A Bayern brutális, most a Stuttgartot alázták meg

2015. november 7., szombat 17:59

A listavezető Bayern München simán, 4-0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában.

Már a 11. percben kijött, hogy mennyivel jobb csapat a Bayern: egy labdaszerzés után a saját kapujuktól indítottak kontrát, hatan sprinteltek teljes erővel a vendégek kapuja felé, végül Costa beadását Robben hasával-mellkasával sodorta a kapuba. Lenyűgöző akció volt.

1-0 Arjen Robben Bayern München v. VfB Stuttgart

Pár perccel később lesről indult akcióból Costa lőtte 16 méterről a másodikat. 63 százalékban birtokolta ekkor a labdát a Bayern, ha a Stuttgart lengyel kapusa nem védett volna három hatalmasat, 20 perc alatt meglett volna a kiütés. A Stuttgart nem tudta megtartani a labdát, nem tudott kijönni a saját térfeléről, nyomasztó volt a különbség a két csapat között.

A 34. percben jött az első vendégakció, kapufa lett a vége. A 37. percben jött a szokásos Lewandowski-gól, már a 14. a bajnokságban, most egy jobbról jövő Müller-beadást lőtt be 4 méterről, ezzel lett 3-0. A 40. percben pedig már 4-0, ekkor Müller fejelt be két lépésről egy kapufáról lepattanó labdát.

Ezzel nagyjából vége is volt a meccsnek, a második félidőben annak a töredéke sem történt, ami az elsőben, a Bayern-szurkolók pedig boldogan énekelték végig az utolsó 20 percet.

A harmadik helyezett Wolfsburg meglepetésre 2-0-ra kikapott a Mainz vendégeként. A  wolfsburgiak a 14. perctől emberhátrányban játszottak, mert Draxlert kiállították.

A Borussia Mönchengladbach sorozatban hat bajnoki győzelem után döntetlent játszott a vendég Ingolstadttal.