Egy NB I.-es csapat sem tudja megállítani az NB III.-as Kozármislenyt

2015. november 18., szerda 14:19

Erre talán senki nem fogadott volna, de a Magyar Kupa negyeddöntőjében három NB III.-as csapat is ott lesz. A Kozármisleny sorozatban a harmadik NB I.-es csapatot verte ki.

Az Kozármisleny a Puskás Akadémia ellen kezdte sorozatát, a 32 közé jutásért győzte le 2-0-ra az NB I.-es klubot. A legjobb 16 közé a DVTK-t verte 1-0-ra, és most a Budapest Honvéd elleni párharcból is győztesen jött ki. A Bozsik Stadionban 2-1-re győzött, majd most a visszavágón is ugyanez lett az eredmény. Wittrédi a 19. percben szerzett vezetést, majd Beke a 67.-ben talált be. Vasziljevics a 89. percben tudott szépíteni.

Az előző körben az NB III.-as Nyíregyháza is első osztályú csapatot, a Vasast verte ki, a nyolcaddöntőben az NB II.-es Sopronon lépett túl 4-1-es összesítéssel, most egy 0-0 is elég volt neki.

A Tiszaújvárosnak még könnyebb dolga volt, a megye a BLSZ I.-ben szereplő Inter CDF SE-t kellett legyőzni a legjobb nyolcért.  Az első meccs 3-0-ja után szerdán 1-0-ra nyert.