A Vasas legendás összeomlást produkált az Európa Ligában

2017. június 29., csütörtök 22:46

A Beitar 4-3-ra verte a magyar csapatot a nemzetközi kupa selejtezőjében, a Videoton és a Ferencváros is 2-0-ra nyerte az első meccsét.

Egy viszonylag sima és egy keserves győzelem, valamint egy egészen valószínűtlen vereség - ez volt a magyar kupacsapatok mérlege a csütörtöki Európa Liga-selejtezőkön. A Honvéd azért nem volt érdekelt, mert a Bajnokok Ligájában lép majd pályára.

Varga cipelte hátán a Ferencvárost

A Ferencvárostól mindenki győzelmet várt a lett Jelgava ellen, akármennyire is óvatoskodtak a mérkőzés előtt a hazaiak.  A nyári új igazolások közül hármat is a kezdőbe nevezett Thomas Doll, de nem ők húzták fel a csapatot, hanem Varga Roland.

Ő szerezte a 10. percben a csapat vezető gólját egy beadás után, ezután meg is nyugodott a Ferencváros, és egy elég eseménytelen időszak jött. Az lejött, hogy ez a lett csapat irtó gyenge, de a védekezésbe azért komoly erőket fektettek, szóval jó ideig sikerült tartani az egygólos különbséget.

Varga a folytatásban is a legveszélyesebb hazai játékos volt, a második félidőben rövid felső felé leadott szabadrúgását a kapufára tolta a vendégek kapusa. És volt később még egy kapufája, aztán egy újabb gólja. A csereként beállt új igazolás, Bőle Lukács ment el a szélen, majd középre adott, ahol Varga megint jó helyen volt: az ötösről lőtt a kapuba.

A Fradiban egyszerre két Lovrencsics is pályán volt, mert a válogatott Gergő mellett beállt az öccse Balázs is. A magyar csapat 2-0-s előnyt szerzett a visszavágóra, elég meglepő lenne, ha ez a lett csapat valahogy kiejtené Doll csapatát.

Ritkán látni ekkora összeomlást

A Vasas tűnt a legkevésbé esélyesnek a csütörtöki esti kör előtt a Beitar ellen, még úgy is, hogy az izraeli meccset zárt kapuk mögött játszották egy büntetés miatt.

És a 19. percben meg is szerezte a vezetést a hazai csapat, méghozzá Georginho góljával, ezután viszont olyan történt, ami nem nagyon megszokott magyar kupacsapatoknál. Összekapta magát a Vasas, és helyzeteket dolgozott ki, aminek a 36. percben meglett az eredménye: Pavlov góljával sikerült egyenlíteni.

Sőt, a szünet előtt jött egy újabb Pavlov-gól: a szélről érkező beadást kapásból vágta a léc alá a magyar csapat légiósa. Sikerült tehát fordítani, és ezzel még nem volt vége.

A második félidőt ugyanis rögtön egy helyzettel kapta Vasas, és hamarosan jött a harmadik gól is: Kulcsárt ugratták ki, aki a hazai kapus mellett csavart a kapuba, ezzel már 3-1 volt a meccs a magyar csapatnak.

Rákapcsolt a Beitar ezután, beállt Benajun is, ám egy ideig semmire nem mentek a fölényükkel, mert igazán komoly helyzetük nem volt.

Aztán a 88. perctől elkezdődött az elmebaj.

Miután a Vasas-védők egy szóló után lefagytak, Benajun előbb szépített, és ettől fel is pörgött a Beitar. Két perccel később Benajun már gólpasszt adott, Veredet ugratta ki, aki eltolta Nagy mellett a labdát, majd a kapuba gurított: 3-3.

A Vasas érezhetően megrogyott, és ezt könyörtelenül kihasználta a Beitar, mert a 93. percben Sabo a vendég védelem asszisztálása mellett megszerezte a győzelmet jelentő gólt: 4-3.

A Beitar úgy nyerte meg az EL-selejtező első meccsét, hogy a 88. percben még a Vasas volt kétgólos előnyben.

Ettől még nem úszott el a továbbjutás, mert egygólos győzelem elég lehet a magyar csapatnak a visszavágón, de azért egészen hihetetlen volt végignézni ezt az összeomlást.

Videoton: 60 percig a nagy büdös semmi

A Videoton új szerb edzőjével ment neki a máltai Balzan FC-nek, és már az első tíz percben kijött, hogy ez bizony egy szenvedős meccs lesz. A vendégcsapat minden erejével védekezett, keményen odalépett, amikor kellett, emiatt volt is néhány összezörrenés.

A Videoton nem tudott veszélyesen játszani, az egyetlen komoly lehetőség egy vendégjátékos által saját kapuja felé fejelt labda volt, igaz, közben elvettek tőlük egy szabályosnak tűnő gólt is. A színvonal siralmas volt, az első félidőt 0-0-val zárta a két csapat.  A második félidő eleje a máltai csapatnak sikerült jobban, mert sorra dolgozták ki a helyzeteket, voltak lövéseik, és pörgősebbek voltak, mint a Videoton, amit már a saját szurkolói is kifütyültek.

A 60. perc környékén kezdte átvenni a kezdeményezést a magyar csapat, és jöttek is a helyzetek, Bódi kapáslövésénél már az egyik védőnek kellett a gólvonal előtt mentenie. Géresi beállása sokat lendített a Videoton játékán, a 70. perc környékén két lövése is volt a játékosnak. Ezután úgy nézett ki, hogy végre meglesz a vezetést, mert Lazovics kiharcolt egy büntetőt, ám Scsepovics a lécre lőtte a labdát, így maradt a 0-0, de már nem sokáig.

Géresi ugyanis sarokkal hozta helyzetbe a büntetőt hibázó Scsepovicsot, a légiós pedig szépen tekert a hosszú sarokba a 79. percben, ezzel nagy nehezen sikerült megszerezni a vezetést. A vége a magyar csapaté volt, egymást érték a helyzetek, Scsepovics azonban fél méterről is ziccert rontott. De csak sikerült begyötörni még egyet, Lazovics állította be a 2-0-s végeredményt.