Csoda történt Hornban

2013. augusztus 7., szerda 10:48

Az osztrák focibajnokság másodosztályának negyedik fordulójában olyan bravúrt hajtott végre a Mattersburg, ami csak a Liverpool 2005-ös BL-döntőjéhez mérhető: az angolok 0-3-ról álltak talpra, és verték meg 11-esekkel a Milant.

Az eddig mindössze egy pontot gyűjtött Horn városkának csapata (a félreértések elkerülése végett: Németországban ugyan neveztek el utcát Horn Gyuláról az osztrák Horn viszont nem a magyar politikusról kapta a nevét) a nyáron kiesett Mattersburgot fogadta. A kezdés álomszerű volt: a 2. percben Mitrovic, a 18.-ban Hartl szerzett gólt, és még az első félidő hosszabbításában is esett egy hazai gól.

Foghatta a fejét a Mattersburg magyar nevű mestere, Alfred Tatar, aki már az első félidőben cserélt kettőt, a szünetben még egyet.

Csapata azonban nem esett kétségbe, és 23 perc alatt fordított. A két cserejátékos, Klemen és Taschner mellett Malic és Höller lőtték a gólokat, így lett 4-3 a Mattersburgnak.