Index Vakbarát Hírportál

2024 legjelentősebb sporteseményei

2024. január 3., szerda 12:32

A párizsi olimpia lesz a legnagyobb sportesemény a 2024-es esztendőben, amelyben nyáron labdarúgó-Európa-bajnokságra is sor kerül – magyar részvétellel.

A francia fővárosban július 26. és augusztus 11. között rendezik meg a XXXIII. nyári olimpiai játékokat, majd augusztus 28. és szeptember 8. között a XVII. paralimpiát – emlékeztetett összeállításában a Magyar Távirati Iroda.

Az ötkarikás játékokig ennek megfelelően rendkívül zsúfolt a versenynaptár, hiszen mindegyik sportágban több kvalifikációs eseményre kerül sor. A magyar sportolók 2023 végéig 65 kvótát szereztek Párizsra, a Magyar Olimpiai Bizottság 160-180 fős indulói létszámmal kalkulál. A csapatsportágak közül még a női vízilabda-, a női és férfi kézilabda-, valamint a női kosárlabda-válogatott is kiharcolhatja a részvételt, továbbá mindkét nemnél a 3×3-as kosárlabdacsapat is.

Utóbbi sportágban májusban Debrecen ad otthont az egyik kvalifikációs tornának, női hagyományos kosárlabdában pedig Sopronban válthatja meg párizsi repülőjegyét a magyar együttes februárban, míg a magyar női kézilabda-válogatott áprilisban Debrecenben szerezheti meg az ötkarikás kvótát.

Vízilabdában külön, de egy időben rendezik a női és a férfi Európa-bajnokságot január elején Hollandiában és Horvátországban, és szokás szerint ugyanebben a hónapban lesz a férfi kézilabda-Eb is Németországban. Februárban kerül sor a vizes világbajnokságra Dohában, egy hónappal az olimpia előtt pedig Belgrádban Európa-bajnokságon versenyeznek az úszók.

Atlétikában Glasgow ad otthont a fedett vb-nek márciusban, majd júniusban Róma a szabadtéri Európa-bajnokságnak.

Az olimpia melletti másik csúcsesemény jövőre a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság lesz, amelyre a magyar válogatott csoportelsőként jutott ki.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata Svájc ellen kezd június 15-én Kölnben. A magyarok június 19-én a házigazda Németország válogatottja ellen folytatják szereplésüket Stuttgartban, végül június 23-án Skóciával találkoznak, szintén Stuttgartban.

A hazai nagy nemzetközi sportesemények közül kiemelkedik

a februári olimpiai kvalifikációs légfegyveres Eb Győrben, az áprilisi evezős Eb Szegeden, a májusi ritmikusgimnasztika-Eb Budapesten és a júniusi kajak-kenu-Eb, ugyancsak Szegeden. Júniusban a Ludovika Campus lesz a házigazdája a BMX freestyle, breaktánc, gördeszka és sportmászás olimpiai kvalifikációs sorozatában a második, egyben utolsó állomásnak. Szeptemberben Budapest sakkolimpia, november-decemberben a női kézilabda-Eb egyik helyszíne Debrecen lesz.

Szokás szerint megtalálható a programban vívásban a női és férfi párbajtőr Grand Prix és a kard világkupaverseny márciusban egyformán Budapesten. Kajak-kenuban szintén vk-viadalt rendeznek Szegeden, ami ráadásul olimpiai pótkvalifikációs verseny lesz.

Júniusban jön a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntője, júliusban a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj és a budapesti tenisz WTA-torna, a Formula–1-ben pedig e hónap végén kerül sor a magyar futamra.

Szeptemberben is lesz kiemelkedő sportesemény Magyarországon, mivel a négyesfogat-hajtók világbajnokságát Szilvásváradon rendezik, a cselgáncsozók pedig a budapesti Grand Slamen szerepelnek.

Január:

 1. Síugró Négysáncverseny, 2. állomás, Garmisch-Partenkirchen

 3. Síugró Négysáncverseny, 3. állomás, Innsbruck

 3–10. Vitorlázó ILCA 6 világbajnokság, Mar del Plata    

 4–16. Férfi vízilabda-Európa-bajnokság, Zágráb/Dubrovnik

 5–7. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen

 5–13. Női vízilabda-Európa-bajnokság, Eindhoven

 5–19. Dakar-rali, Szaúd-Arábia

 6. Síugró Négysáncverseny, 4. állomás, Bischofshofen

 8–14. Műkorcsolya-Európa-bajnokság, Kaunas

10. Női röplabda Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló: Vasas Óbuda – Eczacibasi, Érd

10–14. Pályakerékpár Eb, Apeldoorn

10–14. Birkózó Ranking Series, Zágráb

11–28. Olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-Európa-bajnokság, Németország

12–14. Rövidpályás gyorskorcsolya-Európa-bajnokság, Gdansk

13–II. 11. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Elefántcsontpart

14. Cyclocross (terepkerékpár) ob, Debrecen

15–28. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne

15–21. Bocskai István nemzetközi ökölvívótorna, Debrecen

16. Női röplabda Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló: Marica Plovdiv – Vasas Óbuda

19–II. 1. Téli ifjúsági olimpiai játékok, Kangvon

20–21. Asztalitenisz Európa Top 16-bajnokság, Montreux

24–31. Vitorlázó ILCA 7 világbajnokság, Adelaide

25–28. Sírepülő-világbajnokság, Kulm Bad Mitterndorf/Tauplitz

27–28. Jégkorong, Magyar Kupa, négyes döntő

28. Monte-Carlo-rali, a világbajnokság 1. futama

30–II. 4. Asztalitenisz női Európa-kupa, negyeddöntő, SH-ITB Budaörsi SC – HB Ostrov

Február:

I.19–1. Téli ifjúsági olimpiai játékok, Kangvon

I.30–4. Asztalitenisz női Európa-kupa, negyeddöntő, SH-ITB Budaörsi SC – HB Ostrov

2–3. Tenisz Davis-kupa, selejtező, Magyarország–Németország, Tatabánya

2–4. Cyclocross (terepkerékpár) világbajnokság, Tábor

2–18. Olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság, Doha

3–4. Tollaslabda országos bajnokság, Pécs

5–11. Nemzetközi fedett pályás idénynyitó öttusaverseny, egyben országos bajnokság, Budapest

7–18. Sílövő-világbajnokság, Nové Mesto

8. A labdarúgó Nemzetek Ligája sorsolása, Párizs

8–11. Női kosárlabda olimpiai selejtezőtorna, Sopron

8–11. Jégkorong, férfi olimpiai selejtező, Budapest

11. Amerikai futball, Super Bowl, Las Vegas

12–18. Birkózó-Európa-bajnokság, Bukarest

15. Labdarúgó-konferencialiga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés: Olimpiakosz (görög)–Ferencváros

15–18. Távonkénti gyorskorcsolya-világbajnokság, Calgary

16–25. Asztaliteniszcsapat-világbajnokság, Puszan

17. Evezős ergométeres országos bajnokság, Mosonmagyaróvár

17–18. Fedett pályás atlétikai országos bajnokság

18. Svéd rali, a világbajnokság 2. futama

22. Férfi kosárlabda-Európa-bajnoki selejtező, Izland–Magyarország

22. Labdarúgó-konferencialiga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó: Ferencváros–Olimpiakosz (görög)

25. Férfi kosárlabda-Európa-bajnoki selejtező, Magyarország–Olaszország

27–III. 2. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Győr

29–III. 12. Olimpiai világkvalifikációs ökölvívótorna, Milánó

Március:

II. 27–2. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Győr

II. 29–12. Olimpiai világkvalifikációs ökölvívótorna, Milánó

 1–3. Fedett pályás atlétikai világbajnokság, Glasgow

 2. Atlétikai téli dobó országos bajnokság

 2. Formula–1, Bahreini Nagydíj, Szahír

 7–10. Összetett és sprint gyorskorcsolya-világbajnokság, Inzell

 8–9. Triatlon-világbajnoki sorozat, 1. állomás, Abu-Dzabi

 8–10. WestEnd női és férfi párbajtőr Grand Prix, Budapest

 9. Formula–1, Szaúdi Nagydíj, Dzsidda

 9–10. Atlétikai dobó Európa Kupa, Leiria

 9–10. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

 9–10. Női és férfi röplabda Magyar Kupa négyes döntő

 9–10. Tekvandó olimpiai kvótaszerző verseny, Szófia

10. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj, Doha

14–17. Férfi kézilabda olimpiai selejtezőtornák

15–17. Rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Rotterdam

16. Evezős olimpiai kvalifikációs és Eb-válogató verseny, Szeged

16. Nyílt vízi úszó Európa Kupa, Eilat

16–24. Női curling-világbajnokság, Sydney

18–24. Műkorcsolya-világbajnokság, Montreal

22. Férfi- és női torna csapatbajnokság, 1. forduló, Budapest

22–24. Gerevich–Kovács–Kárpáti férfi kard egyéni világkupaverseny, Zarándi Csaba férfi kard csapat világkupaverseny, Budapest

22–24. Asztalitenisz országos bajnokság - később kijelölendő helyszínen

23–24. Evezős ergométeres világ- és Európa-bajnokság, Prága

23–24. Férfi- és női torna országos bajnokság, Budapest

24. Formula–1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

24. Gyorsaságimotoros-vb, Portugál Nagydíj, Algarve

30–IV. 7. Férfi curling-világbajnokság, Schaffhausen

31. Kenya-rali, a világbajnokság 3. futama

Április:

III. 30–7. Férfi curling-világbajnokság, Schaffhausen

 4–7. Európai birkózó kvalifikációs verseny, Baku

 5–6. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Zágráb

 7. Formula–1, Japán Nagydíj, Szuzuka

 7. Gyorsaságimotoros-vb, Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo

 9–14. Tollaslabda-Európa-bajnokság, Saarbrücken

11–14. Női kézilabda olimpiai selejtezőtornák

12–14. Evezős világkupa, Varese

12–14. Rali-Európa-bajnokság (ERC), Rally Hungary, Veszprém és környéke

12–19. Puska, pisztoly olimpiai kvalifikációs verseny, Rio de Janeiro

13–14. Női vízilabda Eurokupa, négyes döntő

13–14. Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

14. Gyorsaságimotoros-vb, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

20. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Hsziamen

20–21. 39. Telekom Vivicittá, Budapest

20–27. Vegyes páros curling-világbajnokság, Östersund

21. Gyalogló olimpiai kvótaszerző verseny, Antalya

21. Formula–1, Kínai Nagydíj, Sanghaj

21. Horvát rali, a világbajnokság 4. futama

21–27. Női jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Klagenfurt

23–30. Koronglövő olimpiai kvalifikációs verseny, Doha

23–28. Öttusa-világkupaverseny, Budapest

24–28. Torna férfi Európa-bajnokság, Rimini

25–28. Evezős Európa-bajnokság, valamint kontinentális olimpiai és paralimpiai kvalifikációs regatta, Szeged

25–28. Cselgáncs olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Zágráb

27. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Sanghaj

28. Gyorsaságimotoros-vb, Spanyol Nagydíj, Jerez

28–V. 4. Férfi jégkorong divízió 1/A-világbajnokság, Bolzano

Május:

IV. 28–4. Férfi jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Bolzano

 1–2. Kajak-kenu válogatóverseny, Szolnok

 2–5. Torna női Európa-bajnokság, Rimini

 4. Röplabda Bajnokok Ligája, férfi- és női döntő

 4–5. Atlétikai váltók olimpiai kvótaszerző versenye, Bahama

 4–26. Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny

 5. Formula–1, Miami Nagydíj, Miami

 6–12. között: Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, oda-vissza vágó

 6–12. Asztalitenisz európai olimpiai selejtező – később kijelölendő helyszínen

 7–12. Íjász-Európa-bajnokság, Essen

 8–12. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny

 8–12. Hegyikerékpár-Eb, Cheile Gradistei

 8–12. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs világkupa és para-világbajnokság, Szeged

 9–12. Olimpiai kvalifikációs birkózó verseny, Isztambul

10–26. Jégkorong, világbajnokság, Csehország

10. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Doha

10–12. Tekvandó Európa-bajnokság, Belgrád

11. Triatlon világbajnoki sorozat, 2. állomás, Jokohama

11–12. Női kézilabda-Európa-liga négyes döntő

12. Portugál rali, a világbajnokság 5. futama

12. Gyorsaságimotoros-vb, Francia Nagydíj, Le Mans

15. Labdarúgó Magyar Kupa döntője, Puskás Aréna

16–26. Koronglövő-Európa-bajnokság, Lonato

17–18. Férfi vízilabda Eurokupa, négyes döntő

17–19. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr

18. Nyílt vízi úszó Európa Kupa, Piombino

18. Női röplabda-Európa-liga, ezüst divízió, 1. forduló: Lettország–Magyarország, Izland

19. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, 2. forduló: Izland–Magyarország, Izland

19. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Rabat

19. Formula–1, Emilia Romagna Nagydíj, Imola

19–21. Evezős olimpiai és paralimpiai kvalifikációs regatta, Luzern

19–24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokság, Abu-Dzabi

20–VI. 2. között: A férfi kézilabda NB I döntőjének mérkőzései

22. Labdarúgó-Európa-liga döntője, Dublin

22–26. Ritmikusgimnasztika-Európa-bajnokság, Budapest

23–26. 3×3-as kosárlabda olimpiai selejtezőtorna, Debrecen

23–VI. 3. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Bangkok

24–26. Kajak-kenu világkupa, Poznan

24–26. Evezős világkupa, Luzern

24–26. Vívó országos bajnokság, Budapest

25. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Eugene

25. Női röplabda-Európa-liga, ezüst divízió, 3. forduló: Feröer-szigetek–Magyarország, Luxemburg

25–VI. 6. Puska, pisztoly Európa-bajnokság, Eszék

25–26. Férfi kézilabda-Európa-liga négyes döntő

25–26. Triatlon világbajnoki sorozat, 3. állomás, Cagliari

26. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, 4. forduló: Luxemburg–Magyarország, Luxemburg

26. A női kézilabda NB I utolsó játéknapja

26. Formula–1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

26. Gyorsaságimotoros-vb, Katalán Nagydíj, Barcelona

27–VI. 9. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs

29. Labdarúgó-konferencialiga döntője, Athén

30. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Oslo

31. Női röplabda-Európa-liga, ezüst divízió, 5. forduló: Magyarország–Lettország

Június:

V. 23–3. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Bangkok

V. 25–6. Puska, pisztoly Európa-bajnokság, Eszék

V. 27–9. Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs

 1. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, London

 1–2. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest

 1–2. Asztalitenisz Extraliga, négyes döntő – később kijelölendő helyszínen    

 2. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Stockholm

 2. Női röplabda Európa-Liga, ezüst divízió, 5. (utolsó) forduló: Magyarország–Finnország

 2. Szardínia-rali, a világbajnokság 6. futama

 2. Gyorsaságimotoros-vb, Olasz Nagydíj, Mugello

 5–7. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged

 6–8. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő

 6–9. Birkózó Polyák Imre–Varga János emlékverseny, BOK-csarnok

 7–12. Atlétikai Európa-bajnokság, Róma

 8–9. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln

 9. Formula–1, Kanadai Nagydíj, Montreal

10–16. Öttusa-világbajnokság, Csengcsou

10–23. Vizes Európa-bajnokság, Belgrád

13. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, döntő, 1. mérkőzés

13–16. Kajak-kenu gyorsasági, para- és SUP-Európa-bajnokság, Szeged

14–16. Evezős Világkupa, Poznan

14–VII. 14. Labdarúgó-Európa-bajnokság, Németország

15. Nyílt vízi úszó Európa Kupa, Belgrád

16. Női röplabda Európa-liga, ezüst divízió, döntő, visszavágó

16. Gyorsaságimotoros-vb, Kazah Nagydíj, Almati

18–23. Vívó-Európa-bajnokság, Bázel

18–23. Strandkézilabda-világbajnokság, Kína

20–23. BMX freestyle, breaktánc, gördeszka és sportmászás olimpiai kvalifikációs sorozatának második (utolsó) állomása, Budapest, Ludovika Campus

20–VII. 14. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok

23. Formula–1, Spanyol Nagydíj, Barcelona

29–VII. 21. Tour de France országúti kerékpáros körverseny

30. Formula–1, Osztrák Nagydíj, Spielberg

30. Lengyel rali, a világbajnokság 7. futama

30. Gyorsaságimotoros-vb, Holland Nagydíj, Assen

Július:

VI. 14–14. Labdarúgó-Európa-bajnokság, Németország

VI. 20–14. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok

VI. 29–21. Tour de France országúti kerékpáros körverseny

 1–14. Wimbledoni teniszbajnokság

 4–6. Evezős egyetemi világbajnokság, Rotterdam

 5–7. Szinkronúszó-világkupa, Szuperdöntő, Budapest

 6. Triatlon-világkupa, Tiszaújváros

 6. V4 kerékpárverseny magyarországi szakasza

 7. Formula–1, Brit Nagydíj, Silverstone

 7. Gyorsaságimotoros-vb, Német Nagydíj, Hohenstein-Ernstthal

 8–14. Öttusa-Európa-bajnokság, Budapest

 9. Gyulai Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj

12. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Monaco

13–14. Triatlon világbajnoki sorozat, 4. állomás, Hamburg

15–21. Tenisz WTA-torna, Budapest

18–20. 56. Kékszalag Nagydíj, Balatonfüred

20. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, London

20. Lidl Balaton-átúszás

21. Formula–1, Magyar Nagydíj, Hungaroring

21. Lett rali, a világbajnokság 8. futama

25–28. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Poznan

26–VIII. 11. XXXIII. nyári olimpiai játékok, Párizs

27. Balaton-átevezés

28. Formula–1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps

Augusztus:

VII. 26–11. XXXIII. nyári olimpiai játékok, Párizs

 4. Finn rali, a világbajnokság 9. futama

 4. Gyorsaságimotoros-vb, Brit Nagydíj, Silverstone

12–18. Strandröplabda-Európa-bajnokság, Hollandia

14–16. Kajak-kenu országos bajnokság, nem olimpiai számok válogatóversenye, Szolnok

17–IX. 1. Férfi és női röplabda-Európa-bajnoki selejtező

17–IX. 18. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny

18. Gyorsaságimotoros-vb, Osztrák Nagydíj, Spielberg

22. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Lausanne

22–25. Kajak-kenu nem olimpiai számok világbajnoksága, Szamarkand

25. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Szilézia

25. Formula–1, Holland Nagydíj, Zandvoort

26–IX. 8. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

28–IX. 1. Hegyikerékpáros vb, Andorra

28–IX. 8. XVII. nyári paralimpia, Párizs

29. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Róma

Szeptember:

VIII. 17–1. Férfi és női röplabda-Európa-bajnoki selejtező

VIII. 17–18. Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny

VIII. 26–8. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

VIII. 28–1. Hegyikerékpáros vb, Andorra

VIII. 28–8. XVII. nyári paralimpia, Párizs

 1. Formula–1, Olasz Nagydíj, Monza

 1. Gyorsaságimotoros-vb, Aragóniai Nagydíj, Alcaníz

 4–8. Négyesfogathajtó-világbajnokság, Szilvásvárad

 5. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Zürich

 6–9. Cselgáncs Grand Slam, Budapest

 7. Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

 7. Íjász-ob, Budapest

 8. Wizz Air Budapest Félmaraton

 8. Nyílt vízi úszó Európa Kupa, Ohrid

 8. Akropolisz-rali, a világbajnokság 10. futama

 8. Gyorsaságimotoros-vb, San Marinó-i Nagydíj, Misano

10-23. Sakkolimpia

11. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

11–15. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Limburg

13–14. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, Brüsszel

14. Kötött-, szabadfogású és női birkózó magyar bajnokság

14–15. Triatlon világbajnoki sorozat, 5. állomás, Montreal

15. Formula–1, Azeri Nagydíj, Baku

19–22. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Metkovic

20. Férfi- és női torna csapatbajnokság, 2. forduló, Budapest

21–22. Férfi- és női torna szerenkénti országos bajnokság, Budapest

21–29. Országúti kerékpáros világbajnokság, Zürich

22. Formula–1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr

22. Gyorsaságimotoros-vb, Indiai Nagydíj, Újdelhi

27–29. Aerobik-világbajnokság, Pesaro

29. Chile-rali, a világbajnokság 11. futama

29. Gyorsaságimotoros-vb, Indonéz Nagydíj, Lombok

Október:

 4–6. Torna challenge-világkupaverseny, Szombathely

 6. Gyorsaságimotoros-vb, Japán Nagydíj, Motegi

12–13. 39. Spar Budapest Maraton Fesztivál

12–19. Vegyes csapat curling-világbajnokság, Aberdeen

15–20. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Linz

16–20. Pályakerékpáros-vb, Ballerup

17–19. Triatlon-világbajnoki sorozat, 6. (utolsó) állomás, Málaga

20. Formula–1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

20. Gyorsaságimotoros-vb, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island

26–27. Férfi- és női torna mesterfokú bajnokság, Győr

27. Formula–1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

27. Gyorsaságimotoros-vb, Thaiföldi Nagydíj, Buriram

November:

1–3. Cyclocross (terepkerékpár) Európa-bajnokság, Pontevedra

 3. Formula–1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo

 3. Közép-Európa-rali, a világbajnokság 12. futama

 3. Gyorsaságimotoros-vb, Malajziai Nagydíj, Sepang

 6. vagy 7. Férfi kézilabda-Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló

 7. Női kosárlabda-Európa-bajnoki selejtező, Magyarország–Bulgária

 9. vagy 10. Férfi kézilabda-Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló

10. Női kosárlabda-Európa-bajnoki selejtező, Szlovénia–Magyarország

10. A Vendée Globe föld körüli vitorlásverseny rajtja, Les Sables–d'Olonne

10–17. Tenisz ATP-világbajnokság, Torino

17. Gyorsaságimotoros-vb, Valenciai Nagydíj, Valencia

23. Formula–1, Las Vegas-i Nagydíj, Las Vegas

24. Japán rali, a világbajnokság 13. (utolsó) futama

28–XII. 15. Női kézilabda-Európa-bajnokság, Ausztria–Magyarország–Svájc

December:

XI. 28–15. Női kézilabda-Európa-bajnokság, Ausztria–Magyarország–Svájc

1. Formula–1, Katari Nagydíj, Doha

2–8. Tenisz fedett pályás országos bajnokság

8. Formula–1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

29–30. Síugró Négysáncverseny, Oberstdorf

Rovatok