Meghalt egy kerékpárversenyző a paralimpián

2016. szeptember 17., szombat 23:01

Kórházba szállítás után meghalt Bahman Golbarnezad iráni parakerékpáros a riói olimpia szombati versenynapján.

A C4-5-ös kategóriában szereplő, 48 éves Ázsia-bajnok a mezőnyversenyben az egyik lejtőn bukott, súlyos fejsérüléseket szenvedett. Azonnal kórházba szállították, ám néhány órával később elhunyt, írja az MTI. A brazil Globo értesülései szerint a kerékpáros a mentőben szívrohamot kapott, és ez okozta a halálát.

A baleset körülményeit vizsgálják. A riói pálya az épeknek is sok gondot okozott, a férfi és a női mezőnyversenyben is sokan megsérültek.

Az iráni 2002 óta kerékpározott, ez volt a második paralimpiája, 2012-ben a 23. helyen végzett. Rióban a szerdai időfutamon a 14. lett.

Az olimpiai faluban a haláleset miatt félárbócra eresztik a paralimpiai zászlót, a vasárnapi záróünnepségen egyperces néma tiszteletadással emlékeznek majd meg Golbarnezadról.