Kétszer vezetett, mégis kiesett Dárdai csapata az EL-ből

2017. november 23., csütörtök 21:12

Az Athletic Bilbao 3-2-re győzte le a Hertha BSC-t az Európa Liga csoportkörének 5. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy Dárdai Pál csapat nem fog továbbjutni a csoportból. Ott lesz viszont a Svéd Östersund, amely főleg afrikai bevándorlókból, vagy azok leszármazottaiból áll. A svédek az ukrán Zorha Luhanszkot győzték le.

Nem indult rosszul pedig a meccs a Herthának. A 26. percben vezetést szerzett, majd Aduriz büntetője után egy szenzációs támadás végén Davie Selke fejesével egy perc alatt megint előnyhöz jutottak.

A második félidőben a Bilbao volt fölényben, sokkal több lehetősége volt, de kaput igazán nem találtak. Csak kétszer. Előbb Aduriz második büntetőjével, majd a 82. percben Williams góljával.

Ezzel a Hertha a rossz bajnoki szereplés mellett az Európa Ligából is kiesett. Dárdai Pál nehéz helyzetben van és ez a vereség sem javított pozícióján.

Meg kell említeni röviden az Östersund csapatát is, amely győzelmével továbbjutott a csoportból. Svédországban nem ritka, hogy bevándorlók alapítanak csapatot és sikereket érnek el.

Gondoljunk csak az Assyriska, a Syrianska, vagy éppen a most az első osztályba feljutó Dalkurd csapataira. Az Östersund 1996-ban alakult 2012-ig a harmadosztályban szerepelt, 2015-ben jutott fel az élvonalban, idén az ötödik lett. Története során először szerepelt az európai klubfutballban.

F csoport

Lokomotiv Moszkva–FC Köbenhavn 2–1 (Farfán 17., 51., ill. Verbic 31.)

G csoport

Viktoria Plzen–FCSB 2–0 (Petrzela 49., Kopic 76.)

Lugano–Hapoel Beer-Seva 1–0 (C. Junior 50.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) FCSB 10 pont, 2. (már továbbjutott) Viktoria Plzen 9, 3. Lugano 6, 4. Hapoel Beer-Seva 4

H csoport

1. FC Köln–Arsenal 1–0 (Guirassy 62. – 11-esből)

BATE Boriszov–Crvena zvezda 0–0

Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. 1. FC Köln 6 (7-7), 3. Crvena zvezda 6 (2-2), 4. BATE Boriszov 5

I csoport

Red Bull Salzburg–Vitória Guimaraes 3–0 (Dabbur 26., Ulmer 45+1., Hvang Hi Csan 67.)

Konyaspor–Marseille 1–1 (Skubic 82. – 11-esből, Moke 93. – öngól)

Az állás: 1. Salzburg (már továbbjutott) 11 pont, 2. Olympique Marseille 7, 3. Konyaspor 5, 4. Vitória Guimaraes 4

J csoport

Athletic Bilbao–Hertha BSC 3–2 (Aduriz 35., 66. – mindkettő 11-esből, Williams 82., ill. Leckie 26., Selke 36.)

Östersund–Zorja Luhanszk 2–0 (Hrecsiskin 40. – öngól, Ghoddos 77.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Östersund 10 pont, 2. Athletic Bilbao 8, 3. Zorja Luhanszk 6, 4. Hertha BSC 4

K csoport

Lazio–Vitesse 1–1 (Luis Alberto 42., ill. Linssen 13.)

Nice–Zulte Waregem 3–1 (Balotelli 5. – 11.esből, 31., Tamezee 86., ill. Hamalainen 81.)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Lazio 13 pont, 2. (már továbbjutott) Nice 9, 3. Zulte Waregem 4, 4. Vitesse 2