NB II.-es csapat ütötte ki a Videotont a kupából

2017. november 29., szerda 13:53

Az NB II.-es Vác 3-1-re verte a Videotont a Magyar Kupában, és jutott tovább a nyolcaddöntőbe a bajnoki címért is harcban lévő fehérváriakat kiejtve.

A váciak még az első félidőben szerezték meg a vezetést Tóth góljával, és sokáig tartották az egygólos előnyt, aztán jött a hajrá, amikor gyorsan berámoltak két újabb gólt.

Előbb Zsolnai növelte az előnyt a 78. percben, aztán pár percre rá Nagy használt ki egy védelmi hibát, és a góllal már 3-0-ra ment a váci csapat. A végén még tizenegyesből szépített a Vidi, így 3-1 lett a vége.

A Videotont tavaly is egy alsóbb osztályú klub verte ki a kupából, akkor a Budafok állította meg a klubot.

A többi NB I.-es csapat sikerrel vette az akadályt szerdán. Az Újpest 5-0-ra nyert Vecsésen, a Honvéd idegenben verte 4-0-ra a Gyöngyöst, a Diósgyőr a Soroksárt búcsúztatta 3-1-gyel, a Debrecen pedig 3-0-ra nyert a Budafok otthonában.