Szlovákia megverte a spanyolokat

2014. október 9., csütörtök 22:43

Az Európa-bajnoki selejtezők második fordulója nagy meglepetéssel indult, mert a szeptember elején Ukrajnában győztes (1-0) szlovákok a spanyolokat is legyőzték (2-1).

Bátran kezdtek a szlovákok, a tizedik perc végén szép támadás után Mak nagy lövését Casillas bravúrral védte, szinte közvetlenül az ellentámadásból Diego Costa centikkel fejelt mellé.

A 17. percben Kucka középre tartó, 28 méteres, nagyon erős szabadrúgásához rosszul nyúlt – előtte rosszul is mozdult – Casillas, ezzel hátrányba került csapata.

A 82. percig ezt a hátrányt nem is tudták eltüntetni, akkor Jordi Alba ívelt be egy labdát a bal oldalról, a csereként beálló Alcacer levált Skrtelről, jobbal átvette a labdát, ballal pedig nyolc méterről a kapuba gurította a bravúrok sorát bemutató Kozacik mellett.

Négy perc múlva egy csodás és tökéletes támadást vezettek a szlovákok. Gyömbér passzolt Hamsíkhoz, ő Durist futtatta a jobb szélen, aki nemcsak elérte a vonal előtt, hanem tökéletesen adta középre a labdát, Stoch pedig a kapu közepébe fejelte. A két csere hozta össze a győztes gólt.

Del Bosque csapatában ekkor már alig volt védő, Cazorlának kellett volna Stochhal hátra érnie, de nem ment.

A spanyolok a második félidő elején improvizatívan futballoztak, akkor percenként alakították ki helyzeteket, de ezeket ki is hagyták. Utána ötlettelenül játszottak, náluk volt a labda, de nem voltak igazán veszélyesek. 25-ször lőttek kapura, 19 szögletet rúgtak, láttuk a megszokott tologatást, de az erő hiányzott belőlük, és szerencséjük sem volt.

Szlovákia kicsivel több mint négy év alatt a második világbajnokot győzte le, hiszen az olaszokat a vb-n verték 3-2-re 2010-ben. Hat ponttal vezetik csoportjukat a szlovákok, a spanyolok nyolc éve kaptak ki selejtezőn, Svédországban.

Eredmények, 2. forduló:
    -----------------------
    C csoport:
Fehéroroszország-Ukrajna 0-2 (0-0)
Macedónia-Luxemburg 3-2 (1-2)
Szlovákia-Spanyolország 2-1 (1-0)
    A csoport állása: 1. Szlovákia 6 pont, 2. Spanyolország 3 (6-3), 3. Ukrajna 3 (2-1), 4. Macedónia 3 (4-7), 5. Luxemburg 1 (3-4), 6. Fehéroroszország 1 (1-3)

E csoport:
Anglia-San Marino 5-0 (2-0)
Litvánia-Észtország 1-0 (0-0)
Szlovénia-Svájc 1-0 (0-0)
    A csoport állása: 1. Anglia 6 pont (7-0), 2. Litvánia 6 (3-0), 3. Észtország és Szlovénia 3-3 (1-1), 5. Svájc 0 (0-3), 6. San Marino 0 (0-7)

G csoport:
Liechtenstein-Montenegró 0-0
Moldova-Ausztria 1-2 (1-1)
Svédország-Oroszország 1-1 (0-1)
    A csoport állása: 1. Oroszország 4 pont (5-1), 2. Montenegró 4 (2-0), 3. Ausztria 4 (3-2), 4. Svédország 2, 5. Liechtenstein 1, 6. Moldova 0