Las Vegas-i thriller – máris itt az év meccse?

raiders
2021.09.14. 10:25
Elképesztő mérkőzéssel zárult a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2021-es idényének 1. fordulója, a Las Vegas Raiders végül hosszabbításban 33–27-re legyőzte a Baltimore Ravenst.

A házigazda tartalékos támadófallal, a vendégek az első három futójuk nélkül várták a hétfő esti rangadót, amelyet a Hollók kezdtek jobban, hiszen egy felpattanó labdaszerzést követően negyedik kísérletre futottak 35 yardos TD-t, majd Lamar Jackson elképesztő menekülése után Marquise Brown elkapása már 0–14-es állást segített elő.

A Fosztogatók is elkezdtek éledezni, Darren Waller nagy játékai után Josh Jacobs futott be két yardról, majd miután sikeren megállították a Ravenst negyedik kísérletre, mezőnygóltávolságban, az ellentámadásból Daniel Carlson 48 yardról lőtt a póznák közé a félidő utolsó másodperceiben (10–14).

A harmadik negyedben csupán egy pontszerzést láthatott a publikum, egy remek visszahordás után Justin Tucker 40 yardos rúgásával növelte előnyét a Ravens (10–17).

A negyedik játékrész viszont alaposan kárpótolt mindenkit, volt itt minden, mint a búcsúban. Megállítás negyedik kísérletre, elvesztett labda Lamar Jacksontól, amit újabb Jacobs-touchdownnal büntetett a Raiders, egál (17–17)!

Az igazi buli pedig csak ezzel kezdődött, hat perccel a zárás előtt Latavius Murray futásával kerültek előnybe a vendégek, majd Waller elkapásával újra egyenlő volt (24–24). A Baltimore 37 másodperccel a vége előtt Tucker 47 yardos rúgásával ismét előnybe került, de ezt sem tudta megtartani, Carlson 55-ről egyenlített a végén, hosszabbítás (27–27).

Itt jött csak az őrület! A Raiders touchdownt szerzett, de Edwards 33 yardos pontszerzését visszanézve csak 32 yardosnak adták meg, így a vendégek 1 yardosáról jöhettek a hazaiak, Derek Carr pedig harmadik kísérletre eladta a labdát.

Az ellentámadásból a Las Vegas-i védők is labdát szereztek, de Mark Andrews még nem birtokolta a labdát, így sikertelen passzkísérletnek minősült, erre egyből a következő játékban Lamar Jacksontól is labdát szereztek, ez pedig már valóban az övék lett.

A hazaiak felálltak a mezőnygólhoz, de lepörgött az óra, ezt pedig már megelégelte Carr, és 31 yardos TD-passzt adott Zay Jonesnak, így végül a Raiders nyerte meg a thrillert (33–27).

Ami az első forduló korábbi történéseit illeti, a Tampa Bay Buccaneers izgalmas végjátékban, a végén fordítva, 31–29-re legyőzte a Dallas Cowboyst, Tom Bradyéknek az is belefért, hogy az együttes négy labdavesztéssel zárt. New England-i örököse, Mac Jones is remekül rajtolt, de a Patriotsnak a két futó által elveszített fumble és a célterület közelében elkövetett hibák nem fértek már bele a Miami elleni csoportrangadón.

Az 1. forduló kiemelt meccsén az AFC tán két legerősebb csapatának csatáján az előző két idényben Super Bowl-szereplő Kansas City Chiefs legyűrte a Cleveland Brownst, az utóbbi két bajnokságban egyaránt konferenciadöntős Green Bay Packers viszont óriási pofont kapott a Drew Brees visszavonulása után Jameis Winstonnal remeklő New Orleans Saintstől.

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2021-es idényét?