A nap, amikor meghalt a holland futball

2017. március 26., vasárnap 00:20

Az már nyilvánvaló, hogy a holland klubcsapatok a fasorban sincsenek Európában, de nagyon úgy néz ki, hogy a 2014-es vébén még harmadik helyezett válogatottjuknak is befellegzett: 2-0-ra kikaptak Bulgáriában, és csak 4. helyen állnak a vb-selejtezőcsoportukban. Azok után, hogy a tavalyi Eb-re nem jutottak ki, sanszos, hogy a jövő évi vb-n sem lesznek ott.

Köszönhető ez a remek szakvezetésnek, szombaton annak, hogy Danny Blind szövetségi kapitány a kezdőbe rakott egy 17 éves középhátvédet, aki már az 5. percben összeszerencsétlenkedett egy gólt élete első válogatottmeccsén.

A labdát Delev rúgta az üres kapuba, de Matthijs de Ligt hozta össze az egész helyzetet. A 20.-ban Delev lőtt egy szép gólt is, persze de Ligtről fordult le, így 2-0-val mehettek a szünetre a hazaiak.

Az igazi futballpszichológus Blind mit csinált? Félidőben lecserélte a tinédzsert.

Sokkal többet nem tudott hozzátenni a meccshez, játékosai szépíteni sem tudtak, így az A csoportban Franciaország, Svédország és Bulgária is előttük van. A helyzet még menthető, mert 7 pontjuk van - mint a magyar válogatottnak a B csoportban - , és a második svédeknek is csak 10, de nem úgy néz ki, hogy nagy feltámadás következne.

Európai vb-selejtezők, 5. forduló

A csoport:
Luxemburg-Franciaország 1-3 (1-2)
Bulgária-Hollandia 2-0 (2-0)
Svédország-Fehéroroszország 4-0 (1-0)
    Az állás: 1. Franciaország 13 pont, 2. Svédország 10, 3. Bulgária 9, 4. Hollandia 7, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

H csoport:
Belgium-Görögország 1-1 (0-0)
Bosznia-Hercegovina - Gibraltár 5-0 (2-0)
Ciprus-Észtország 0-0 (0-0)
    Az állás: 1. Belgium 13 pont, 2. Görögország 11, 3. Bosznia-Hercegovina 10, 4. Ciprus 4 (3-8), 5. Észtország 4 (5-15), 6. Gibraltár 0