Röhejes góllal kaptak ki a románok

2016. november 16., szerda 08:56

Egyelőre nem jött be a váltás a román válogatottnál. A kispadra érkező neves német edző, Cristoph Daum első két meccsének mérlege: 0-3 a lengyelektől otthon, majd kedden 0-1 Oroszországban. Nem is akárhogy.

A románok a 93. percig állták az orosz rohamokat (3-1 volt a kapura lövések aránya), de aztán a hosszabbítás utolsó másodperceiben becsődölt a védelem. Egy előre vágott labdát pont középre sikerült visszafejelni, éppen Magomed Ozdojev elé, aki egyből Dmitrij Polozhoz passzolt.

A csereként beállt csatár csinált két cselt, elfektetett két román védőt, de még a gólvonal előtt akadt három, aki menthetett volna. De az egyik lábai között elakadt a labda, majd Ozddojev elé pattant, aki köszönte szépen és három méterről a kapuba lőtte.

A román sajtó nem kímélte Daumot. A meccs után azt írták, ez a védekező futball csúnya és teljesen hatástalan volt. A pletykák szerint volt olyan játékos, aki az öltözőben azt mondta Daumnak, ideje lenne lemondani.