Horvátország és Svájc nagy lépése a vb felé

2017. november 9., csütörtök 22:49

Két világbajnoki pótselejtezőt rendeztek Európában, és mindkettőn az esélyesek nyertek, és tettek egy lépést az orosz jelenlét felé.

A mieink csoportjából egy vereséggel továbbjutó svájciak egy vitatott kezezés utáni tizenegyessel verték az északíreket. Puhl Sándor úgy elemezte a helyzetet a Sport1-en, hogy nagyot hibázott a játékvezető.

Svájc egyébként volt fölényben mindvégig, de a végig szakadó esőben a kapu előtt határozatlanok voltak. A németek mögött végző északírek nem találták el a kaput 90 perc alatt.

A másik meccsen a horvátok léptek pályára. Az utolsó pillanatban kapitányt váltottak a vb-selejtezőben, megverték Ukrajnát idegenben (0-2), most pedig a görögöket múlták felül 4-1-re.

Modric egészen dermesztő kapushiba után szerzett vezetést tizenegyesből. A negyedik gól is komoly védelmi hiba után jött.