Dárdai csatára elhasalt a fejesért

2017. december 13., szerda 22:11

Áhított 20., illetve 21. pontjáért lépett pályára a Hertha a Hannover ellen, Berlinben, a Bundesliga 16. fordulójában.

Szokatlanul jól kezdett Dárdai Pál csapata, Salomon Kalou már a 18. percben megszerezte a vezetést egy érdekes góllal. A csatár a földön fekve fejelt a kapuba, valószínűleg így jött ki neki jobban, nem pedig lábbal.

Be is indította ezzel csapatát, szünetre ugyanis már kétgólos előnnyel mentek, Kalou a 45.-ben duplázott. Ez már olyan herthás gól volt, nem túl szép, de a lecsorgót csak a kapuba lőtte a játékos.

Azért mielőtt Dárdai megnyugodhatott volna, hogy megvan a meccs, a 65.-ben kaptak egy gólt.

A 83.-ban újra kotortak egyet a herthások, szinte szó szerint, Jordan Torunarigha fél méterről fejelte be a labdát, amit a kapus csak a vonalon túlról tudott kihúzni. A bíró szerencsére azonnal megadta a gólt, nem volt szükség videózásra. Így lett 3-1 a végeredmény.

A győzelemmel a Hertha maradt 11., de hat pontra meglépett a 16., osztályozós helytől.

Érdemes még megnézni a Bundesliga-első Bayern és az utolsó Köln meccsének egyetlen gólját. Nem is Lewandowski befejezése, hanem Thomas Müller zseniális előkészítése miatt.