Ilyen lenne az NB I. a légiósok góljai nélkül

2013. október 9., szerda 10:42 | aznap frissítve

10 forduló, vagyis a magyar futballbajnokság harmada ment le eddig, összesen 240 góllal.

Ha nem számoljuk az öngólokat, akkor eddig 122 játékos volt eredményes az idén, köztük 45 légiós, akik a bajnoki találatok majdnem harmadát, 78 gólt lőttek - ebbe nem tartozik bele Nikolics Nemanja,Holender Filip és Könyves Norbert, akik rendelkeznek magyar állampolgársággal.

Rendszeresen visszatérő kérdés a magyar bajnokságban egy-egy csapaton belül az idegenlégiósok aránya. Abba most nem mennénk bele, hogy maximálják-e az egyszerre a pályán lévő idegenlégiósok számát, de megszámoltuk, hogy nélkülük, mire mennnének az NB I.-ben.

Ha az eddigi fordulók 80 mérkőzését újraszámolnánk úgy, hogy csak a magyar játékosok által szerzett gólokat számoljuk, alaposan átrendeződne a tabella, mindössze két csapat tartaná meg jelenlegi pozícióját. Mi lenne a Pápával Griffiths, a Debrecennel Volas és Sidibe góljai nélkül?

16. (16.) Kaposvári Rákóczi FC 1 1 8 1 21 4

A fenti táblázatban a külföldi gólok nélkül újraszámolt tabella látható, a helyezések mellett zárójelben a valós tabellán elfoglalt pozíció található zárójelben.

A legnagyobb nyertes a Haladás, a Pécs és az MTK lenne, előbbi kettő négy, míg a budapesti csapat öt helyet lépne előre, ha eltörölnénk azokat a gólokat, amiket külföldi játékosok szereztek. A kizárólag magyar, illetve magyar származású játékosokat foglalkoztató Paks is felfelé mozdulna, a hetedikről a negyedik helyre. A legnagyobb vesztes egyértelműen a Pápa lenne, amely a kilencedikről a kiesést jelentő 15. helyre kerülne vissza, egyedüli csapatként állna győzelem nélkül, de a Fradi is visszaesne, a negyedikről a nyolcadik helyre.

Viszont sem az élen, sem az utolsó helyen nem lenne változás. A Videoton öt rúgott góltól megfosztva is veretlenül, mostani teljesítményénél eggyel több pontot szerezve vezetné a bajnokságot, ám ha Nikolicsnak nem lenne magyar útlevele, az ő 10 gólja nélkül jóval hátrébb lennének. A Kaposvár szempontjából csak a gólkülönbség változna, de ugyanúgy 4 ponttal állnának, mint most. A Győr mérlege pontosan ugyanaz maradna (4 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség), annak ellenére, hogy 8 góltól is elesnének.

A Győrnél is többet bukna a Pápa, amely 10 légiós-góltól válna meg, de a Debrecen esetében is jelentős mennyiségű, 9 ilyen találat van, míg a Kaposvár mindössze egyetlen rúgott góllal állna a nyolc helyett, az azonban győzelmet jelentene nekik – a Mezőkövesd otthonából vitték volna el a 3 pontot.

A Paks, a Puskás Akadémia és az MTK egyetlen gólját sem külföldi rúgta, így nem meglepő, hogy mindhárom csapat előrébb lépne a bajnokságban.

9. Ibrahima Sidibe DVSC 3

Ugyanakkor a Pécs 10 kapott gólt úszna meg, részben ennek köszönhetően a 11. helyről a 7. pozícióba lépnének előre. Rajtuk kívül a Haladás (8), a Mezőkövesd (8) és az Újpest (9) kapott még viszonylag sok gólt légiósoktól, amiktől megszabadulnának. Olyan csapat nincs, amely ne kapott volna még külföldi játékostól gólt, ilyen szempontból tehát mindenkinek javulna a teljesítménye, az MTK, a Pápa, a Diósgyőr, a Debrecen viszont csak 2 kapott góltól menekülne meg, de a Videotontól is csak hármat törölnénk el.

Külföldi gólok nélkül a Haladás védelme javulna a legtöbbet, a hatodik helyről a másodikra lépnének előre, igazán látványos visszaesést pedig csak az MTK produkálna, amely 11 kapott góllal (13 helyett) a 11. legrosszabb védelemmel rendelkezne, pedig jelenleg a hetedikek.

Rúgott gólok tekintetében a Videoton maradna a legeredményesebb, a második Debrecen azonban az ötödik helyre esne vissza, a Győr a harmadikról a kilencedikre, az MTK és Puskás viszont minden góljukat megtartva a 7-8. helyre jönnének előre a 14-15. pozícióból.

A lejátszott 10 meccsből 8-on módosítana a végeredményen a külföldiek hiánya a Győr, az Újpest, a Kecskemét és a Mezőkövesd esetében. Bár az MTK-nak csak két mérkőzésén esett légiós-gól, ezek nélkül azonban néggyel több pontot gyűjthettek volna. A Puskás Akadémia és a Paks esetében 3-3 érintett meccs van, a többi csapat 5-7 ilyen találkozó közé esik.