Nikolicsék után Kleinheislerék is hatot kaptak a Dortmundtól

2016. szeptember 17., szombat 17:22

Szerdán még Nikolics Nemanja csapatát, a Legia Warszawát verte 6-0-ra a Borussia Dortmund, szombaton pedig egy másik magyar válogatott, Kleinheisler László klubját ütötték ki, a BVB ugyanis 6-0-ra nyert a Darmstadt ellen. A vendégek emberhátrányban fejezték be a meccset, de nem ezen múlt, mire Peter Niemeyert kiállították az 57. percben, már 3-0 volt Thomas Tuchel csapatának.

Kleinheisler egy percet sem kapott ezúttal, Szalai Ádám viszont a hajrára beállhatott a Hoffenheimbe a Wolfsburg ellen. Ezúttal nem jött össze neki a gól, 0-0-t játszottak.

Kezdő volt viszont Huszti Szabolcs a Frankfurtban és Gulácsi Péter a Leipzigben, ráadásul mindketten nyertek. Előbbi a Bayer Leverkusent verte 2-1-re Marco Fabián duplájával, míg Gulácsiék Hamburgban nyertek 4-0-ra, és a Hertha vasárnapi meccséig biztosan második helyen maradnak a bajnokságban. Husztiéknak némi szerencséje is volt, Javier Hernández a 89. percben, 2-1-es hátrányban ugyanis kapufára vágott egy tizenegyest.

A tabellát továbbra is a Bayern München vezeti. Carlo Ancelottiékra az Ingolstadt ijesztett rá, a 8. percben már hátrányban is volt a címvédő csapat, a vége viszont 3-1-lett, többek között Xabi Alonso hatalmas bombájának köszönhetően.

Stieber Zoltán végig pályán volt ugyan a Kaiserslauternben, de így is kikaptak a Stuttgarttól a Bundesliga 2-ben, így továbbra is az utolsó helyen állnak.