Minden gyerek erről álmodik, nekem valóra vált

2017. október 11., szerda 08:51

Szerbia 2006 és 2010 után ismét kijutott a világbajnokságra, miközben az Európa-bajnokságokról rendre hiányzott.

Grúzia ellen a 74. percben Alekszandr Prijovics lőtte a győztes gólt (1-0), aki most a görög PAOK Szaloniki támadója, régebben Nikolics Nemanja mellett volt a Legiában.

Prijovic gólja

A 61. percben cserélték be, az egész selejtezősorozat alatt 5 meccsen 73 perc jutott neki. Most azonban a legjobbkor volt jó helyen, és higgadtan a jobb sarokba gurította a labdát, egy nem könnyű helyzetben.

A szerb játékosok a meccs után elmondták, mekkora nyomás volt rajtuk, hiszen mindenki azt várta, hogy ott lesznek a vb-n.

„A legnagyobb gól, amit lőttem az eddigi pályafutásom alatt. Nagyon fontos gól volt ez az egész országnak. Minden gyerek arról álmodik, hogy az ő góljával juthat ki a hazája egy vb-re. Nekem valóra vált az, amire egész életemben vágytam” - mondta a történelmi gól szerzője, aki most már értelemszerűen abban bízik, hogy a vb-csapatban is helye lesz.

A szerbek most nem állnak a legjobban támadókkal, mert a kezdő center, Mitrovics a Newcastle-ben többnyire csak csere.