Sorsolás dönt a továbbjutásról az Afrika-kupán

2015. január 28., szerda 21:42 | nyolc éve frissítve

Elefántcsontpart futballválogatottja Kamerunt legyőzve negyeddöntőbe jutott az Egyenlítői-Guineában zajló Afrika Kupán, míg az egymással döntetlent játszó Mali és Guinea között sorsolás dönt majd a D csoport második helyéről - adta hírül az MTI.

Mali és Guinea szerdai meccse is 1-1-re végződött, így mindkét gárda három 1-1-es döntetlennel és 3-3-as gólkülönbséggel zárt, azaz csütörtökön sorsolással dől el, melyik gárda folytathatja a negyeddöntőben.

A csoport egyetlen meccse nem 1-1 lett, most ugye Elefántcsontpart nyert, ha Kamerun kiegyenlített volna, mind a négy csapat között sorsoltak volna a két negyeddöntős helyért.

D csoport, 3. forduló:

Elefántcsontpart-Kamerun 1-0 (1-0)
Mali-Guinea 1-1 (0-1)

A csoport végeredménye: 1. Elefántcsontpart 5 pont, 2. Guinea és Mali 3 (3-3), 4. Kamerun 2