Index Vakbarát Hírportál

A Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség vizsgálatot indított esetleges bántalmazási ügyek miatt

2025. május 12., hétfő 19:43

A Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség teljes körű vizsgálatot indított egy tavaly felmerült edzői bántalmazási ügyben. Bár hivatalos bejelentés nem érkezett, a szövetség tisztázni szeretné a helyzetet.

A Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ) teljes körű vizsgálatot indított a ritmikus gimnasztika sportágban felmerült állítólagos bántalmazási és zaklatási ügyek kivizsgálására, miután a Gymnastics Ethics Foundation (GEF) információkat kért a szervezettől.

Az ügy előzménye, hogy 2024 végén a Szabad Európa egy magyar edző elleni bántalmazási bejelentésekről írt, amiket állítólag a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) által felhatalmazott független etikai szervezetnél tettek. Mind az MRGSZ, mind az érintett klub akkor tagadta, hogy hivatalos bejelentést kapott volna, és az anonimitásban maradt, szakmailag elismert edző sem reagált a hírekre.

Bár a Szabad Európa cikkének megjelenése óta sem érkezett hivatalos bejelentés egyik érintett szervezethez sem, az MRGSZ 2025 áprilisában a GEF-fel egyeztetve úgy döntött, hogy vizsgálatot indít.

A szövetség hétfői közleménye szerint „a GEF-el egyeztetve megvalósuló átfogó és teljes körű, független tényfeltáró vizsgálat célja, hogy bármely, a vizsgálat során feltárt esetben a megfelelő sportfegyelmi eljárásokat le lehessen folytatni, illetve a tényfeltáró vizsgálat eredménye véget vethessen állítólagos bántalmazási esetekkel kapcsolatos alaptalan híresztelés, vádaskodás méltatlan gyakorlatának”.

A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala ingyenesen hívható a +36-80-505-101-es telefonszámon (H, Cs, P: 18:00–22:00, K: 10:00–22:00, Sze: 12:00–16:00). Az Egyesület segélyvonala külföldről a +36-1-267-4900-as telefonszámon érhető el. További információ az egyesület segélytevékenységeiről a nane.hu oldalon található.

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon.

Az áldozatsegítéssel kapcsolatos valamennyi kérdésben 0–24 órában az ország egész területéről hívható az Áldozatsegítő Vonal a 06-80-225-225-ös telefonszámon.

Rovatok