A Real megijedt, hogy nem jut el a Barcáig

2012. január 4., szerda 00:30

A Real Madrid a Malagát fogadta a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első meccsén, és a címvédő nem kezdett jól. A 10. percben egy balról jövő szögletnél bénázott a hazai védelem, Sergio Sanchéz hét méterről a bal felsőbe fejelt.

A 29. percben szinte megismétlődött az első gól előtti jelenet, a rosszul kimozduló Casillast megelőzve Demichelis három méterről fejelt gólt, 0-2.

A szünetben hármat cserélt a Madrid, a 68. percben jött a szépítés: Khedira tört be a kapu elé, és 10 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot, 1-2. Két perccel később Higuain egyenlített: elcsípett egy eladott labdát, kicselezte a kapust is, és éles szögből betalált.

Alig tíz perc alatt fordított a Real: a 78.-ban Benzema lőtt gólt 12 méterről.

Az utolsó percekben a Madrid akár még kettőt lőhetett volna a széteső Malagának, de az eredmény nem változott, a kupa címvédője 3-2-s előnnyel megy a visszavágóra. Ha továbbjut, valószínűleg a Barcelonával találkozik a legjobb nyolc között.

Eredmények

Real Madrid-FC Málaga 3-2 (0-2)
gól: Sergio Sánchez (10.), Demichelis (29), illetve Sami Khedira (68.), Higuaín (70.) és Benzema (78.)

Alcorcón-UD Levante 2-1
Albacete-Athletic Bilbao 0-0
Mirandés-Racing Santander 2-0