A Chelsea második gólja megér egy misét

2017. november 22., szerda 18:48

A Qarabaggal játszott a Chelsea idegenben a Bajnokok Ligája ötödik fordulójának második játéknapján, szerdán. A meccset az időeltolódás miatt már magyar idő szerint hatkor elkezdték.

A hazaiaknak volt egy nagy kapufájuk, aminél ha a csatár ahelyett, hogy rábombázza, sarkaz, vezetnek. Aztán a 20.-ban Williant fellökték ziccerben, a Qarabag csapatkapitányát kiállította a bíró, Hazard a büntetőt behelyezte (0-1).

A meccs kvázi eldőlt, a 37. percben végképp, amikor Willian remekül játszott össze Hazard-ral, és újabb gólt szerzett: a belga lőhetett volna, de inkább visszasarkazta a brazilnak, aki simán belőtte (0-2).

A második félidőben újra Willian kapott büntetőt - visszahúzták -, ezt Fabregas passzolta be, kétszer is, mert a bíró újrarúgatta a befutó csapattársai miatt.

A negyediket újra Willian rúgta, távolról, nagyon szépen, kvázi védhetetlenül.

A Chelsea ezzel továbbjutott a C csoportból az utolsó forduló előtt. Az esti meccs ebben a négyesben: Atletico-Roma.

A másik korai szerdai meccsen CSZKA Moszkva-Benfica 2-0. Itt a Benfica már kiesett, de a CSZKA-t is befoghatja még a 20:45-kor kezdő Basel, ami a Manchester Unitedet fogadja a csoportban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
CSZKA Moszkva (orosz)-Benfica (portugál) 2-0 (1-0)
gólszerzők: Sennyikov (13.), Jardel (56., öngól)

C csoport:
Qarabag (azeri)-Chelsea (angol) 0-4 (0-2)
gólszerzők: E. Hazad (21., 11-esből), Willian (36., 85.), Fabregas (71., 11-esből)
piros lap: Sadiqov (Qarabag, 19.)