A The New York Times arról ír, hogy becsléseik szerint most este először fordul elő, hogy a verseny Donald Trump felé hajlik. Szűken, de vezet Georgiában és Észak-Karolinában. Ha ezeket az államokat megnyeri, Kamala Harrisnek valószínűleg Michiganben, Pennsylvaniában és Wisconsinban kell majd győznie – „ez reális lehetőség, de nem kis feladat” – összegezték.
Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója jelenleg Wasintonban van, a tapasztalatairól pedig két Facebook-posztban is beszámolt:
Indiana és Kentucky államban már lezárták az első szavazóhelyiségeket, amint megérkeznek az eredmények, beszámolunk róla.
Kedden több pennsylvaniai egyetemi kampuszra is „elküldte” Kamala Harris kampánycsapata a Bosszúállók filmek sztárjait. Az NBC információi szerint Paul Rudd, Don Cheadle és Mark Ruffalo is a demokrata jelöltnek kampányolt a választás napján a kulcsfontosságú államban.
Az előzőek után az NBC News újabb exit pollokat tett közzé.
Az egyik felmérésben az abortuszról kérdezték a szavazókat. Ebből az derült ki, hogy most a Trump-szavazók nagyobb hányada véli úgy, hogy az abortusznak legálisnak kell lennie, mint 2020-ban.
Mint emlékeztettek, a Roe v. Wade ítélet 2022-es hatályon kívül helyezése a reproduktív jogok kérdését a bírósági színtérről a választási színtérre helyezte át – ma este 10 államban szavaznak az abortuszról szóló intézkedésekről, köztük két kritikus fontosságú csatatérállamban.
Egy másik felmérésben arról kérdezték a szavazókat, hogy mennyire elégedettek Joe Biden elnök munkájával. E felmérés szerint
Biden támogatottsága a választók körében 41 százalékon áll.
Ez jelentősen alacsonyabb, mint Trumpé volt (50 százalék) akkor, amikor elvesztette 2020-as újraválasztási kísérletét – ami azt mutatja, hogy Harrisnek nagy szüksége van arra, hogy a választók másként tekintsenek rá, mint Bidenre.
„Rengeteg szó esik arról, hogy Philadelphiában masszív CSALÁS történt. Jönnek a rendfenntartó erők!!! – ezt írta ki Donald Trump közösségi oldalán, a Truth Socialön.
Philadelphia rendőrsége azóta reagált is a fejleményekre, azt közölték a CNN-nel: nem tudják, hogy Trump mire utalt a posztjában, és nem tudnak olyan szavazási problémákról, amelyek rendészeti választ igényeltek volna a városban.
A CNN megjegyezte: Trump évek óta alaptalan állításokat tesz a philadelphiai választási csalásokról. Idén ősszel is megismételte ezeket az állításokat, szeptemberben egy pennsylvaniai rendezvényen azt mondta – konkrétumok nélkül –, hogy „csalnak ebben az államban, különösen Philadelphiában”.
Ezért különböző válaszokat dolgoztak ki erre a forgatókönyvre, de hogy végül mit tesznek, az attól függ, hogy Trump hogyan és mikor cselekszik. A két Harris-tanácsadó a CNN-nek azt mondta, nem hagyják válasz nélkül Trump esetleges kijelentéseit.
A Fehér Házban lehúzták a rólót, és már biztos, hogy Joe Biden elnöknek a nap hátralévő részében nem lesz nyilvános rendezvénye – írja a The Wall Street Journal (WSJ)
Az Egyesült Államok elnöke az X-en posztolt ugyan nemrég, de nyilvános eseményen nem vesz részt, és a szokásos keddi, fehér házi sajtótájékoztató is elmarad most. Biden utoljára szombaton jelent meg a nyilvánosság előtt egy kampányrendezvényen.
A WSJ megjegyezte: a Fehér Ház közölte, hogy Biden felhívta a Gépészek és Repülőgépipari Dolgozók Nemzetközi Szövetségének és a Boeingnek a tisztviselőit, hogy gratuláljon nekik a szerződés megkötéséhez.
Egy michigani vezető tisztviselő, aki a választásokat felügyeli, arra figyelmeztette a választókat, hogy óvakodjanak azoktól a „külföldi rossz szereplőktől”, akik megpróbálhatják elterelni a figyelmet a biztonságos választási folyamatról – írja a Sky News.
A tisztviselő, Jocelyn Benson egy sajtótájékoztatón mondta:
Ne dőljenek be nekik. Tudjuk, hogy ma és az elkövetkező napokban mindenféle dezinformációt és egyéb taktikát fognak alkalmazni, hogy káoszt, zűrzavart, félelmet keltsenek, és elvetik a kétségek magvát egy nagyon világos, átlátható és biztonságos választási folyamattal kapcsolatban.
Hozzátette, hogy a hivatala nem látott semmilyen bizonyítékot a beavatkozásra, sem arra, hogy bármi akadályozná az embereket a szavazásban – és államszerte 100 tisztviselő dolgozik azon, hogy ellenőrizze az esetleges problémákat.
Leszögezte, hogy amint értesülnek valamiről, azt ellenőrzik. „Még nem láttunk semmit, ami ténylegesen megvalósult volna, bármi, amit az interneten szabálytalanságként állítottak, valóban igaznak bizonyult” – fogalmazott.
Mindeközben az FBI közleményt adott ki, amelyben azt írták, hogy
több államban több szavazóhelyiséget érintő bombariadókról van tudomása, amelyek közül sok a jelek szerint orosz e-mail tartományokból származik.
„Eddig egyik fenyegetés sem bizonyult hitelesnek. A választások hitelessége az FBI legfőbb prioritásai közé tartozik” – tette hozzá az ügynökség.
Közzétették az első exit pollokat az elnökválasztásról.
A CNN a saját felmérésében arról számolt be, hogy a választók hogyan ítélik meg az országuk jelenlegi helyzetét.
A válaszadók közül 29 százalék dühösnek mondta magát, miközben 43 százalék elégedetlen volt.
Ezzel szemben a csak elégedettek 19 százalékon, a lelkesek mindössze 7 százalékon álltak.
Az NBC News mindeközben arról kérdezte a szavazókat a saját felmérésén, hogy mi miatt aggódnak a leginkább.
A legtöbb szavazó (35 százalék) a demokrácia helyzetét mondta.
31 százalék a gazdaságot, 14 százalék az abortuszt, 11 százalék a bevándorlást nevezte meg, miközben csak 4 százalék mondta a külpolitikát a kampánytémák közül.
Kamala Harris alelnök kedden ellátogatott a Demokrata Nemzeti Bizottság washingtoni központjába, hogy köszönetet mondjon azoknak, akik telefonos kampányában önkénteskedtek.
A teremben ujjongtak, amikor meglátták, majd az alelnök odasétált egy telefonhoz, és felvette.
„Jól vagyok” – mondta. „Szavazott már? Te már szavaztál? Köszönöm!”.
A következő hívásnál pedig kiderült, hogy egy gyerek vette fel a telefont. „Kamala Harris vagyok és várom, hogy még tíz évet nőj” – mondta, a The Guardian beszámolója szerint. Távozásakor szintén ujjongtak az önkéntesek.
Rekordot hozhat a philadeplhiai részvételi arány, akár a 80 százalékot is megközelítheti a legfontosabb állam legnagyobb városában a szavazók aránya. A Fox News szerint elsősorban nők és a puerto ricoiak szavaznak tömegesen a városban. Ez a demokrata jelöltnek kedvezhet a kulcsfontosságú helyen.
A milliárdos Texasban, Cameron megyében adta le voksát, amiről saját közösségi oldalán posztolt.
Mint korábban írtuk, könnyen lehet, hogy Musk a republikánus jelölt, Donald Trump szűk körében várja majd az eredményeket.
A Google azt közölte, dolgozik egy hiba kijavításán, mert eltérő keresési eredményeket hozott ki a rendszer a „hol szavazhatok Harrisre” és a „hol szavazhatok Trumpra” kérdések esetén.
A problémára a milliárdos üzletember, Elon Musk kedd délután megosztott X-posztjában hívta fel a figyelmet, ami gyorsan több mint 4,5 millió megtekintést ért el – összegezte a CNN.
Tizenöt államban mozgósították a Nemzeti Gárda tagjait az amerikai elnökválasztás miatt – számolt be a CNN.
Kedden több mint 250 katona támogatja a voksolás lebonyolítását. A hivatásosok Alabama, Arizona, Delaware, Hawaii, Illinois, Iowa, Új-Mexikó, Észak-Karolina, Oregon, Pennsylvania, Tennessee, Texas, Washington, Wisconsin és Nyugat-Virginia államban őrzik a rendet.
A csapatok valamivel kevesebb mint fele kiberbiztonsági feladatokat lát el, míg mások a helyi kéréseknek megfelelően támogatják a szavazás biztosítását.
A Nemzeti Gárda Irodájának közleménye szerint Coloradóban, Washingtonban, Floridában és Nevadában további nyolcvanöt katonát mozgósítottak az esetleges polgári zavargások miatt.
Bombariadó miatt három Atlanta környéki megye szavazóhelyiségeiben igyekeznek meghosszabbítani a szavazást. Valamint a georgiai Fulton megye valószínűleg a bíróságtól kéri majd, hogy bombariadók miatt hosszabbíthassák meg a szavazási időt – közölte egy, a kérelemről tudomással bíró georgiai tisztviselő.
Ugyanez a tisztviselő azt is elmondta a CNN-nek, hogy Cobb megyében két olyan szavazóhelyiség is van, amely nyitva maradhat, és egy Gwinnett megyei helyszín is hosszabbítást fog kérni. A szavazóhelyiségek nyitva tartásának meghosszabbítása egy órával kitolná azt az ablakot, ameddig a szavazóköröknek jelenteniük kell az eredményeket, bár a legtöbb szavazókör várhatóan még így is elküldi az eredményeket az eredeti időpontig.
Hírek szerint az első előrejelzésekre, azaz exit pollokra 23 óráig kell várni. Ezek még nem a végső eredményre mutatnak, hiszen csak az előre leadott szavazatokból tudják szivárogtatni az adatokat. Azaz az este folyamán bőven változnak majd a számok.
Donald Trump republikánus elnökjelölt több hírügynökség újságírójának belépését is megtagadta az eredményváró rendezvényére.
A Florida állambeli West Palm Beachen rendezett partira a CNN szerint azért nem léphetnek be egyes publicisták, mert az elnökjelölt így szeretne bosszút állni a kampányidőszakban megjelentetett cikkeik miatt.
Megtagadták vagy visszavonták a belépését többek között a Politico, az Axios, a Voice of America és a Mother Jones munkatársainak. Mint azt a lap írja, a Politico már korábban engedélyt kapott a kedd esti rendezvényre, ám azt most visszavonták.
A hírügynökség riportercsapata és fotósa kedd reggel vette észre, hogy mégsem lehet ott a bulin.
Egy bennfentes a CNN-nek úgy nyilatkozott, Trump csapata ezzel reagált a Politico egyik cikkére, amely arról szólt, hogy Trump kampányának egyik vezetőjét azért rúgták ki, mert úgynevezett fehér nacionalista volt.
A Puck politikai tudósítója, Tara Palmeri is tudósított volna az eseményről, ám azután, hogy a Trump-kampányon belüli szorongásról publikált, megtagadták az engedélykérését.
Tudom, hogy azt mondtam, hogy Palm Beachről fogok tudósítani Trump választási éjszakai partijáról, de kiderült, hogy riportommal felbosszantottam Trump kampányfőnökét, és úgy döntöttek, megtagadják a regisztrációmat
– fogalmazott az újságíró.
Ahogy arról a hírfolyamban már korábban beszámoltunk, Donald Trump volt elnök a választások napján Floridában adta le szavazatát. Az USA délkeleti államában azonban bizonyos esetekben az elítélt bűnözők nem voksolhatnak. A republikánus elnökjelöltet pedig New York államban 34 bűncselekmény miatt már elítélték.
Bár az összes állam közül Floridában az egyik legszigorúbb a bűnözők szavazását érintő törvény, Trumpot nem zárta ki a szavazófülkéből a hallgatási pénz miatt hozott New York-i ítélet. Ha ugyanis egy floridai lakost egy másik államban bűncselekmény miatt elítélnek, csak akkor veszíti el választójogát, ha az ítélet miatt nem szavazhatna abban az államban, ahol elítélték.
Donald Trump esetében ezért egy 2021-es new york-i törvényt kell figyelembe venni. A jogszabály csak börtönbüntetésüket töltő elítélteket korlátozza a szavazásban.
Floridában egyébként a gyilkosságot és szexuális visszaélést elkövetők véglegesen elveszítik a szavazati jogukat.
Más bűncselekmények elkövetői pedig csak akkor térhetnek vissza a szavazóhelyiségekbe, ha kegyelmi kérelem nélkül kifizették a még hátralévő pénzbírságokat, és letöltötték a börtönbüntetésüket, próbaidőre vagy feltételes szabadlábra helyezésüket. Trumpon kívül egyetlen amerikai elnököt sem ítéltek el életében bűncselekmény miatt – írja a The Hill.
A CNN-nek nyilatkozó szavazók szerint Michiganben a nemek aránya előrevetítheti a választás kimenetelét. Sok női szavazó ugyanis a demokrata Kamala Harrist támogatja, míg a férfiak inkább Donald Trump republikánus elnökjelöltre adják le a voksukat.
Emmanuel és Joe Farage, akik most először szavaznak elnökválasztáson, úgy fogalmaztak, ők Trumpot a gazdaságpolitikája miatt támogatják, ám a családjuk politikailag megosztott. Míg az édesapjuk szintén Trump-párti, addig az édesanyjuk és a barátnőik inkább Kamala Harrist favorizálják. A barátaik körében is hasonló a helyzet a nemek közötti megosztottságot tekintve.
A legtöbb fiú barátom Trumpra szavaz
– mondta Emmanuel, míg Joe szerint nő barátaik az alelnökkel szimpatizálnak.
Marie Hoekman 2016-ban még Donald Trumpra szavazott, ám most a nők nemi jogai és az abortusz lehetséges szabályozása miatt inkább Kamala Harrist támogatja.
Rémisztő számomra, hogy betilthatják a most elérhető fogamzásgátló módszereket
– fogalmazott. Nincs egyedül a véleményével, a lap szerint a 63 éves Kelly Sowle is hasonló okból döntött a demokraták jelöltje mellett.
Egyes információk szerint Elon Musk azon kevesek egyike lesz, aki a választás estéjén ott lehet Donald Trump klubjában, a Mar-a-Lagóban, a floridai Palm Beachen. Ez azt is jelenti, hogy az elnökjelölt az X jelenlegi tulajdonosának közvetlen közelében lehet azon az éjszakán, amikor a legtöbben a közösségimédia-oldalt bújják majd új információk reményében.
A The New York Times közölte, a demokraták egy része attól tart, hogy Trump a Musk által tulajdonolt X-et használhatja fel arra, hogy félretájékoztassa az állampolgárokat. A Szövetségi Választási Bizottság (Federal Election Commission – FEC) úgy tudja, Musk, aki nagy szerepet játszott az idei kampányban, Trump egyik legnagyobb pénzügyi támogatójává vált. Becslések alapján több mint 118 millió dollárt, azaz jelenlegi árfolyamon 44,1 milliárd forintot költött az elnökjelölt kampányára.
Az Egyesült Államok jelenlegi elnöke, a demokrata Joe Biden a tervek szerint a Fehér Házban, saját rezidenciáján várja a választási eredmény kihirdetését.
Az elnök korábbi segítőivel és magas rangú tisztviselőkkel együtt követi nyomon a szavazás alakulását – írja a The New York Times.
A szavazóhelyiségek továbbra is nyitva vannak, emberek. Ne hagyják ki ezt a választást. Kamala Harris és Tim Walz készen állnak arra, hogy szolgáljanak
– fogalmazott az X-en Joe Biden.
Maine, Georgia és Észak-Karolina tisztviselői közölték, hogy az állami hatóságok a választások napján több iskola és szavazóhelyiség elleni fenyegetésre is reagáltak, viszont egyiket sem találták hitelesnek.
Azonban a bombafenyegetés miatt a Georgia állambeli Union Cityben két szavazóhelyiségnek rövid időre be kellett zárnia.
A városnak otthont adó Fulton megyében öt, „nem hitelesnek” minősített bombariadó volt — közölte Nadine Williams, a megyei választási igazgató egy sajtótájékoztatón. Williams asszony elmondta, hogy kérelmezte a megyei bíróságtól, hogy a két helyszínt ma este további fél órán át tartsák nyitva.
Az FBI egyik tisztviselője azt nyilatkozta az AP-nek, hogy
a bombafenyegetések egy orosz IP-címről érkeztek, és nem voltak valóságosak.
Jelenleg négy amerikai asztronauta tartózkodik a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, akik annak ellenére, hogy fizikailag nem tartózkodnak a Földön, eleget tudtak tenni állampolgári kötelességüknek, és még az űrből is tudtak szavazni.
az Instagram-oldalukon osztottak meg egy képet, amelyen egy kabinban lebegnek az amerikai zászló színeibe öltözve.
A kék, fehér és piros felsők mellett színes zoknikat viselnek, köztük olyat, amelynek az alján az olvasható: „Proud to be American”, azaz „Büszke vagyok arra, hogy amerikai lehetek”. Míg a fotóhoz azt írták:
Nem számít, hogy ülsz, állsz vagy lebegsz, csak az, hogy szavaztál.
Az űrhajósokat nem mindig illette meg ez a kiváltság, mivel csak egy 1997-ben elfogadott törvénynek köszönhetően szavazhatnak az űrből. Azelőtt ugyanis az asztronauták nem töltöttek annyi időt távol a Földtől, hogy ne adhassák le a voksukat. Ez először John Blahával esett meg 1996-ban, aki az űrállomáson volt az elnökválasztáskor. David Wolf pedig az első űrhajós lett, aki az űrből szavazhatott.
Azóta, hogy a Tesla és a Space X atyja megvásárolta a Twittert, amit aztán X-re nevezett át, sok olyan változtatást eszközölt a felületen, amelyek nem feltétlenül nyerték el a felhasználók tetszését. Kezdve azzal, hogy előfizetős szolgáltatásokat tett elérhetővé a felületen, illetve hogy a felhasználók neve mellett korábban megjelenő, hitelességet bizonyító kék pipát fizetőssé tette.
Musk ugyanakkor az amerikai elnökválasztás idejére egy valószínűleg szinte minden felhasználó számára elfogadhatóbb ötlettel állt elő.
Az X-en a bejegyzéseknél látható szív, azaz lájkjel annak megnyomása után egy szavazóládára változik, ami az amerikai zászló színeiben pompázik. Valószínűsíthető, hogy a funkciót kizárólag az Egyesült Államokban tette elérhetővé, mivel hiába próbáltuk, nekünk nem sikerült élesben tesztelni.
A washingtoni Capitolium biztonsági szolgálata megállított egy férfit, aki egy jelzőpisztolyt és egy fáklyát szorongatva próbált bejutni az amerikai törvényhozás épületébe. Az előállított személynek benzinszagot árasztott a ruhája, azonban egyelőre nem tudni, hogy pontosan mi volt a szándéka a tárgyakkal — írja az AP.
A RENDŐRSÉG MÉG NYOMOZ, HOGY A FÉRFI KÁRT AKART-E TENNI MAGÁBAN VAGY AZ ÉPÜLETBEN.
A választás napján a Capitolium környékén nagyon erős a rendőri készültség. A 2020-as választások után több ezer Trump-szimpatizáns rohamozta meg az épületet, ahol a kongresszus éppen az elektori kollégium szavazását ratifikálta. A tüntetők azért támadták meg az szövetségi intézményt, hogy rákényszerítsék az ott ülésező képviselőházat, hogy – az elektori kollégium döntésével szemben – Donald Trumpot hozza ki győztesnek.
A brüsszeli székhelyű Politico kedden megjelentetett egy véleménycikket Mujitahba Rahman politikai elemzőtől. A publicisztikában egy egészen új véleményt fogalmazott meg Trump lehetséges sikeréről:
Európának kifejezetten előnyére válna, ha Trump győzne.
Az elemző szerint a kontinens jelenleg „szédeleg, rosszul van”.
Megállapította, hogy a legtöbb uniós ország vezetője – kivéve Orbán Viktor magyar, Robert Fico szlovák és Giorgia Meloni olasz miniszterelnököt – azért imádkozik, hogy Kamala Harris alelnök nyerje meg az amerikai elnökválasztást.
Ugyanakkor a publicista szerint a tömörülés elveszítette célját, és talán csak úgy szerezheti vissza, ha a korábbi elnök visszatér a Fehér Házba. A teljes cikket itt olvashatják.
Az eredményektől függetlenül úgy hiszi, ez lesz az utolsó kampánya – mondta Donald Trump republikánus elnökjelölt, miután a Florida állambeli Palm Beachen leadta a szavazatát.
Mint azt korábban megírtuk, a volt elnök a Mar-a-Lago-i rezidenciájáról feleségével, Melania Trumppal együtt érkezett a szavazóhelyiséghez, ahol miután leadta a voksát, több újságírói kérdésre is válaszolt.
Trump arra a kérdésre, hogy elismeri-e, ha veszít, úgy felelt, ő lesz az első, aki beismeri a vereségét, már ha egy tisztességes választásról van szó.
Majd hangsúlyozta, hogy jelenleg nem kételkedik a választás tisztaságában. De aggályokat fogalmazott meg a szavazógépek működésével és a szavazatszámlálás időtartamával kapcsolatban is.
A republikánus jelölt a csapatáról is ejtett néhány szót. Mint mondta, bízik a munkatársaiban, de ahhoz, hogy ez így maradjon, győznie kell. Emellett mindenkit megnyugtatott afelől, hogy a választások után senkinek sem kell erőszakra számítania.
A támogatóim nem erőszakos emberek, ezt senkinek sem kell elmondanom
– fogalmazott. Arra viszont nem válaszolt, hogyan szavazott az abortusszal kapcsolatban, pedig a közvéleménykutatások eredményei azt mutatják, hogy a nemi jogok a női szavazók egyik legfontosabb kérdése.
A sajtó munkatársai Melania Trumptól azt kérdezték, hogy a férjére szavazott-e, mire elmosolyodott és kuncogott egyet, a kérdésre azonban nem válaszolt – írta a The New York Times.
Kamala Harris demokrata elnökjelölt kampányának egyik tisztviselője arról számolt be, hogy helyi idő szerint kedd délelőtt 11 óráig több mint 100 ezer ajtón kopogtattak be az önkénteseik Pennsylvania államban.
Az alelnök hétfő este tartotta utolsó nagygyűlését Philadelphiában, és bár kedden nem lesz kampánykörúton, kampánya a terepen nyomul előre – mondta el a CNN-nek Harris egyik tanácsadója.
Gondoskodunk róla, hogy minden centimétert bejárjunk
– fogalmazott a tisztviselő, majd hozzátette, az a feladatuk, hogy a végsőkig kopogtassanak.
A lap szerint Harris a kampányában a terepmunkára összpontosít, és megpróbálja megszólítani azokat a kiábrándult republikánusokat, akik a billegő államokban élnek. Emellett Tim Walz, a demokraták elnökjelöltje is a terepen folytatja a munkát, és az olyan csatatérállamokra összpontosít, mint például Pennsylvania.
A Kibeszélő című műsorunk aktuális adásában az amerikai elnökválasztással kapcsolatos legalapvetőbb kérdéseket vettük át, azokat, amelyeket a magyar hírfogyasztók is a leggyakrabban tesznek fel, hiszen a tengerentúli voksolás egésze más rendszerű, mint amit például Magyarországon megszoktunk.
A válaszokat Magyarics Tamás egyetemi tanár szállította.
Az ELTE Amerikanisztika Intézetének tanárával onnan kezdtük, hogy bár mintegy 220 millió amerikai választópolgár van, akik közül 150-160 millió él is a jogával, azonban a végeredményt a töredékük dönti el.
A Meta döntésének értelmében az elnökválasztást követő napokban is korlátozzák platformjaikon, köztük a Facebookon az újonnan feladott politikai hirdetéseket. Bár a cég eredetileg csak a választás napjáig tervezte betartani ezt a gyakorlatot, végül úgy határozott – elkerülve a megtévesztő információk elterjedését –, hogy amíg folyik a voksok számlálása, inkább kiterjeszti a korlátozást a hét hátralévő részére is. Az Axios információi szerint hétfőig bezárólag erről értesítették a hirdetőpartnereiket.
A vállalat már a 2020-as amerikai elnökválasztás alkalmával is alkalmazta ezt a módszert, amit annak hatására vezetett be, hogy Trump azt állította, Joe Biden elcsalta a választásokat.
Hasonlóképp cselekedett a Google is, ami a félretájékoztatást megakadályozva már a múlt hónapban bejelentette, amíg tart a szavazás, minden felületén letiltja az elnökválasztással kapcsolatos hirdetéseket. Végül a Metát követve meghosszabbította ezt a korlátozást a következő napokra.