Mintegy három évvel a tragédia után továbbra sincs jelentős előrelépés a 2022-es Jókai utcai házomlás ügyében. A baleset miatt kerekesszékbe kényszerült balerina elmondta, az építtető és kivitelező cég vezetője továbbra sem kért személyes találkozót, miközben szavai szerint a biztosító még alig fizetett sérelemdíjat. A vállalkozó reagált az állításokra, miközben a lakók molinók sorát függesztették az épületre.
Még mindig nem rendeződött a Jókai utcai házomlás ügye, az összes érintett küzd a vélt igazáért – írta keddi cikkében a 24.hu. A lap információi szerint továbbra sem lehet beköltözni az új tetőlakásokba, az utcai homlokzatokra molinók egész sorát erősítette a társasház közös képviselete, a táncművész perre ment a sérelemdíjáért, a beruházó és kivitelező cég vezetője pedig úgy érzi, hogy nem hibás a katasztrófáért.
2022. június 27-én a VI. kerületi Aradi és Jókai utca kereszteződésében található, Jókai utca 1. szám alatti ötszintes épület homlokzati fala és tetőszerkezeti elemei az utcára és parkoló autókra dőltek. A baleset legsúlyosabb sérültje az Operettszínház táncművésze, Tóth Nikolett balerina, akinek a gerince és koponyája sérült meg, és a temérdek műtét ellenére is kerekesszékbe kényszerült.
A rendőrség foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés gyanúja miatt nyomoz, az esetet szakértők bevonásával vizsgálják. Kezdetben a megsérült balerinának peren kívül nem sikerült megegyezni az építtető Hotelnet Kft.-t és a kivitelező Pillér-Lakás Kft.-t irányító Lengyel Lászlóval és biztosítójával, ezért 2024-ben polgári pert indított a sérelemdíjért. Ekkor a vállalkozó jelezte, hogy kész a megállapodásra, amely papíron meg is született, de Lengyel László nem írta alá.
A balerina elmondta, hogy a vállalkozó továbbra sem kért személyes találkozót, így ügyvédeken keresztül kommunikálnak. Állítása szerint a biztosító még csak kevesebb mint a negyedét fizette ki a sérelemdíjnak, a többit az aláírás hiánya blokkolja.
A vállalkozó úgy látja, hogy az ügy a biztosítónál vagy a táncművész ügyvédjénél akadt el, de a balerina szerint nem ez történt, így jogi útra terelte az ügyet. „Persze a kedves vállalkozó a mai napig a II. világháborút okolja a házomlásért” – fogalmazott Tóth Nikolett, reagálva a cégvezető szavaira, miszerint a bontásra azért volt szükség, mert a II. világháborúban az épület találatot kapott, de a helyreállítás nem volt megfelelő.
„Őszintén bízom benne, hogy gyógyulása a példaértékű hozzáállásának, kitartásának és akaraterejének köszönhetően a lehető legkedvezőbben alakul” – fogalmazott Lengyel László a balerina állapotával kapcsolatban.
Ugyanakkor nem gondolom, hogy bárkinek a javára válna egy személyes találkozó, különös tekintettel arra a negatív hangulatra, amely – a médiában is tapasztalható módon – a kezdetektől fogva a személyemmel és a kivitelező céggel szemben kialakult
– fogalmazott a cégvezető, aki szerint valótlan, hogy a sérelemdíjat az ő aláírásának hiánya miatt nem sikerült kifizetni, miközben állítja, hogy a biztosító a pénz nagyobb részét már át is utalta.
A vállalkozó fenntartja, hogy a balesetért nem csak ők a hibásak, az esetben több tőlük független tényező is közrejátszhatott. Úgy látja, hogy a lakók molinóinak célja, hogy a ház nyomást helyezzen rájuk, remélve, hogy ingyenesen végzik majd el azokat a munkákat, amikre senki és semmi sem kötelezi őket. A tárgyalás időpontjáról március közepén döntöttek, már április 25-én előrelépés lehet az ügyben.