A Világbank jelentősen, 4,1 százalékról 3,2 százalékra rontotta a 2022-es világgazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzését – jelentette be a szervezet elnöke, David Malpass.
David Malpass azt mondta, hogy „kemény, egymást átfedő válságok közepette kezdjük a tavaszi találkozót az IMF-fel. Ez a koronavírus, az infláció és az orosz invázió Ukrajnában”. A Világbank vezetője szerint ezek a tényezők
a világ szegénységi szintjének növekedéséhez vezethetnek majd az energia-, a műtrágya- és az élelmiszerárak hirtelen megugrása miatt.
Eközben szerinte a kamatok emelkedése lassíthatja a gazdasági növekedést és súlyosbíthatja az egyenlőtlenséget is.
Az IMF és a Világbank szokásos tavaszi közös ülése hétfőn kezdődik New Yorkban. Az IMF 15 órakor hozza nyilvánosságra a globális gazdaság növekedésére vonatkozó saját előrejelzését.
(MTI)