A Reuters elemzése szerint az utóbbi három hónapban 36 százalékkal csökkent a napi átlagos esetszám világszerte. Mindeközben Európa számos országában egyre több új fertőzöttet regisztráltak napról napra, és a kontinens keleti felén rekordokat dönt az esetszám.
A vírus azonban még az utóbbi három hónapban is körülbelül 50 millió embert fertőzött meg világszerte, ami azért számít soknak, mert a világjárvány első egy évében alig volt valamivel több 50 milliónál a fertőzöttek száma.
Maria Van Kerkhove, a WHO epidemiológusa úgy nyilatkozott a helyzetről.
Úgy látjuk, hogy 2022 végéig sikerülhet irányítás alá vonni a vírust [...], csökkenteni a súlyos megbetegedések és halálozások számát
– mondta a Reuters-nek.
Lassanként az átoltottság is növekszik világszerte, de az Our World in Data adatai szerint a világ lakosságának több mint fele még egyetlen koronavírus elleni vakcinát sem kapott.
(Via Reuters)
Az Ocugen nevű amerikai vállalat bejelentette, hogy benyújtották a hatóságoknak vészhelyzeti engedélyeztetésre 2 és 18 év közöttieknek a Covaxin nevű, Indiában fejlesztett oltóanyagot – írja a Guardian.
Az Ocugen klinikai vizsgálatokból származó adatai az Egyesült Államokon kívüli országokból származnak, és csupán kevés gyereken tesztelték. Ezért lehetséges, hogy ez nem lesz elegendő ahhoz, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) megadja az engedélyt.
A Bharat Biotech által fejlesztett Covaxin szerdán kapta meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti ajánlását, de egyelőre csak felnőttek számára.
Indul az Index hétvégi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.