Fraser-Pryce is verhetetlen, másolja Boltot

2015. augusztus 24., hétfő 15:59

Shelly-Ann Fraser-Pryce lemásolta Usain Boltot, ahogy honfitársa, ő is harmadszor lett világbajnok száz méteren. A jamaicai futónő már összesen már hét vb-aranyat nyert.

Fraser-Pryce nagy formában versenyzett a szezonban, három Gyémánt Ligán is nyerni tudott. Egyértelműen ő volt a vb favoritja. Pekingben is magabiztos volt már az előfutamban is, majd az elődöntőben repesztett 10.82-je is mutatta, hogy nehéz lesz legyőzni.

A döntőben remekül rajtolt, senki sem tudta felvenni a tempóját, csak az utolsó húsz méteren kezdett hozzá közeledni a holland Dafne Schippers, aki végül ezüstérmes lett. Fraser-Pryce 10.76-tal nyert, Schippers 10.81-es országos csúcsot futott, a harmadik Tori Bowie lett 10.86-tal.