Vuelta: Dumoulin, mint a gép, úgy tekert: piros trikós

2015.09.09. 18:23

Az idei Vuelta a Espanán már nem is meglepő, hogy az összetettben csak pár másodperc dönt. Fabio Aru hétfőn egy másodperccel állt a második helyen, most hárommal, igaz már Tom Dumouliné a piros trikó. A holland hatalmasat ment az időfutamon.

Az időfutam előtt Joaquim Rodriguez (Katyusa) és Fabio Aru (Astana) között csak egy másodperc különbség volt az összetettben. Előrevetítette, hogy óriási csata lesz közöttük a piros trikóért, de az is nagy kérdés volt, hogy eddig a hegyeken meglepően jól teljesítő időfutam specialista, Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) képes lehet-e közel két percet ráverni a többi favoritra. Rajta kívül az összetettben 1 perc 35 másodperc hátrányban lévő Rafal Majkával (Tinkoff-Saxo) is számolni kellett.

A Burgos körül kijelölt 38,7 kilométer kedvezett a specialistáknak, bár ebből nem volt túlságosan sok a mezőnyben. Volt benne ugyan némi szintkülönbség, de a pálya nagy része időfutam pozícióban teljesíthető volt.

Dumoulin hozta magát, nagyon bekezdett, az első ellenőrző pontnál, 13,5 kilométernél övé volt a legjobb idő (17:44), Aru 44 másodpercet kapott tőle, Majka pont egy percet, a nagyon csúnya stílusban hajtó Rodriguez 1:11-et. Ebből már látszott, hogy a hátralévő 25 kilométeren csak növekedni fog a különbség Dumoulin javára.

A következő pontnál (27,5 km-nél) Rodriguez elveszítette a piros trikót, már 2:38-as hátrányban volt. Aru még csak 1:54-et kapott Dumoulintől.Nem tűnt úgy, hogy tartani tudja a kiegyensúlyozottan tekerő hollandot. Az astanás azonban nagyon összeszedte magát, az etap végét megnyomta, végül csak 1:53-mal végzett Dumoulin mögött. Az összetettben megtartotta az a második helyet, három másodpercre volt az élre ugró hollandtól. A pocsékul hajtó Rogriguez több mint három percet kapott, így összetettben a harmadik helyre csúszott 1:15-tel.

Meglepetésre, a Movistar két favoritja, Nairo Quintana és Alejandro Valverde egész jól tekert, a nyolcadik és kilencedik helyről feljöttek az ötödikre és hatodikra.