A vasárnapi versenynapon sem unatkozhattak az olimpiát követő nézők, hiszen a magyar érdekeltségek mellett több érem is átadásra került a párizsi olimpián.
Ezek voltak a mai nap legfontosabb eseményei:
Tartsanak velünk holnap is, addig pedig böngésszék olimpiai mellékletünket.
Mint arról mi is beszámoltunk, egy hajszálon múlt a magyar bronzérem a férfi párbajtőrözők egyéni viadalában, ahol Andrásfi Tibor csak aranytussal szenvedett vereséget az egyiptomi Mohamed Elszajedtől – aki így a szám bronzérmese.
Az aranyért folytatott küzdelemben ismételten a hazai közönség szoríthatott minden erejével, ugyanis a páston a francia Yannick Borel a japán Kano Kokival csapott össze. Utóbbi az elődöntőben verte Andrásfit.
A magyar vívóhoz hasonlóan aztán a fináléban a hazai pálya ellenére sem talált a japánon fogást az ellenfél, így a szám aranyérmese Kano, míg ezüstérmese Borel lett.
Megvédte tokiói címét a Pásztor Flórát búcsúztató Lee Kiefer, aki honfitársát, Lauren Scruggst győzte le a női tőrözők egyéni versenyének fináléjában. A bronzérmet a kanadai Elanor Harvey zsebelte be.
Riói aranyérme, és a 100 méteres mellúszásban birtokolt világ- és olimpiai rekordja ellenére csak a második helyen végzett a szám vasárnap esti döntőjében a brit Adam Peaty. A finálét az olasz Nicolo Martinenghi nyerte, míg a Peatyvel azonos időt úszó amerikai Nic Fink szintén ezüstérmet szerzett.
A címvédő Új-Zéland a Kína elleni 43–5-ös sikerrel rajtolt női hetes rögbiben vasárnap a párizsi olimpián, majd Kanadát is könnyedén verte 33–7-re. A 2022-ben világbajnok ausztrálok ugyancsak két győzelemmel kezdték a tornát.
A C jelű kvartettből az amerikaiak és a házigazda franciák – a férfiaknál már megszerezte az aranyérmet a házigazda – két forduló után, kapott pont nélkül biztosították helyüket a hétfői negyeddöntőben. A csoportok első két helyezettjei, valamint a két legjobb harmadik jut a nyolc közé.
Hetes rögbi, női torna:
A csoport:
Az állás: 1. Új-Zéland 6 pont, 2. Kína 4 (45–55), 3. Kanada 4 (24–47), 4. Fidzsi-szigetek 2
B csoport:
Az állás: 1. Ausztrália 6, 2. Írország 4 (50–21), 3. Nagy-Britannia 4 (26–48), 4. Dél-afrikai Köztársaság 1
C csoport:
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Franciaország 6 (75–0), 2. (és már negyeddöntős) Egyesült Államok 6 (60–12), 3. Brazília 2 (5–50), 4. Japán 2 (7–85)
(MTI)
A 18 éves magyar versenyző délelőtt 1:57.77 perces idővel megközelítette élete legjobbját (1:57.22), amivel a 13. helyen került az esti középdöntőbe. A második futamban vízbe ugró magyar tehetség az 1-es pályán végül az előfutamban elért idejétől egyetlen századdal elmaradt, így összesítésben a 14. lett.
Ábrahám előzetesen azt mondta, élvezni szeretné a lehetőséget, csak magával foglalkozik – ez pedig láthatóan sikerült is neki.
Tudok örülni ennek az eredménynek, hiszen a felnőtt mezőnyben idén volt egyáltalán az első világversenyem egyéniben, majd most rögön egy olimpiai középdöntőt úszhattam
– mondta az MTI-nek Ábrahám, aki júniusban, a belgrádi Európa-bajnokságon az utolsó lehetősége alkalmával, a fináléban teljesítette az olimpiai szintet, amivel ezüstérmes lett a szerb fővárosban.
„A hangulat egészen elképesztő, az állítóban nem hittem el, hogy az ausztrál sztárok vagy éppen a hongkongi versenyző csak nevetgélnek, én meg kiléptem és felrobbant a stadion, egészen hihetetlen volt. Ilyenre még nem volt példa a karrieremben, ezt is meg kell szokni. A váltóval pedig majd odaállunk, mindenki jó formában van, kiérdemlünk egy döntőt.”
A címvédő belgák győzelemmel, a világbajnok németek pedig vereséggel kezdték vasárnap a férfi gyeplabdatornát a párizsi játékokon. A két hatcsapatos csoportól a legjobb négy jut negyeddöntőbe.
Gyeplabda, csoportkör:
Férfiak:
A csoport:
B csoport:
nők:
A csoport:
B csoport:
(MTI)
Rengeteg magyar sportoló volt érdekelt a párizsi olimpia második napján, vasárnap. Bemutatkoztak férfi vízilabdásaink, méghozzá győzelemmel, női kéziseink pedig második meccsükön már begyűjtötték a két pontot. A szombathoz hasonlóan vívásban a favorit magyarok, ezúttal a férfi párbajtőrözőknél, nem jutottak az éremcsaták közelébe sem, de azért akadt honfitárs, aki megvívott a becsületükért.
Férfi teniszezőink közül Fucsovics Mártonra esett nagyobb figyelem, aki a Roland Garros spanyol királyát, Rafael Nadalt késztette szoros küzdelemre. A férfi kosártornán megkezdte szereplését a Dream Team, míg a női tornászoknál az amerikai sztár, a riói olimpia sportági királynője, Simone Biles meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő azt követően, hogy Tokióban visszhangos körülmények között az ötkarikás játékok közben lépett vissza, mentális panaszokra hivatkozva.
A franciákat ezúttal Léon Marchand hozta hangulatba: a világklasszis úszó a férfi 400 m vegyest nyerte olimpiai rekorddal.
A képgalériát itt tekintheti meg!
Kós Hubert a délelőtti országos csúcs ellenére és az esti elődöntős futamában negyedik helyen célba érve sem jutott be a 100 méteres hátúszás fináléjába.
Az Egyesült Államokban tanuló és a legendás Bob Bowmannel készülő 22 éves Kós féltávnál ugyan csak hetedikként fordult, és ezúttal elmaradt délelőtti idejétől, 52.98 másodperccel összesítésben a tizedik helyen zárt, ezzel pedig második várakozó a fináléra – ami gyakorlatilag egyet jelent a kieséssel.
„Előre nem lehetett sajnos tudni, hogy délelőtt mennyivel ússzak lassabban ahhoz, hogy maradjon még bennem. Nem bánom annyira. Mindennek van oka és nem is ez a fő számom. Örülök, hogy kétszer is 53 másodperc alá be tudtam menni. Megnézzük majd a kétszáz hátat!” – nyilatkozta az MTI-nek Kós.
Jó egy órával az elvesztett elődöntő után elsőként szólították ismét a pástra Andrásfi Tibort, akinek a hőn áhított éremért a hazaiak kedvencétől, Yannick Boreltől 15:9-re kikapó egyiptomit, Mohamed Elszajedet kellett volna legyőznie a párbajtőrözők párizsi bronzcsatájában. A még mindig csak 21 éves, de már kétszeres kontinentális felnőttbajnok Elszajed az asszó elején leginkább lábra szúrásokkal probálkozott, ezeket azonban jó lábmunkával Andrásfi hatástalanítani tudta. A feszültség szinte tapintható volt, miközben mindkét vívó igyekezett kerülni a fölösleges kockázatot, nem láthattunk túl sok tiszta akciót. Az első etap mindössze öt találatot hozott, azok közül is kettő együttesből született (3:2). A lényeg azonban az volt, hogy Andrásfi vezetett.
A folytatás azonban technikai okokból csúszott, a magyar vívónak ismét fegyvert kellett cserélnie – ez az első két asszóban kora délután jó előjel volt, ám akkor taktikai okokból is húzta ezt meg. Ezúttal azonban úgy tűnt, tényleg a technika babrál ki a BVSC versenyzőjével. Hiába lépett fel támadóbban, egy pontatlan szúrás után az egyiptomi megkontrázta testen, ezzel elveszett az előny. Úgy telt el közel két perc a vívóidőből, hogy újabb tus nem is esett, így aztán mindkettejüket figyelmeztették passzivitásért. A növekvő nyomást a jelek szerint Andrásfi bírta jobban, aki a második etap végéhez közeledve visszavette a vezetést, a fórt növelni azonban nem tudta (3:4).
Megtette helyette a harmadik három perc elején, pedig ezúttal az egyiptomi jött előre bátrabban. A szünet érezhetően jót tett az afrikainak, aki rendezve gondolatait sokkal veszélyesebbé vált, a támadásai pedig kiszámíthatatlanabbakká, ütemtelenebbekké, amivel csakhamar meg is gyűlt Andrásfi dolga, és 5:5-nél ismét egálra álltak. A hajrára egytusos magyar előnnyel fordultak, Elszajed ismét a lábra szúrásokat erőltette, de szerencsére hasonló eredménnyel, mint az asszó legelején. Ismét figyelmeztették őket passzivításért, de ekkor már csak 42 másodperc volt hátra a vívóidőből. Persze az elődöntőben láttuk, ez még mennyire, de mennyire sok tud lenni...
Andrásfi egészen a pást végébe szorult, az egyiptomi pedig egy kiszúrás-szökkenést követően 14 másodperccel a vége előtt ismét egalizált. A drámai végkifejlett ezúttal is elkerülhetetlenné vált, az utolsó 2-3 másodpercre el is távolodtak egymástól. Döntsön a ráadás egy perc. Elszajed mindent elkövetett, hogy kizökkentse Andrásfit, kapott is egy sárga lapot, miközben úgy tűnt, nem járt sikerrel: teljesen a pást végébe szorult, amikor azonban kivillant a magyar találatot jelző zöld lámpa, villant vele a piros is. Ismét felálltak alapállásba, Elszajed egy oda-vissza fűrészelő mozdulatot idéző pengeváltás végén hátulról ugyan eltalálta Andrásfi lábát, a szabályok értelmében nem ért a tus. Néhány másodperccel később a magyar vívó is ugyanígy járt – bár ő legalább nem kezdett teátrális ünneplésbe ideje előtt. Két másodperc maradt az időből, szúrtak két együttest, az idegőrlő csatának még nem volt vége, de pillanatokkal később már igen, az egyiptomi egy utolsó reményvesztett akcióban eltalálta Andrásfi felsőtestét, ezzel 8:7-re megnyerve a bronzasszót.
BRONZMECCS
Andrásfi Tibor–Mohamed Elszajed 7:8 – aranytussal
Varga Zsolt szövetségi kapitány azt mondta, nagyon büszke a csapatára, amely fontos három pontot szerzett vasárnap a házigazda franciák ellen (13–12) a párizsi olimpia férfivízilabda-tornájának nyitányán.
„Nagyon büszke vagyok a csapatra! – kezdte értékelését az M4 Sportnak a szakember. – Ez egy nehéz helyzet volt a franciák ellen itthon, első mérkőzés a tornán, és azzal a történettel, ami volt korábban. Az egész közönség mögöttük állt, de azért akadtak magyarok is, köszönjük nekik, hogy kilátogattak, és jó hangulatot teremtettek!”
Varga szerint jól kezdték a mérkőzést, amely azért vált szorossá, mert a rivális „talált” néhány gólt. „Sikerült azonban megőriznünk a lélekjelenlétünket, amivel mindig tudtunk még egy-egy gólt szerezni, és megtartani az előnyünket.”
A magyar válogatott 12 gólt kapott, az utolsó negyedben ötöt.
Nagy volt a különbség az emberhátrányok számában, jó lehetőség volt ez a számunkra, hogy tudjuk gyakorolni az ilyen helyzeteket. Sokáig jól is működött a védekezés, a végén pedig azt éreztem a franciákon, hogy nincs veszítenivalójuk, és ebben a szellemben támadtak. Kockáztattak, lőttek, s ezek mind bejöttek nekik a végén.
„A nyitómérkőzéseknek mindig más az érzelmi háttere, örülök, hogy győzelemmel tudtuk lezárni. Nagyon fontos három pontot szereztünk, és büszke vagyok, hogy meg tudtuk csinálni” – összegzett Varga Zsolt.
(MTI)
Nem tűrik a fegyelmezetlenséget az olimpián, hazaküldték a párizsi olimpiáról Ana Carolina Vieira brazil úszót, csapattársát, Gabriel Santost pedig figyelmeztették, miután elhagyták az olimpiai falut anélkül, hogy a csapattal egyeztettek volna – közölte a Brazil Olimpiai Bizottság.
A két úszó csapatuk tudta nélkül hagyta el a falut, ahol a párizsi játékokon részt vevő sportolók többsége tartózkodik – szabálysértésük a közösségi médiában közzétett bejegyzéseik nyomán derült ki. A 22 éves Vieira szombaton a 12. helyen végzett 4 × 100 méteres gyorsváltóval.
Nem játszunk vagy nem nyaralunk. Itt az országunkért dolgozunk, a 200 millió adófizetőért, akik nekünk dolgoznak
– indokolta a döntést Gustavo Otsuka, a brazil úszócsapat vezetője.
Jobb benyúlásának köszönhetően megelőzte honfitársát Torri Huske a vasárnap esti 100 méteres női pillangóúszás fináléjában.
A második helyen így az előzetesen esélyesnek kikiáltott amerikai Gretchen Walsh csak a második helyen végzett, míg a dobogó harmadik fokára a kínai Csang Jü-fej állhat fel.
A hazai közönség talán legjobban várt úszószáma a 400 méter vegyes volt a párizsi olimpián, ugyanis a fináléban medencébe ugrott a szám világrekordját tartó francia Léon Marchand is. És ha már ott volt, akkor nyert is, nem akármilyen körülmények között.
A fináléban ehhez mérten már nem meglepő módon 50 méter után az élre állt a hazai versenyző, aki hatalmas tempója ellenére százig nagy versenyben volt a japán Szeto Daijával és amerikai riválisával, Carson Fosterrel.
A második kétszázon tovább gyorsuló francia végig a Michael Phelps által birtokolt olimpiai rekord közelében úszott, végül pedig sikeresen meg is döntötte azt:
az új csúcs (4:02.95 perc) és az aranyérem így az övé.
A bronzérem végül az amerikai Fosteré lett, a második helyen pedig a japán Macusita Tomojuki zárt.
A magyar férfivízilabda-válogatott 13–12-re legyőzte a házigazda francia csapatot a csoportkör első fordulójában.
Varga Zsolt szövetségi kapitány tavaly, Fukuokában világbajnoki címet szerzett együttese az ötödik, utolsó előtti összecsapáson csobbant medencébe a Vizes Központban vasárnap, és a remek, 5–1-re megnyert első negyedre alapozva múlta felül a franciákat, akik a folytatásban már egyenrangú partnereink voltak.
Csoportunkban korábban sem borult a papírforma, bár amíg a spanyolok ezt könnyedebben igazolták az ausztrálok ellen (9–5), addig Szerbia jól megszórta egymást Japánnal (16–15), és csak minimális különbség lett a vége.
Magyar részről a folytatás kedden 21.05 órától Spanyolországgal szemben.
A franciák elleni találkozó összefoglalóját itt olvashatja el!
A győztes bemutatkozás korábban egyik csapatunknak sem jött össze Párizsban. A női pólósok Hollandiától, míg kézilabdában a férfiak Egyiptomtól, a nők Franciaországtól kaptak ki. A női kézisek azóta már javítottak, vasárnap reggel Brazíliát múlták felül utolsó másodpercekben született góllal.
Andrásfi kezdeményező volt az első másodpercekben, ám egyúttal pontatlan is az akciói végén, így az első tust Kano Koki adta az asszóban. A következőt viszont már a BVSC Európa-bajnoki bronzérmese, így másfél perc elteltével egálra álltak az első elődöntő küzdőfelei. Jó 30 másodperccel az első etap vége előtt Andrásfi másodszor is eltalálta a bal válla alatt a kétszeres Ázsia-bajnokot, ezzel pedig már vezetett (2:1).
Az egyperces pihenő után is a magyar maradt aktívabb, aminek újabb tus volt a jutalma. Leszakítani azonban ilyen korán még nem lehetett az ázsiait: egy együttes után kétszer is Kano talált, ezzel viszonylag gyorsan egalizált (4:4). Andrásfi ismét eladott egy nagyon hasonló akciót, mint amiből a második találatát szerezte még a meccs elején, majd egy újabb támadás közben még sikeresen megszúrta a védés közben elcsúszó japánt, mielőtt az földet ért volna, és meg kellett volna szakítani a vívást (6:4). Összességében nagyon hasonló meccsképet követett az asszó, mint a Grabiel Lugo elleni nyolcaddöntő. Andrásfi az előnyét szinte ki nem adta a kezéből, de két tusnál jobban sehogy sem tudott elszakadni.
Az utolsó három percnek is minimális magyar fórból, 7:6-ról kezdtek neki. A forgatókönyv sem változott sokat: Andrásfi talált, majd Kano gyorsan válaszolt, harmadjára pedig jött egy együttes találat. A japán másfél perccel a vége előtt 9:9-nél egalizált, majd a lélektanilag talán legkritikusabb periódusban – először az asszóban – kéttusos fórba is került. Andrásfi azonban ezúttal is tudott válaszolni, a nyolcaddöntőben és a negyeddöntőben is nagyot fordított, ezúttal is igyekezett. 11:10-nél is támadott, csukló környékére szúrt, de röviden, a japán megkontrázta egy pontos visszaszúrással (12:10). Az utolsó 7 másodpercnek is kéttusos előnnyel ment neki az ázsiai, néhányan a küldöttségükből már győztesként ünnepelték, de Andrásfi erre is tudott válaszolni, csodával határos módon egyenlített az idő lejárta előtt (13:13).
Jött a ráadás egy perce, és csak arra tudtunk gondolni mi, magyar újságírók, mennyire megérdemelné a győzelmet egy ilyen feltámadás után – a japán azonban máshogy rendezte a dolgot, aranytussal végül fináléba jutott, Andrásfinak pedig marad a bronzcsata (13:14).
OLIMPIA, PÁRIZS 2024
Párbajtőr, férfi egyéni verseny
Elődöntő
Andrásfi Tibor–Kano Koki (japán) 13:14 – aranytussal
Hatalmas érdeklődés előzte meg a Team USA bemutatkozását a párizsi olimpia férfikosárlabda-tornáján. A Szerbia elleni rangadóra felépült a háromszoros olimpiai bajnok Kevin Durant, az amerikai válogatott történetének legeredményesebb (640 pont) játékosa. És ha már felépült, csereként beállva a mezőny legjobbjának, a 110–84-es győzelem legfőbb kovácsának bizonyult.
Bővebben itt olvashat a mérkőzésről!
A magyar férfivízilabda-válogatott a bravúros teljesítménnyel 5–1-re megnyert első negyedet követően – Vigvári Vince három lövésből háromszor volt eredményes – a nagyszünetben 9–5-re vezet a házigazda francia csapat ellen.
Varga Zsolt szövetségi kapitány világbajnoki címvédő együttese ezzel a mérkőzéssel mutatkozik be az olimpiai tornán.
A találkozóról élő, szöveges tudósításban számolunk be!
Lényegében megtelt a Grand Palais lelátója, miközben pástra szólítják a férfipárbajtőr első elődöntőjének két résztvevőjét, Andrásfi Tibort és a japán Kano Kokit. Bő 15 perc, és kiderül, az aranyért vagy a bronzért csatázhat majd tovább az est során a BVSC-Zugló 24 éves vívója.
Pupp Réka úgy érezte, le tudja győzni olimpiai ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok francia ellenfelét, akitől hosszabbítás után kapott ki a bronzmérkőzésen vasárnap a párizsi olimpia cselgáncstornáján, a 52 kilogrammosok között, ezért nagyon elkeseredett a vereség miatt – számolt be a Magyar Távirati Iroda helyszíni tudósítója.
„Nem mondom, hogy jól vagyok, mert egyáltalán nem... – nyilatkozott könnyeivel küszködve a kétszeres Eb-harmadik magyar dzsúdós. – Úgy érzem, hogy mindent beletettem ebbe a meccsbe, de ez most nem volt elég.”
Hozzátette: úgy érezte, le tudja győzni a francia Amandina Buchardot, akit eddig még nem sikerült megvernie.
Úgy mentem fel a szőnyegre, és közben is azt éreztem, hogy meg tudom fogni. Egy pillanatig sem gondoltam azt, hogy ez egy egyszerű mérkőzés lesz, remélem, ő sem gondolta. Szerintem volt olyan meccs közben, amikor ő sem érezte biztonságban magát.
Az aranypontig tartó hosszabbításról elmondta, már mindketten nagyon fáradtak voltak.
„Nem tudom, mit csinálhattam volna máshogy. Nyilván ki lehet elemezni a mérkőzést, mit lehetett volna másképp csinálni, de ezen már nem tudok változtatni.”
A több mint hétperces összecsapás végén a francia cselgáncsozó hosszan megölelte riválisát, ahogy Pupp Réka fogalmazott: én sírtam, mert elvesztettem a bronzérmet, ő sírt, mert megnyerte.
A légpisztolyban olimpiai nyolcadik Major Veronika, valamint edzője, Győrik Csaba a magyar szövetség honlapján nyilatkozott. Major Veronika azzal kezdte mondandóját, hogy összességében elégedett, és büszke a teljesítményére.
„A légpisztolyban elért nyolcadik helyezés az eddigi legjobb ötkarikás eredményem. Az alapversenyben az első tíz lövés döcögős volt, de aztán jól elkaptam a ritmust, és remekül ment. Nem helyezett rám plusznyomást az a tény, hogy az első helyen jutottam be a nyolcas döntőbe, mert a finálé egy új verseny volt, amit a nulláról kezdtünk. A döntő előtt alaposan bemelegítettem, és nagyon koncentráltam. A tanulságokat majd le fogjuk vonni az edzőmmel, hogy miért nem végeztem előrébb a nyolcadik helynél, de az irány jó. A 25 méteres versenyszámban még nagy előny lehet, hogy megtapasztalhattam, hogy milyen döntős szituációban versenyezni, milyenek a fényviszonyok, milyen a hangulat. A következő napokban az edzésé lesz a fő szerep, és szeretnék 25 méteren is jól szerepelni.”
Győrik Csaba kiemelte: végtelenül büszke Major Veronikára, mert versenyzője jól teljesített, mindent megtett, amit tudott.
„A döntő, az egy másik verseny. Főleg így, hogy két különböző napon rendezik meg az alapversenyt és a finálét. Nagyon nagy fegyvertény, hogy döntőt tudott lőni, és hogy az idei legjobb nemzetközi eredményét (582 kör) éppen az év főversenyén, az olimpián érte el. A következő napok az edzésekkel telnek majd. Ilyenkor már nem kell széthajtani a versenyzőt. Mindennap tudunk edzeni, különböző tematikájú edzéseket állítottam össze. A 25 méternek a gyors részére nagy hangsúlyt fektetünk. Ez a döntős szereplés jó visszaigazolás volt, hogy jól sikerült a felkészülés, és ezen az úton kell továbbmenni.”
Néhány percen belül kezdődik férfivízilabda-válogatottunk első csoportmérkőzése, az ellenfél Franciaország. Van miért visszavágnia Varga Zsolt szövetségi kapitány csapatának, mivel a legutóbbi világbajnokságon a francia csapat ejtette ki a címvédő magyarokat. Kövesse velünk a mérkőzést!
Gianmarco Tamberi olasz olimpiai bajnok magasugró lassított felvételként élte meg, ahogy a pénteki megnyitóceremónián, a Szajnán hajókázva a jegygyűrűje lecsúszik az ujjáról, pattan egyet a hajópadlón, majd a hajó oldalán, végül mielőtt elkaphatta volna, a vízbe pottyan.
Az a néhány pillanat egy örökkévalóságnak érződött. De ha már el kellett veszítenem, nem tudtam volna jobb helyet elképzelni. Mindörökre a folyómederben marad a szerelem városában
– írta Instagram-oldalán. Feleségének azt javasolta, hogy nem baj, dobja be ő is a sajátját a Szajnába, és akkor legalább a két gyűrű együtt hánykolódik majd a folyóban az idők végezetéig.
Öröm az ürömben, hogy a sportoló szerint így legalább van okuk arra, hogy feleségével megújítsák a fogadalmukat.
Az tény, hogy nagy élmény és megtiszteltetés volt Nadal ellen játszani, de mint látszódott, a végsőkig küzdöttem. Az elején nagyon lassan kezdtem, és ő nagyon jól játszott. Én az elmúlt két napban nem is nagyon tudtam edzeni, ma ütöttem először, úgyhogy nem volt könnyű felvenni a ritmust. A második szettben sokkal felszabadultabb voltam, kezdtem belejönni a játékba, összességében pedig egy jó meccs volt
– értékelt Fucsovics a Rafael Nadal elleni mérkőzése után, majd azt is megjegyezte, ha a döntő szettben kihasználja három bréklabdája egyikét, és ellép 4:1-re, akkor talán másképp alakult volna a mérkőzés, de így is mindent beleadott.
Már a negyedik aranyérmét szerezte vasárnap délután a párizsi olimpián az ausztrál csapat, ezúttal az úszásban szerzett két elsőségük és az országúti kerékpározásban aratott győzelem után a kajak-kenusok női K–1 szlalomversenyében nem találtak legyőzőre.
Legalábbis a vasárnap délutáni döntőben aranyérmet szerző Jessica Fox biztosan, aki tokióban szintén olimpiai bajnok volt – bár nem ebben a versenyszámban.
A második a lengyel Klaudia Zwolinska lett, a bronzérmet pedig a brit Kimberley Woods zsebelte be.
Már a délutáni selejtezőben is domináltak a mezőnyben a japánok, az első helyen a fináléba jutó, 14 éves japán Josizava Coco pedig a 17 órakor kezdődő döntőben sem talált legyőzőre, így a női gördeszkások versenyét megnyerve ő állhat fel a dobogó legfelső fokára.
A pódiumon ott lesz a korábban szintén magas pontszámmal, másodikként a döntőbe jutó honfitársa, Akama Liz is, aki 15 évesen az ezüstérmet szerezte meg. A harmadik helyen egy brazil gördeszkás, a szintén rendkívül fiatal, 16 esztendős Rayssa Leal végzett.
A 66 kilogrammos súlycsoportban szereplő Hámori Luca megosztott pontozással, 4:1-re legyőzte az ír Grainne Walsht, így nyolcaddöntőbe jutott a párizsi olimpia női ökölvívótornáján.
Hámori a 2019-es minszki Európa Játékokon bronzérmes ellenfelével csapott össze, írta az MTI. A magyarok ötkarikás történetének első női ökölvívója bátran kezdett, és bár mindkét bokszoló próbált az első három percben előnybe kerülni, a kazah bírónak sokszor kellett közbeavatkoznia összekapaszkodás miatt. Hámorit ekkor az ötből három ítész látta jobbnak.
A második menetet mindegyik pontozó a magyar ökölvívónak adta, így az utolsó három percben már csak az előnye megtartására kellett figyelnie. Walsh ekkor már sokkal keményebben harcolt, de Hámorinak sikerült megtörnie az ír lendületét, és a menet derekán sokszor inkább elmozgott, majd a hajrában próbált több találatot bevinni.
Az utolsó másodpercekben már ünnepelt Hámori, és nem sokkal később ki is hirdették a 4:1-es, megosztott pontozású sikerét.
Lehet, azt gondolták, hogy kis fiatal pályakezdő vagyok, és lehet, alábecsültek, de az első menetben szerintem sikerült meglepnem, és megmutatnom neki, hogy nem is vagyok annyira kislány. Ez a meglepetés pedig akkora hatással volt rá, hogy utána már elvesztette a fonalat
– mondta az M4 Sportnak Hámori, majd hozzátette, nem ismerte ezt az ír versenyzőt, de amint megérkezett Párizsba, átjárta az „olimpiai falu szelleme”, amit szerencsére a ringbe is be tudott vinni magával.
A magyar öklöző a 16 között a negyedik kiemelt ausztrál Marissa Williamsonnal találkozik csütörtök délután. A 23 éves Hámori elmondása szerint korábban egy edzőmérkőzésen csaptak össze, akkor jobbnak érezte magát, ezért magabiztosan és izgatottan várja a találkozót.
Véget értek mára a küzdelmek a női kézilabdatorna A csoportjában, amelynek rangadóján a norvégok 14–8-as első félidőt követően 27–18-ra legyőzték a dánokat. A csoport élén a svédek állnak, méghozzá hibátlanul, miután legyőzték a hatos egyetlen, még pont nélkül álló csapatát, a németet. A csoport nyitótalálkozóján Szlovénia a Koreai Köztársaság fölé kerekedett. A csoportban így van egy százszázalékos válogatott (a svéd), egy nullaszázalékos (a német), valamint további négy (dél-koreai, szlovén, dán, norvég), amely ötven százalékkal áll.
Női kézilabda, csoportkör, A csoport, 2. forduló:
Az állás: 1. Svédország 4 pont, 2. Norvégia 2 (55–50), 3. Szlovénia 2 (49–50), 4. Dánia 2 (45–46), 5. Koreai Köztársaság 2 (46–52), 6. Németország 0.
Ahogyan korábban megírtuk, magabiztos teljesítménnyel legyőzte izraeli ellenfelét, és a vigaszágon harcolta ki az 52 kg-os cselgáncsozók között a bronzmeccset Pupp Réka. A magyar sportoló az izraeli Gefen Primo ellen mindössze 46 másodperc küzdelem után ipponnal győzött. A magyar sportoló Tokióban szintén a bronzéremért harcolhatott, ám akkor nem sikerült érmet szereznie, és végül az 5. helyen végzett.
Emiatt még inkább égett a bizonyítási vágy a magyar sportolóban, aki a bronzmérkőzésen a francia Amandina Buchard ellen küzdött meg az éremért. Nem is akárhogyan, ugyanis már az első másodpercekben agresszíven lépett oda szintén végtelenül elszánt ellenfeléhez, aki azonban remekül védekezett, és hárítani tudta a magyar próbálkozásait. Ellentámadásai ráadásul veszélyesnek bizonyultak, négy perc alatt azonban nem sikerült egyiküknek sem fogást találni a másikon.
Aranyponttal végül hosszas küzdelem után mégis a francia nyerte az összecsapást, így övé a bronzérem.
A másik bronzot a brazil Larissa Pimenta szerezte meg.
A cselgáncsozók 66 kg-os mezőnyének döntőjében vasárnap a 24 éves brazil Willian Lima és a 26 esztendős Abe Hifumi mérte össze az erejét. Az erőpróba a brazil elképesztő izomzata és technikája ellenére nagy meglepetésre utóbbinak sült el jobban, ugyanis a japán versenyző ipponnal végül hamar lezárta az aranyérem kérdéseit, és felállhat a dobogó legfelső fokára.
A bronzérmeket a kazah Guszman Kirgizbajev, és a moldáv Denisz Vieru nyakába akasztják majd a ceremónián.