"Az átlagos adóteher szintje maradjon, vagy enyhén csökkenjen, egyszerűsödjön az adórendszer, mérséklődjenek a bérek adóterhei, ne változzon se a munkavállalói, se a munkáltatói járulékok mértéke, emelkedjen néhány adómentes természetbeni juttatás értékhatára" - mondta tavalyi beszédében.
Az adórendszer megújítása nem újkeletű program a pártok körében. Gyurcsány kivárta az utolsó pillanatot, és alig pár héttel az új parlamenti szezon előtt tárta a nagyközönség elé "Megegyezés" címet viselő költségvetési programját. Érdemi változásról egyelőre tehát nem beszélhetünk. Ami történt, az inkább a cégeket érintette, a jövedelmek adóztatásában nem történt nagy elmozdulás. Megszületett viszont az új áfa-törvény, amely megkönnyíti az áfa visszaigénylését. Megszűnt a kiegészítő adójóváírás. Ingatlanvásárlás tekintetében gyakorlatilag eltörölték a lakásvásárláshoz kapcsolódó kedvezményeket.
Európának minden eddiginél nagyobb szüksége van a közös energiapolitikára, hogy csökkentse külső függőségét és növelje biztonságát, mondta José Manuel Durao Barroso hétfőn, amikor beszédet mondott az Országgyűlésben.
Az Európai Bizottság elnöke hangsúlyozta a nemzeti parlamentek szerepének fontosságát az Európai Parlament mellett. Mint mondta, ha közelebb akarjuk hozni az emberekhez az Európai Uniót, akkor a nemzeti parlamenteknek aktívabbá kell válniuk az európai politikában. Nagyon fontos a polgárokhoz való közelség Európában: nem lehet, hogy bürokraták, technokraták legyünk, demokratáknak kell lennünk, és demokratikusnak működésünkben - fogalmazott Barroso. Hozzátette: a jövőben a nemzeti parlamenteknek egyre nagyobb lehetőségük lesz hangjuk hallatására az EU-ban.
A nemzeti parlamentek és az uniós intézmények közötti együttműködésről tárgyalt Szili Katalinnal José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke hétfőn Budapesten. "Szerintünk nagyon fontos a nemzeti parlamentek együttműködése az Európai Unióval" - mondta José Manuel Barroso, miután tárgyalt az Országgyűlés elnökével. A találkozó után Szili Katalin szintén a nemzeti parlamentek és az Európai Unió együttműködését hangsúlyozta. A házelnök emellett tájékoztatta a bizottság elnökét a 2011-ben esedékes magyar uniós elnökségre történő felkészülésről, valamint a lisszaboni szerződés életbe lépése utáni magyar teendőkről.
José Manuel Barroso azt követően találkozott Szili Katalinnal, hogy megbeszélést folytatott Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel és Sólyom László köztársasági elnökkel is. A bizottság elnöke a tervek szerint találkozott volna a Fidesz elnökével is, ez a találkozó azonban elmaradt, az Országgyűlés feloszlásáról szóló parlamenti szavazás miatt. Az Európai Bizottság elnöke az Európai Innovációs és Technológiai Intézet igazgatótanácsának alakuló ülésére érkezett Magyarországra.