Simon Ernő, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság Közép-Európai Regionális képviseletének (UNHCR) szóvivője Röszkén az új ideiglenes gyűjtőpontnál azt mondta, hogy
ellenőrizni kell az ország határait, de ez az őrizet nem lehet akadálya annak, hogy a menedékkérők az országba jöjjenek. A menedékkérelem benyújtásának lehetősége alapvető emberi jog.
A Szerbiába való visszatoloncolással kapcsolatban azt mondta, hogy az UNHCR sem Macedóniát, sem Szerbiát, sem Görögországot nem tartja biztonságos országnak, mert az ottani menekültügyi rendszer nem ad megfelelő nemzetközi oltalmat, ezért nem támogatják, hogy oda menedékkérőket küldjenek vissza. Mint ismert, a parlament pénteken egy csomó menekültüggyel kapcsolatos törvénymódosítást szavazott meg, amik között szerepelt például az is, hogy Szerbia biztonságos ország, ahová vissza lehet küldeni a menekülteket.
Nem a határokat kell lezárni, mert amíg háború dúl Szíriában, addig ezek az emberek jönni fognak, és Magyarországnak az alaptörvény 14. cikkelye alapján, valamint az alapján, hogy 26 évvel ezelőtt aláírta az ENSZ Menekültügyi Egyezményt, biztosítania kell, hogy a háború elől menekülők nemzetközi oltalmat kapjanak.
Simon ugyanakkor azt is mondta, hogy minden egyes esetet egyénileg kell megvizsgálni, ebben nincs automatizmus, nincs kivétel a Szíriából jövők esetében sem. Ha viszont az emberekről bebizonyosodik, hogy menekültek, akkor róluk gondoskodni kell.
Simon szerint közös európai megoldással kell előállni a helyzet rendezéséhez.
Hajnalban felhetőleg embercsempészek rongálták meg a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság autóját. A rendőrök azt vették észre, hogy kövekkel, botokkal dobálják az autót, és azt ordibálják:
nem hagytok bennünket dolgozni.
Az ismeretlen tettesek utána elmenekültek a szerb határ felé.