Ronaldo nélkül nyert a Real Madrid

2014. február 8., szombat 22:10

A Villarrealt fogadta a Bernabeuban a Real Madrid, amely győzelmével befogta - legalábbis az utána játszó Atletico Madrid meccsének végéig - az első helyezettet a bajnokságban. A meccs vége 4-2. A Madrid a múlt héten kiállított és három meccsre eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül állt ki.

A helyzetek alapján már tíz perc után lehetett volna 2-1 is, de hogy 1-0 lett, azt a Villarreal védőinek köszönhette Bale, aki simán szerelte Mussachiót, Bale beszaladt a büntetőterületre, és átemelte a labdát Sergio Asenjo fölött. Aztán gólpasszt adott Benzemának.

A 2-0 után nem sok esélye látszott a Villarrealnak, de a 43. percben váratlanul hatalmas gólt lőtt Mario. A második félidőben Jesé gurította el bokából a kapus mellett, de a Villarreal egy szabadrúgásból ismét visszajött, a volt barcás dos Santos helyezett a kapufa mellé.

A végén azonban nem bírta a Villarreal, Jesé és Benzema összjátéka után a francia 17 méterről a sarokba gurított. A Real 57 pontos, a Villareal 40 ponttal az 5.