Pap Bianka ezüstérmet szerzett Rióban Hosszú Katinka kedvenc számában

2016. szeptember 11., vasárnap 09:12 | aznap frissítve

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka ezüstérmet szerzett 100 méteres hátúszásban a riói paralimpia szombati versenynapján. A Vasas 16 éves, paralimpiai versenyzője a délelőtti előfutamokból a második legjobb időeredménnyel került be az esti döntőbe.

Az MTI tudósítása szerint Pap rajtja nem a legjobban sikerült, és féltávnál a harmadik helyen fordult az új-zélandi Sophie Pascoe és a brit Alice Tai mögött. A második 50 méteren aztán csapásról csapásra megközelítette brit riválisát, aki a végére el is fáradt, így Pap megelőzte.

Hosszú így szerezte egy hónapja 100 háton az aranyérmét.

Hosszú Katinka 100 méter hát döntő - Rio 2016

"A edzőmmel ezt a taktikát beszéltük meg, hogy a második ötvenen erősítek bele. Bejött. Nagyon boldog vagyok, hogy első paralimpiámról máris éremmel térhetek haza. Még van jó néhány számom, de már biztos, hogy boldogan utazok majd haza" - mondta a magyar sportoló.

Pap Bianka a magyar küldöttség második érmét nyerte Rióban. Korábban az erőemelő Tunkel Nándor harmadik lett.

Eredmény: úszás, női 100 m hát (S10), paralimpiai bajnok: