Jóváhagyta a Bundestag azokat a törvényjavaslatokat, amelyeket a következő szövetségi kormányt alkotó pártok terjesztettek be. A német parlament nem hosszabbította meg a november 25-én lejáró rendkívüli állapotot, amelynek értelmében a szövetségi kormány vita nélkül rendelhet el korlátozásokat, például az utazásra.
Ehelyett új járványügyi szabályokat fogadtak el, köztük az idősotthonok dolgozóinak és látogatóinak napi szintű kötelező jellegű tesztelését.
Emellett bevezették a „3G-szabályokat”, azaz a geimpft, genesen, getestet (oltva, felépülve, letesztelve), amelyeknek értelmében a munkavégzéshez és a tömegközlekedéshez be kell mutatni az oltási igazolványt, negatív eredményű gyorstesztet vagy a fertőzésből történő felépülést igazoló dokumentumot.
Németország tizenhat szövetségi államának továbbra is saját hatáskörében marad az olyan járványügyi korlátozások elrendelése, mint a közösségi helyek, felsőoktatási intézmények, vendéglátóhelyek bezárása és a nyilvános alkoholfogyasztás.
Mindazonáltal az iskolabezárások, az általános utazási korlátozások és az oltáskötelezettség elrendelése nem került terítékre, viszont nagyon ráfázik az, akinél hamisított oltási igazolást találnak.
Németországban is nagy számban utasították el az oltást, s bár az oltatlanok száma folyamatosan csökken, sokan csak azért sem akarják felvenni a védőoltást.
Főleg Kelet-Európában nagy biznisz a hivatalos dokumentumok koholása, de a Deutsche Welle szerint Németországban sem keresnek rosszul a hamisítók; egy hamis igazolásért akár négyszáz eurót (146 ezer forintot) is elkérhetnek.
Az új német reguláció szerint akár öt év börtönbüntetés is kiszabható a hamisítókra.
(DW)
A világon 254 992 462 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 5 123 530 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 254 372 241 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 114 573 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2-vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ma is jelentkezik az Index hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.
Jó egészséget, vigyázzanak magukra!