7 perc 45 mp kellett C. Ronaldo legegyszerűbb fejeséhez

2017. június 21., szerda 17:18

Ennyi telt el mindössze a Konfödkupa Oroszország-Portugália meccséből, amikor a szupersztár olyan tökéletes beadást kapott, hogy fel sem kellett ugrania, hogy a kapuba bólintson, és megszerezze csapatának a vezetést. A BVB-s Raphael Guerreiro adta a forintos labdát balbekkből.

Ez volt C. Ronaldo 74. találata a válogatottban, közelít Puskás Ferenchez, akinek 84 gól a rekordja válogatott mezben. A Konfödkupán ez volt az első gólja, a nyitó csoportmeccsükön, a Mexikó elleni 2-2-n egy gólpassza volt.

Szünetben 1-0 volt, és ez lett a végeredmény is, ami kisebb csoda, amilyen irama volt a második félidőnek. Az oroszok felvették a tempót, és végül kifejezetten jó meccs alakult ki. A legnagyobb helyzet Cristiano Ronaldo és André Silva előtt adódott: a Real-sztár rosszul találta el a labdát, fiatal társa remekül, de Akinfejev nagyot védett.