A hivatásos brit zenészek harmadának továbbra sincs bevétele, hiába enyhült a koronavírus-járvány hatása – derült ki egy brit közhasznú szervezet tanulmányából.
A zeneipar az utolsó ágazatok közé tartozik a brit gazdaságban, amely lassan felépül a pandémiából, a hivatásos zenészek 83 százaléka azonban mindeddig nem tudott visszatérni a szokásos munkához. A Help Musicians független jótékonysági szervezet által végzett kutatásban csaknem ezer hivatásos zenészt kérdeztek meg az Egyesült Királyságban. A felmérésből kiderült, hogy életükre továbbra is katasztrofális hatással van a pandémia. Tíz zenészből kilenc kevesebb mint 1000 fontot (átszámítva 440 ezer forintot) keresett havonta, és mindössze 1 százalékuk keresett több mint 2500 fontot (1,1 millió forintot) – állapította meg a tanulmány.
James Ainscough, a Help Musicians vezetője emlékeztetett: bekövetkezett, amit már a járvány kezdetekor megjósoltak, vagyis hogy miközben a gazdaság nagy része lassan visszatér a régi kerékvágásba, hosszú időbe telik majd, míg a zenészek elérik a pandémia előtti bevételeiket. Hozzátette, az elmúlt másfél évben csaknem 20 ezer zenészt támogattak direkt pénzügyi segítséggel, hogy fizetni tudják a számláikat és fenn tudják magukat tartani.
A pandémiának ugyanakkor nem csak pénzügyi hatásai voltak a zenészekre nézve, egyharmaduk szerint a megingott önbizalom akadályozza meg, hogy közönség előtt ismét élőben lépjenek fel. A Help Musicians kutatása szerint 60 százalékkal nőtt a mentális probléma miatt segítséget kereső zenészek száma, minden nyolcadik zenész állította, hogy jelenleg olyan mentális egészségügyi problémával küzd, amely megakadályozza a munkához való visszatérésben. Ainscough elmondta, ahogy az ágazat kezd magához térni, a szervezet nagyobb hangsúlyt fektet a bevételekkel kapcsolatos tanácsadásra, a kapcsolatok építésének mentorálására és a mentálhigiénés támogatásra.
A kutatás szerint a megkérdezett zenészek kevesebb mint negyede bízik abban, hogy folyatni tudja zenei karrierjét, 22 százalékuk pedig azzal a gondolattal foglalkozik, hogy otthagyja a zeneipart.
A pandémia alatt a közhasznú szervezet 18 millió fontot (8 milliárd forintot) adományozott pénzügyi problémákkal küzdő 19 ezer zenész megsegítésére.
(via MTI)
A világon 258 268 775 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 5 159 194 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint. Egy nappal korábban 257 547 285 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 150 619 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a koronavírusnak
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
A MMA-világsztár a Twitteren írt egy bejegyzést a vakcinákról, amiben azt írta:
A vakcináknak nem sikerült megállítaniuk ezt a valamit. Több ember van beoltva, mint eddig valaha volt. És nagyobb az esetszám, mint eddig valaha volt
– írta McGregor.
A bejegyzés azonban nem sokáig volt elérhető: 15 perccel később McGregor törölte azt a Twitterről, noha addigra már körülbelül 10 ezer kedvelés volt a bejegyzésen.
Az MMA-harcos korábban egyébként következetesen nem posztolt a koronavírusról. Most vélhetően amiatt ragadta meg a tollat, hogy hazájában, Írországban már a lakosság több mint 90 százalékát beoltották, ennek ellenére viszont – a híresztelések szerint – lezárásokra lehet számítani karácsony előtt.
(via LadBible)
Este nyolc órától reggel ötig kijárási tilalom lép életbe keddtől az észak-olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) tartományban, az üzletekben kötelező az FFP2 típusú maszk használata, és lezárják a kulturális és sportlétesítményeket is – jelentette be Arno Kompatscher, a tartomány elnöke hétfőn este.
A maszkok viselése kötelező lesz az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön hatéves kortól. Az üzletek tíz négyzetméterenként egy-egy vásárlót fogadhatnak. A vendéglátóhelyek zárt terében asztalonként legfeljebb négyen foglalhatnak helyet. A bárok, éttermek este hat óráig tarthatnak nyitva.
Bezárják kapuikat a színházak, mozik, valamint a sportlétesítmények. Kötelező a biztonsági távolság betartása a szabadtéri sporttevékenység esetén is. A szigorítás egyelőre húsz önkormányzat területén lép életbe a több mint egymillió lakosú régióban. Az intézkedés december 7-ig érvényes.
Arno Kompatscher elmondta, hogy a tartományban az utóbbi egy héten felgyorsult a vírus terjedése: 100 ezer lakossal számolva az újonnan azonosított betegek száma meghaladta a nyolcszázat.
Mario Draghi miniszterelnök hétfőn rendkívüli egyeztetést tartott a húsz olasz tartomány elnökével. A december elsejétől várható országos korlátozásokról a csütörtöki kormányülésen döntenek, és december elsejétől vezetik be őket. A régiók az általános területi lezárások helyett különbségtételt szorgalmaznak oltottak és oltatlanok között.
(via MTI)
Pozitív lett a francia miniszterelnöknek a koronavírustesztje, miután hazatért a hétfői belgiumi látogatásából – írja a Guardian. Jean Castexnek a következő tíz napban karanténba kell vonulnia; az illetékes hatóságok ugyanakkor arról nem számoltak be, hogy a miniszterelnöknek lenne egyéb tünete. Jean Castex azután teszteltette magát, hogy kiderült, egyik lányának is pozitív lett a tesztje.
A miniszterelnök belga kollégájával, Alexander De Crooval és további másik négy miniszterrel találkozott Belgiumban. Az eset után minden bizonnyal karanténba kell vonulnia az utóbbi politikusoknak is, akik vélhetőleg szerdán fogják teszteltetni magukat. A hatóságok szerint a külügyi, belügyi, valamint az igazságügyi miniszter kapta el a fertőzést.
(via Guardian)
Ukrajnában 12 729 új koronavírus fertőzöttről számoltak be a hatóságok. Ebből 1058 a gyerek és 231 az egészségügyi dolgozó – írja a Guardian. Az elmúlt napokban csökkenő tendenciát mutat az új fertőzések hétnapos átlaga. A múlt héten átlagosan 21 174 volt a napi átlag száma, ez mára lecsökkent 17 202-re.
A worldometers adatai alapján Ukrajnában eddig összesen 82 318-an haltak meg a járványban, és összességében 3 353 136 ember kapta már el a fertőzést, míg felgyógyult 2 796 597 ember.
(via Guardian, worldometers)