király József áll.
Rogán Antal, az V. kerület polgármestere szerint az egyik legfontosabb kérdés ma az, hogy mi törtenik Budapesten, mivel a fővárosnak komoly változásokra van szüksége. Tarlóst Rogán aktív, határozott, erős vezetőnek ismeri, ezért bízik a győzelmében. Mint mondja, ha az emberek rá szavaztak, akkor az első száz nap után a változásokat már érezni fogják. (m1)
Győrben 57,52 százalékos feldolgozottságnál a fideszes Borkai Zsolt vezet 69,07 százalékkal, az MSZP-s Hegyi Zoltán és a jobbikos Vörös Gyula nem tudta megszorongatni (22,75, illetve 8,18 százalékot szereztek). A volt olimpiai bajnok tornász Borkai 2006-ban is magabiztosan nyerte a választást, akkor nagyjából a szavazatok felét szerezte meg.
Szekszárdon toronymagasan a Fidesz-KDNP jelöltje vezet. Horváth István 64,10 százalékos feldolgozottság mellett a szavazatok 50,10 százalékát kapta. A szocialista Harangozó Tamásra a választók 30,48 százaléka, míg a jobbikos Andorka Gáborra 19,42 százaléka szavazott.
Még csak a szavazatok 18 százalékát dolgozták fel a fővárosi 8. kerületben, de a Fidesz színeiben induló Kocsis Máté 55,67 százalékkat vezet. A szocialista Komássy Ákos csak 23,25 százaléknál tart. A jobbikos Losonczy Pál 10,86 százaléknál, az LMP-s Jakabfy Tamás 10,22 százalékon áll.
Gyakorlatilag eldőlt: a fideszes Gyutai Csaba lesz Zalaegerszeg polgármestere, 83,33 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok 57,35 százalékát birtokolja. Az MSZP-s Major Gábor egyelőre csak 26,68 százalékot, a Jobbik jelöltje, Pete Róbert 15,96 százalékot szerzett meg. Gyutait egyébként az a Gyimesi Endre jelölte ki utódjául, aki tizenhat évig vezette a várost.
Harmincszázalékos feldolgozottságnál a Fidesz–KDNP és az MSZP jelöltjei küzdenek egymással negyven-negyven százalékos szavazataránnyal. A négy éve egyszer már elvérző kórházigazgató, Dr. Kriza Ákos képviseli a Fideszt, és komoly ellenfele van Káli Sándor személyében, aki nyolc éve áll a város élén.
Kósa Lajos hozza a szokásos teljesítményét, 44 százalékos feldolgozottság mellett a szavazatok 68,13 százalékát ő kapta. A második helyen 12,19 százalékkal Ágoston Tibor, a Jobbik jelöltje áll, az MSZP színeiben induló Dr. Zsiros Zsolt eddig csak 11,89 százalékot kapott.
Kaposváron 79,37 százalékos feldolgozottságnál Szita Károly, a Fidesz-KDNP jelöltje vezet 76,74 százalékkal, így gyakorlatilag már eldőlt, hogy ő a város polgármestere. Szita egyik kihívója a volt belügyminiszter, Lamperth Mónika volt az MSZP színeiben, és egyelőre a szavazatok 15,3 százalékát szerezte meg. A független Kováts Imre 7,97 százaléknál tart.