A vakbélműtétje után lélegeztetőre került pilótát hazaengedték

2022. szeptember 14., szerda 09:41

Alexander Albont hazaengedték a kórházból, erősítette meg a Formula–1-es Williams-istálló.

A 26 éves, thai színekben versenyző pilóta nem tudott rajthoz állni a hétvégi Olasz Nagydíjon, mivel szombaton rosszul lett, és kórházba szállították.

A San Gerardo Kórházban vakbélműtétet hajtottak végre rajta, de légzési elégtelenségek léptek fel nála, ami után lélegeztetőgépre volt szüksége.

Vasárnap már lekapcsolhatták ezt a szerkezetet, kedden pedig hazaengedték Monacóba az orvosok.

Örömmel erősítjük meg, hogy Alex Albon hazatért otthonába

– idézik a Williams szóvivőjét a lapok.

Albon helyére a Formula E-bajnok Nyck de Vries ugrott be, két pontot szerzett első F1-es versenyén, amelynek végén a futam pilótájának is megválasztották a nézők.

Albon reményei szerint a következő, október 2-i Szingapúri Nagydíjon visszatérhet a pályára.

(Borítókép: Vince Mignott/MB Media/Getty Images)