Russell Wilson visszatért Seattle-be – sok köszönet nem volt benne!

wilson
2022.09.13. 08:43
Nagy meglepetéssel zárult a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 1. fordulója, a Seattle Seahawks 17–16-ra legyőzte hazai pályán a Denver Broncost.

A mérkőzés pikantériája volt, hogy épp a Halászsasoktól érkezett a Musztángokhoz a sztárirányító Russell Wilson az idény előtt – arról nem is beszélve, hogy a 2013-as idény végén épp a Denver legyőzésével lett NFL-bajnok a Seahawks.

A Broncos a liga egyik legjobb keretével bírt a csere előtt, így egy elit irányító megszerzésével a bajnoki cím egyik fő esélyesévé lépett elő, míg az újjáépítés előtt álló Seahawksot mindenhol az öt leggyengébb gárda közé sorolták, ehhez képest a házigazda egy pillanatig sem állt rosszabbul a mérkőzés során!

Geno Smith 38 yardos TD-passzt hozott össze Will Disslyvel a meccs elején (7–0), majd egy mezőnygólváltást követően Jerry Jeudy 67 yardos elkapásával egyenlített a Broncos (10–10), a nagy szünetre viszont így is előnnyel ment a Seahawks, mivel Colby Parkinson 25 yardos elkapására „csak” egy 40 yardos Brandon McManus-rúgás volt a válasz a félidő végén (17–13).

Ekkor aligha gondolták a nézők, hogy az egész második félidőben csak egy vendég mezőnygól érkezik, de előbb a Broncos veszített labdát a rivális egyyardosán, majd a Seahawks is fumble-t vétett, hogy aztán a Denver megint az egyyardoson hagyja el a tojást!

A vendégcsapat a szépítése után így is fordíthatott volna, de 20 másodperccel a vége előtt McManus 64 yardról nem tudott betalálni (17–16).

Messze nem ez volt az egyetlen érdekes eredmény az 1. fordulóban, hiszen bántóan simán kikapott az idénynyitón a bajnok Los Angeles Rams, hosszabbításban alulmaradt a másik nagydöntős Cincinnati Bengals, az Amerikai főcsoport legjobb alapszakaszbeli mérlegével záró Tennessee Titans, a liga legjobb mutatóját elérő Green Bay Packers és a konferenciadöntőig jutó San Francisco 49ers is!

Volt még egy ráadásos meccs, az 1/1-es favorit Texans döntetlent játszott a Coltscal. A szintén mezőny végére várt együttesek közül a Giants és a Bears is győzött, de nem sokon múlt a Falcons bravúrja sem.

Melyik csapat nyeri meg az NFL 2022-es idényét?