A magyarok már megkezdték az olimpiai szereplést

2018. február 8., csütörtök 10:42

Hivatalosan csak pénteken kezdődik a téli olimpia a dél-koreai Phjoncshangban, de már szerda óta tesztelik a pályákat a sportolók, sőt a curlingesek vegyescsapatai csütörtök hajnalban már el is kezdték.

A Dzsingszon Alpine Centre-ben a férfia lesiklók első hivatalos edzését tartották, amelyen két magyar is elindult. Az eredmény nem lett túl jó. Samsal Dalibor nem ért célba, míg Kékesi Márton a 85 induló között a 80. helyen végzett, összesen 13,46 másodpercet kapott a győztestől. A versenyt 81-en fejezték be.

Az első edzést amúgy a kanadai Manuel Osborne-Paradis nyerte 1:40.45-ös idővel. A második Kjell Jansrud lett 31 század másodperces hátránnyal. A harmadik pedig Mauro Caveziel lett, neki 45 század volt a hátránya az első kanadaival szemben. A világranglistát e számban vezető, svájci Beat Feuz csak 15. helyen ért célba.