Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- netflix
- nem várt találkozás
- love in the villa
- tom hopper
- kat graham
- romantikus vígjáték
Fájdalmasan unalmas a Netflix új romantikus vígjátéka
További Cinematrix cikkek
- A ledér gyönyörűség engedett a kéjenc érsek csábításának
- A Netflix megcsinálta a saját Breaking Badjét, csak sokkal viccesebben
- A világ egyik legcsúfabb oldalát mutatja be ez az új Netflix-film
- Egy ültő helyünkben végigdaráltuk Stephen King kedvenc misztikus sorozatát
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
A legnagyobb streamingplatform folyamatosan ontja magából a saját gyártású produkciókat, és ez gyakran az igényesség rovására megy. Ez történt a Nem várt találkozás (Love in the Villa) című romantikus vígjátékkal is. Az „ellenségekből szerelmesek” tematikájú film fájdalmasan unalmasra és idegesítőre sikerült – és ezen a gyönyörű veronai látképek sem tudtak segíteni.
Az „ellenségekből szerelmesek” toposz gyakran megjelenik a kortárs romantikus irodalomban és filmekben. Nemrég a Bíbor szívek című, szintén netflixes film bolygatta fel az internetet ezzel a témával, és most kaptunk még egy hasonló filmet az oldaltól. Hozzá kell tenni, hogy erős különbség van a két produkció között, hiszen míg a Nem várt találkozásban egy szálláshelyről vitatkozik a pár, addig a Bíbor szívekben többek között a főszereplő nő édesanyjának emberi jogairól.
Ez most romantikus?
Mindkét film hamar a magyar nézettségi toplista élére ugrott, az viszont már kérdéses, hogy miért. Persze lehet mondani, hogy a romantikus filmek mindig aratnak a Netflixen, hiszen sokszor inkább nézünk meg egy könnyed filmet, mint egy sokrészes, komoly témákkal foglalkozó sorozatot. Ennek tudatában a streamingplatform az év végén – főleg karácsony környékén – rengeteg megkérdőjelezhető minőségű romantikus filmet nyom le a nézők torkán.
A Nem várt találkozás legnagyobb problémája, hogy a két főszereplő kifejezetten irritáló.
A frissen szingli, harmadikos tanítónő Julie és a cinikus borszakértő Charlie annyira idegesítő, hogy végül is megérdemlik egymást. A karaktereken a tapasztalt színészek, Kat Graham (Vámpírnaplók) és Tom Hopper (Az Esernyő Akadémia) sem segítenek, és a kémia sem az igazi kettejük között. A produkció írója és rendezője, Mark Steven Johnson a Marvel-rajongóknak lehet ismerős, hiszen neki köszönhetjük a kétezres években készült Daredevil – Fenegyerek, Elektra és A szellemlovas filmeket.
A sztori elég egyszerű. Julie imádja Shakespeare legismertebb tragédiáját, a Rómeó és Júliát, ezért elutazik Veronába. Előtte azonban szakít vele a pasija, így kénytelen egyedül menni az olasz városba, ahol nem várt bonyodalom éri. Szállását duplán foglalták le egy sármos idegennel, az ingatlanon kénytelenek osztozni. Persze mindent megtesznek, hogy a másik elmenjen a villából, Charlie eladományozza Julie később érkező ruháit egy árvaháznak, Julie pedig egy estére fogdába juttatja a férfit. Hogy ezek után miért szeretnek egymásba, az számomra érthetetlen, de ahogyan a filmben többször is elmondják: „A szerelem utat talál”.
Átlátszó limonádé
A film több sebből vérzik, a dialógusok sokasága és a kameramunka leginkább egy Hallmark-produkcióra emlékeztet, bár egy-két szép látkép bekerült Veronáról és környékéről. Julie tanítónőként simán felvásárol egy fél butikot – hogy ezt milyen pénzből teszi, az nem derül ki –, bár ne tenné. Kat Grahamre kifejezetten előnytelen ruhákat aggattak a jelmezesek, Tom Hopper pedig végig úgy néz ki a filmben, mint aki nagyon nem szeretne ott lenni.
A Nem várt találkozás igazi limonádé film, csak a citromot és a cukrot is kihagyták belőle, így maximum háttérzajként élvezhető.